Jak szybko pozbyć sie przeziębienia- w/g ks Kneippa

Sprawdzone metody leczenia. Najlepiej naturalne.
Ela ogrodniczka
Adept

Jak szybko pozbyć sie przeziębienia- w/g ks Kneippa

Postautor: Ela ogrodniczka » 22 sty 2018, 21:13

Mamy niestety sezon na wszelakiej maści przeziębienia i dlatego z ogromną radością podzielę się z Wami metodą na szybkie pozbycie się tych niemiłych dolegliwości
Uważam że wszyscy powinni znać omywanie wodą w chorobie---likwiduje przeziębienie, katar, grypę.
Chory musi położyć się do łóżka i mocno rozgrzać
Do miski wlewamy wodę i ocet jabłkowy/ 1/4 objętości /. Zimą woda ma być gorąca, w lecie woda zimna. Ręcznik zanurzamy w przygotowanym roztworze i odciskamy z nadmiaru wody.Następnie omywamy szybko ciało chorego/ zabieg nie może trwać dłużej jak minutę/lub siebie samego. Każde miejsce na ciele ma być zwilżone 2 lub 3 razy.Nie omywamy jedynie włosów. Jeżeli zabiegi robimy zimą ostatnie omywanie musi być zrobione zimną wodą.Na mokre ciało zakładamy najlepiej szlafrok z lnu. Teraz to nie do dostania , może być piżama czy szlafrok ale z naturalnego włókna.Kładziemy się do nagrzanego łóżka, szczelnie okrywamy. I tak leżymy 1 godzinę. Po godzinie zabieg powtarzamy.Możemy je robić 5 , 6 razy. Zależy od schorzenia ale zazwyczaj po drugim, trzecim omywaniu występują obfite poty. Ta część leczenia nie jest przyjemna bo nieraz aż 'się płynie'.Następnego dnia człowiek jest też niezwykle słaby, ale to koniec ujemnych stron.Kilkanaście lat temu wyleczyłam w ten sposób córkę. Miała koło 40 st, to była sobota. Pogotowie chyba nie chciało przyjechać. Ona nie chciała tych zabiegów bo już wiedziała czym to pachnie i jak wszyscy nie lubiła pocenia się. Jednak nie miała wyjścia, zrobiłam jej 2 omywania, pociła się okropnie--tak że po pierwszym szlafrok był mokry, do nastepnego wzięłam świeży, suchy. Rano miała temp 36,6 . Jej znajomi pewnie złapali tą samą zarazę i byli chorzy przez 3 tygodnie!

Wróć do „Choroby”