Walka z przymusem szczepień

Dyskusje związane z obudzeniem. Jeżeli coś czujesz czego nie wiedzą inni napisz o tym tutaj. Wszystko co dotyczy ezoteryki, mistyki, podnoszenia wibracji jest tutaj na temat.
Awatar użytkownika
ZbyniuRoksana
Złoty Użytkownik
Posty: 1412
Rejestracja: 17 kwie 2016, 9:13
Lokalizacja: Gdynia

Wadliwe szczepionki!!!

Postautor: ZbyniuRoksana » 05 lut 2018, 17:23

Setki pacjentów z wadliwą szczepionką. Lekarze wiedzieli, co wstrzykują!

Lekarze wiedzieli, że wstrzykują niepełnowartościowy produkt. Jest co najmniej kilkaset takich przypadków. Preparaty przeznaczone do utylizacji były podawane nawet noworodkom.

Jestem w szoku. Okrutny brak wyobraźni tych, którzy tak robili - przyznaje Paweł Trzciński, rzecznik głównego inspektora farmaceutycznego. Większość szczepionek wymaga przechowywania w określonej temperaturze. Dlatego leżą w lodówkach. Inspektorzy farmaceutyczni postanowili w ostatnich miesiącach sprawdzić, czy sprzęt chłodniczy w aptekach i przychodniach działa. A także czy na wyposażeniu są agregaty na wypadek odłączenia prądu.
Efekt? Koszmarny. Nie dość, że wykazano, iż tysiące szczepionek nadaje się do utylizacji, to są dowody na to, że lekarze szczepili, wiedząc już, że specyfik należy zniszczyć. To narażenie dzieci na poważne choroby.

Dorota Konaszczuk, szefowa sanepidu w Gorzowie Wielkopolskim, mówi, że na jej terenie w aż 10 placówkach wykorzystano szczepionki, które powinny być zutylizowane. Okropnie nas to niepokoi. Problem bowiem dotyczy wielu, jeśli nie wszystkich województw - przyznaje Paweł Trzciński. W najlepszym razie wadliwe szczepionki podano 300 osobom (to już pewne). W najgorszym - tysiącom.

Część przychodni, gdy inspektorzy wszczynają postępowania w sprawie szczepionek, zamiast je wycofać z użycia zaczyna grozić urzędnikom. – Było wiele telefonów, że będą ode mnie żądać odszkodowań, jeśli wydam nakaz utylizacji – mówi Adam Chojnacki, lubuski wojewódzki inspektor farmaceutyczny. Wydał on w ostatnich tygodniach 80 takich decyzji. Planuje kolejnych 100. W najbliższych dniach o sprawie zostanie poinformowana prokuratura. Zdaniem urzędników doszło do narażenia najmłodszych pacjentów na utratę zdrowia i życia. Źle przechowywana szczepionka nie działa, choć rodzice myślą, że zaszczepili dziecko. Producenci nie wykluczają też, że wskutek przegrzania preparatu mogą wystąpić objawy niepożądane.

Lekarze stosują na dzieciach szczepionki przeznaczone do utylizacji, a niektórzy urzędnicy wiedzą o tym od dawna. Nic nie mówią, bo nie chcą wspierać ruchów antyszczepionkowych

Euvax B, Engerix B, Bexsero, Clodivac, Boostrix, Typhim VI, Verorab. Przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu B, meningokokom, pneumokokom, tężcowi, gruźlicy, wściekliźnie, ospie wietrznej. To tylko niektóre przykłady szczepionek podanych ludziom (również noworodkom), choć należało je niezwłocznie zniszczyć. Z naszych informacji uzyskanych z kilku niezależnych źródeł wyłania się przerażający obraz: część lekarzy, nawet po dowiedzeniu się, że mają wadliwy produkt, szczepiła.

– To naganne. Ale nie traćmy z pola widzenia faktu, że w większości przychodni szczepionki są właściwie przechowywane – zapewnia dr Michał Sutkowski, rzecznik Kolegium Lekarzy Rodzinnych w Polsce.

Większość szczepionek musi być przechowywana w określonej temperaturze. Są więc trzymane w lodówkach. Te powinny być połączone z systemem alarmowym, aby jeśli nastąpi odcięcie prądu, osoba odpowiedzialna w przychodni za szczepionki dostała SMS-a z informacją, że musi szybko przenieść je w bezpieczne miejsce, np. do pobliskiego szpitala. Jeśli się spóźni z reakcją albo nie będzie dokąd przenieść leków lub w przychodni nie ma systemu alarmowego – szczepionki należy zutylizować. Takie sytuacje mają miejsce najczęściej po burzach i wichurach, kiedy następują przerwy w dostawach prądu. Ostatni przypadek, który powinien doprowadzić do utylizacji szczepionek, miał miejsce po załamaniu się pogody w województwie lubuskim w październiku 2017 r.

Wiele przychodni w różnych częściach kraju nie zgłasza, że ma szczepionki do utylizacji. A gdy inspektorzy farmaceutyczni i sanepid przeprowadzają kontrole, przychodnie polemizują z ich ustaleniami. I dalej szczepią pacjentów.

Największy problem według naszych informacji jest w województwie lubuskim. Jednak Marek Twardowski, wiceprezes Porozumienia Zielonogórskiego, z którym związana jest większość przychodni z województwa, zapewnia, że w żadnej z placówek nie były stosowane szczepionki, co do których była wątpliwość.

Paweł Trzciński, rzecznik głównego inspektora farmaceutycznego, potwierdza jednak, że GIF dostaje sygnały od inspektorów, że przychodnie świadomie używały szczepionek, które przeznaczone były do utylizacji. – Powody, dla których to robią, mogą być dwa: chciwość i niewiedza. Obstawiam to drugie – twierdzi Trzciński. – Środowisko lekarskie niechętnie podchodzi do potrzeby utylizacji szczepionek. To nas bardzo niepokoi, bo pokazuje, że zaufanie do lekarzy w tym względzie może być ograniczone. Być może przychodnie nie powinny sprzedawać szczepionek, skoro nie umieją o nie należycie zadbać – mówi Trzciński.

To, że preparaty przeznaczone do utylizacji są podawane pacjentom, jest w środowisku tajemnicą poliszynela od lat. – Dziwi mnie, że chodzi także o te stosowane u dzieci. Myślałem, że aplikowano je tylko dorosłym, np. na grypę – mówi DGP jeden z inspektorów farmaceutycznych. Z przypadkami wykorzystywania źle przechowywanych szczepionek spotkała się większość jego kolegów. – Nie ma reakcji, bo wszyscy się obawiają, że byłoby to dawanie paliwa ruchom antyszczepionkowym – zauważa nasz rozmówca.

Paweł Trzciński podkreśla, że o problemie trzeba mówić. Jego zdaniem rosnąca popularność antyszczepionkowców nie może powodować zamiatania pod dywan problemów związanych z bezpieczeństwem pacjentów.

Stwierdzone w ostatnich tygodniach nieprawidłowości, o których mówią nasi rozmówcy, dotyczą kilkunastu szczepionek podanych kilkuset osobom. Z ustaleń lubuskiego wojewódzkiego inspektora farmaceutycznego Adama Chojnackiego wynika, że produkty były trzymane nawet w temperaturze 20 stopni. I to przez prawie 24 godziny. Lekarze, nawet gdy dowiedzieli się o konieczności utylizacji, podawali je dzieciom. Wielu medyków uważa bowiem, że wskazane przez producentów warunki przechowywania są zbyt rygorystyczne i nic złego się ze szczepionką nie stanie. Eksperci jednak twierdzą inaczej.

Urszula Karniewicz, corporate communications manager w GlaxoSmithKline, tłumaczy nam, że szczepionki są produktami biologicznymi, więc są szczególnie wrażliwe na otoczenie, głównie na zmiany temperatury.

– Oznacza to, że muszą być transportowane i przechowywane w precyzyjnie określonych warunkach. Na każdym etapie życia produktu – począwszy od produkcji, poprzez cały łańcuch dystrybucji oraz magazynowania i użycia szczepionki – powinna ona przebywać w temperaturze między plus 2 a plus 8 stopni Celsjusza – tłumaczy Karniewicz.

A co, jeśli nie będzie?
– W najlepszym razie szczepionka zadziała tak, jak powinna. W gorszym nie zadziała wcale, a pacjent będzie myślał, że jest zaszczepiony – wyjaśnia Marek Tomków, wiceprezes Naczelnej Izby Aptekarskiej, były opolski wojewódzki inspektor farmaceutyczny.

W najgorszym wypadku – jak twierdzi Zofia Ulz z kancelarii Dentons, GIF w latach 2009–2015 – źle przechowywana szczepionka może szkodzić.
– Jako GIF wielokrotnie spotkałam się z przypadkami złego przechowywania szczepionek przez przychodnie. Niestety, nie wszystkie po dostrzeżeniu nieprawidłowości zgłaszały, że posiadają produkty do utylizacji – przyznaje Ulz.

Część przychodni nie chce utylizować szczepionek ze względu na koszty. Także te publiczne, gdyż dochodzi wówczas do sytuacji, w której Skarb Państwa raz zapłacił producentowi za szczepionkę, a potem dodatkowo będzie musiał pokryć koszt utylizacji.

Zofia Ulz przekonuje jednak, że to krótkowzroczne myślenie, bo za ewentualne powikłania poszczepienne producent będzie mógł odpowiadać tylko wówczas, gdy jego towar był właściwie przechowywany. Jeśli więc dojdzie do nieprawidłowości w publicznej przychodni, odpowiedzialność też będzie spoczywała na Skarbie Państwa.

To, co łączy wszystkich naszych rozmówców, to przekonanie o potrzebie zmian. Sprawą osób, które w ostatnich miesiącach szczepiły wadliwymi szczepionkami, zajmie się prokuratura – zawiadomienie w tej sprawie zamierza złożyć lubuski sanepid.

Żeby przerwać proceder, trzeba zreformować system. Inspektorzy farmaceutyczni teraz często mają związane ręce. Wydają decyzję o utylizacji, ale już nie mają żadnych narzędzi, by ją wyegzekwować.

Jeśli ktoś ma wątpliwości, czy podana jego dziecku szczepionka była właściwa, powinien iść do lekarza. Informacji powinni udzielać też wojewódzcy inspektorzy farmaceutyczni.

Materiał źródłowy - http://forsal.pl/gospodarka/aktualnosci ... ykuja.html
Info o przeterminowanych szczepionkach - http://forsal.pl/lifestyle/zdrowie/arty ... listy.html
Załączniki
Szkodliwe szczepionki.jpg
Szkodliwe szczepionki.jpg (34.58 KiB) Przejrzano 396 razy

Awatar użytkownika
ZbyniuRoksana
Złoty Użytkownik
Posty: 1412
Rejestracja: 17 kwie 2016, 9:13
Lokalizacja: Gdynia

Niewygodne fakty szczepień!

Postautor: ZbyniuRoksana » 05 mar 2018, 22:20

Szczepienia, kwalifikacja, powikłania - dr n.med. Dorota SienkiewiczKomentarze:
- Szanowni prowadzący, może czas w końcu powiedzieć jasno, że szczepienia nie wyeliminowały żadnych chorób zakaźnych na przestrzeni dziejów, a zrobiła to po prostu poprawa warunków sanitarnych, dostęp do bieżącej wody, poprawa warunków bytowych! Przykład- Polio jako straszak, szczepienia w Indiach 2011 rok przed szczepieniem zachorowalność w takim kraju ok 200 osób rocznie, po szczepieniu wg najskromniejszych informacji 57,500 tys paraliżów poszczepiennych- szczepiono OPV! Warto przeczytać np Sinclaira- szczepienia, niebezpiecznie ukrywane fakty, aby zobaczyć jak od 200 lat manipuluje się danymi i sieje terror wśród społeczeństw w celu przymuszania! Proponuję zapoznać się także dokumentem niejakiego B.Gatesa pt zrównoważony rozwój Ziemi i co on tam opowiada o redukcji populacji za pomocą szczepień!
- Suzanne Humphries: 1. Vaccines Re-education 2. Non-specific effects you should know Dobrze zacząć od tych i dalej szukać źródeł, które podpierają się badaniami, a badania oficjalne wcale nie są jednoznaczne w tym temacie i wskazują na liczne wątpliwości.
- Dlaczego nie wykonuje się badań nasycenia organów (wątroba, mózg i inne) rtęcią i aluminium przed i po szczepieniu? Dlaczego nie wykonuje się badań samych szczepionek w kwestii bezpieczeństwa i zawartości? Te badania wyjaśniłyby natychmiast powód zachorowań po szczepieniach. Takie jest moje zdanie
- Zniszczyłam zdrowie syna MMR2.
- Szczepienia POWOLNIE uszkadzają zdrowia dziecka, Szczepienia działają tak perfidnie, że NIE OD RAZU widać działania uboczne !!!! Toksyny ze szczepionek POWOLI zatruwają i DEGENERUJĄ CIAŁO DZIECKA !!!!! Obowiązkowe szczepienia - to DRENOWANIE od podatników milionów złotych !!! w imię rzekomej epidemii !!! Szczepienia to BRON BIOLOGICZNA XXI WIEKU !! Cel 1: zmniejszenie płodności u ludzi a w efekcie redukcja liczby ludzi na ziemi !!!! Cel 2: tworzenie społeczeństwa SCHOROWANEGO. Schorowani ludzie są łatwi do manipulacji. Zajmują się leczeniem siebie i dzieci i NIE MAJA CZASU na kontrole polityki, i walkę z psychopatycznym systemem. 

Awatar użytkownika
ZbyniuRoksana
Złoty Użytkownik
Posty: 1412
Rejestracja: 17 kwie 2016, 9:13
Lokalizacja: Gdynia

Re: Walka z przymusem szczepień

Postautor: ZbyniuRoksana » 28 mar 2018, 8:42

Szczepienia – list otwarty Prezesa NRL Macieja Hamankiewicza do wszystkich Lekarzy i Lekarzy Dentystów

Zasłużony pracownik służby zdrowia, będący w swojej karierze zawodowej na szczytach różnych instytucji, zatem ma dużo do stracenia, tym większym jest propagatorem szczepień, najlepiej przymusowych. Fajnie by było, gdyby takowi usilni "namawiacze" do szczepień sami publicznie zaszczepili się na wszystkie dostępne szczepionki, dopuszczone do zatruwania ludzkich organizmów, propagując fałszywe dane o ich skuteczności i bezpieczeństwie w użytkowaniu. Szczyt hipokryzji osoby, której na sercu powinno leżeć zdrowie obywateli polskich, ale może chodzi o bardziej przyziemny aspekt, ułatwiający dostatni byt?

Szczepienia – list otwarty Prezesa NRL Macieja Hamankiewicza do wszystkich Lekarzy i Lekarzy Dentystów
15 marca 2018 r. Prezes Naczelnej Rady Lekarskiej Maciej Hamankiewicz wystosował do Lekarzy i Lekarzy Dentystów w Polsce list otwarty z prośbą, by informowali swoich pacjentów o realizowanym przez Ministerstwo Zdrowia programie szczepień przeciwko pneumokokom dzieci do 5 roku życia.

„Koleżanki i Koledzy,
Lekarz ma obowiązek zwracania uwagi społeczeństwa, władz i każdego pacjenta na znaczenie ochrony zdrowia – takie wyzwanie codziennie stawia przed nami Kodeks Etyki Lekarskiej. Jednym z elementów właściwej troski o zdrowie jest profilaktyka, realizowana między innymi poprzez szczepienia.
Dziękuję wszystkim lekarzom i lekarzom dentystom, którzy w swojej pracy propagują szczepienia, sami się szczepią i na co dzień przekonują swoich pacjentów o tej najskuteczniejszej metodzie zapobiegania epidemiom i groźnym chorobom, jaką wymyśliła nauka. W Naczelnej Izbie Lekarskiej dając przykład naszemu społeczeństwu publicznie, w obliczu kamer, zaszczepiliśmy się przeciwko grypie oraz pneumokokom. Dziś również proszę Was, Koleżanki i Koledzy, o dalsze, wspólne działanie.
Między 20 marca a 29 czerwca 2018 r. Ministerstwo Zdrowia będzie realizowało program bezpłatnych i dobrowolnych szczepień przeciwko pneumokokom dla dzieci do 5. roku życia, które nie podlegają obowiązkowi tych szczepień i dotychczas nie zostały zaszczepione. Warunkiem jest zakwalifikowanie dziecka do szczepienia do 20 kwietnia 2018 r. Szczepionki można będzie pobrać ze stacji sanitarno-epidemiologicznych na zasadach dotyczących realizacji programu szczepień ochronnych.
Zachęcam Was, Koleżanki i Koledzy, abyście informowali rodziców i opiekunów swoich małych pacjentów o możliwości skorzystania z programu i poddania się takiemu szczepieniu. Zachęcam Was samych do szczepienia własnych dzieci i wnuków.
Poprzez wyraźny przekaz o korzyściach płynących ze szczepień, oparty na dowodach naukowych i poprzez dawanie przykładu własnym postępowaniem, środowisko lekarskie może dać odpór akcjom potępiającym zachowania proszczepienne.”

Źródło: https://www.nil.org.pl/aktualnosci/prom ... -dentystow
Wybitna droga kariery: https://www.nil.org.pl/struktura-nil/pr ... mankiewicz
Załączniki
_hamankiewicz005MIN.jpg
_hamankiewicz005MIN.jpg (20.3 KiB) Przejrzano 304 razy
Ostatnio zmieniony 30 maja 2018, 13:07 przez ZbyniuRoksana, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
ZbyniuRoksana
Złoty Użytkownik
Posty: 1412
Rejestracja: 17 kwie 2016, 9:13
Lokalizacja: Gdynia

Obywatelski projekt dot. dobrowolnych szczepień!

Postautor: ZbyniuRoksana » 14 kwie 2018, 13:27

Na poniższej stronie jest obywatelski projekt dot. dobrowolnych szczepień, by w przyszłości my jako rodzice mieli prawo świadomego wyboru, a nie wymuszanego karami finansowymi, które próbuje uskuteczniać (zastraszać rodziców) SANEPID do spółki z Ministerstwem Zdrowia i innymi instytucjami niby działającymi dla naszego dobra, choć wiadomo, że chodzi przede wszystkim o dobro finansowe korporacji i popleczników tak zachwalających korporacyjne szczepionki.

http://stopnop.com.pl/obywatelski-projekt-ustawy/

Awatar użytkownika
ZbyniuRoksana
Złoty Użytkownik
Posty: 1412
Rejestracja: 17 kwie 2016, 9:13
Lokalizacja: Gdynia

Wyrok sądowy - szczepionka 6 w 1

Postautor: ZbyniuRoksana » 07 maja 2018, 11:28

Szczepionka 6 w 1 przyczyną autyzmu – przełomowy wyrok sądu.

Rodzice dziecka, które zachorowało na autyzm wskutek podania mu szczepionki zawierającej rtęć i aluminium otrzymają odszkodowanie. Włoski sąd powołał biegłego, który wykazał związek między podaniem preparatu a chorobą chłopca, tym samym odrzucając poprzednie wyroki.

Walka o odszkodowanie trwała kilka lat. Jak wynika z dokumentów sądowych, w 2006 roku w natychmiastowym następstwie wstrzyknięcia trzech dawek sześciowartościowej szczepionki lnfanrix Hexa SK pojawiły się u chłopca symptomy patologiczne. W 2010 roku zdiagnozowano u niego autyzm.

Rodzice dziecka zwrócili się do sądu z pozwem przeciwko Ministerstwu Zdrowia, domagając się wypłacenia odszkodowania, jednakże skarga „nie została uwzględniona przez właściwą instancję” i zostali oni obciążeni kosztami postępowania sądowego. Resort zdrowia oświadczył, że nie powinno być związku między autyzmem, a podaniem szczepionki.

Rodzice nie dali jednak za wygraną i znów wnieśli sprawę do sądu. Został powołany biegły, który stwierdził, iż w szczepionce znajdowała się rtęć stosowana jako środek dezynfekujący, uznając za wiarygodne dane zawarte w raporcie producenta, GlaxoSmithKline. Ocenił on, że „bardziej prawdziwym niż nieprawdziwym” jest stwierdzenie, że choroba nastąpiła na skutek podania szczepionki.

„Substancja, jak ostatnio wykazały dokumenty zachowane przez firmę farmaceutyczną, która ma patent, wykazuje szczególnie szkodliwy wpływ na zaburzenia autystyczne, i jej szkodliwe działanie, teoretycznie niewielkie, wynikające z badań klinicznych przed udzieleniem pozwolenia – wyjaśniałaby tylko 2-5 proc. przypadków zachorowań – jest w rzeczywistości zaniżone; ostatnio potwierdzono przez australijską służbę sanitarną, że serie szczepionek zawierały środek dezynfekujący na bazie rtęci, dziś oficjalnie zakazany ze względu na wykazaną neurotoksyczność – w stężeniach znacznie przekraczających maksymalny zalecany poziom dla niemowląt o wadze kilku kilogramów” ocenił biegły sądowy.

Sąd Kasacyjny w oparciu o tę ekspertyzę wydał decyzję o wypłacie odszkodowania.

Szczegóły decyzji sądu pod linkiem: http://stopnop.com.pl/wp-content/upload ... k-sądu.pdf

Źródło: Stop Nop
Załączniki
Szczepienia..jpg
Szczepienia..jpg (25.79 KiB) Przejrzano 212 razy

Awatar użytkownika
ZbyniuRoksana
Złoty Użytkownik
Posty: 1412
Rejestracja: 17 kwie 2016, 9:13
Lokalizacja: Gdynia

Jak rozmawiać z personelem szpitala.

Postautor: ZbyniuRoksana » 10 maja 2018, 18:44

Przykład profesjonalnego podejścia świadomych rodziców nowo narodzonego dziecka do rozmowy z narzucającym się personelem medycznym szpitala. Bardzo pouczająca historia, która skończyła się po myśli rodziców.

4 kwietnia urodził mi się syn w szpitalu miejskim w Rzeszowie. Nie zgodzilismy się na zabieg Credego, podanie Wit K domiesniowo i doustnie ani na szczepienia. Po burzliwych dyskusjach z neonatologiem który próbował uświadomić nas jak groźna jest choroba krwotoczna noworodków zagialem go argumentem aby podał mi oficjalne statystyki na temat zachorowań noworodków na chorobę krwotoczna oraz aby wytłumaczył mi na jakiej podstawie twierdzi że mój syn ma niedobór witaminy K i że chciałbym aby zrobił badania. Powiedział że badań takich nie ma i że każdy noworodek ma niedobór na co odparlem że skoro nie ma takich badań to skąd wiedzą że noworodki maja niedobór. Odpowiedzią była jego niezwykle czerwona twarz i dziwne milczenie :)
Po tej rozmowie zapytał tylko a raczej stwierdził że pewnie też szczepić państwo nie chcecie na co odparlismy twierdząco i temat się zakończył. Na drugi dzień pielęgniarka od noworodków przyniosła nam do podpisania oświadczenie szpitalne w którym mieliśmy potwierdzić że nie zgadzamy się na podanie dziecku szczepionek i znamy konsekwencje medyczne i prawne. Nie zgodzilismy się na podpisanie tego oświadczenia i daliśmy własne, ściągnięte że strony Stop NOP.
Dzis po 2 tygodniach przyszły dwie panie z opieki społecznej w celu omówienia braku szczepień. Akurat nas nie było w domu bo byliśmy w Urzędzie Stanu Cywilnego i jedna z Pan umówiła się z moją partnerka na poniedziałek. Zadzwoniłem za jakiś czas do Pani z opieki społecznej i powiedziałem jej ze owszem zgadzam się na wizytę w poniedziałek pod warunkiem że Pani z opieki wyrazi zgodę na utrwalenie rozmowy na wideo oraz jak przed spotkaniem pokaże mi regulacje prawne które upoważniaja opiekę społeczna do jakiejkolwiek interwencji w przypadku nie zaszczepienia dziecka. Pani zareagowała podobnie jak lekarz w szpitalu i powiedziała tylko że oddzwoni do mnie bo to ich pierwsza taka sprawa ze szpital zgłasza i ona nie za bardzo wie co zrobić. Do tej pory nie oddzwoni więc czekamy na rozwój wydarzeń. Zapowiada się ciekawa przeprawa :)
Będę informował na bieżąco. Zastanawiam się czy nie podać szpitala do sądu o bezprawne zgłoszenie nas do opieki społecznej ale przedyskutuje to jeszcze z moim mecenasem.

Źródło: FB Grupa-Zdrowy Polak-Łukarz Drążek

Awatar użytkownika
ZbyniuRoksana
Złoty Użytkownik
Posty: 1412
Rejestracja: 17 kwie 2016, 9:13
Lokalizacja: Gdynia

SANEPID - odpowiedź na wezwanie.

Postautor: ZbyniuRoksana » 30 maja 2018, 13:05

„Jak odpowiadać, gdy Sanepid wzywa do dobrowolnego wykonania obowiązku”

Prawny przymus szczepienia dziecka – jak korzystać z prawa do informacji przed zabiegiem medycznym.

Tym razem w roli głównej Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny z Pruszcza Gdańskiego,ze swoim oryginalnym „wezwaniem do dobrowolnego wykonania obowiązku”. Oryginalnym, bo inspekcja sanitarna coraz śmielej sobie poczyna strasząc rodziców „ruchami antyszczepionkowymi” i zapewniając, że szczepienia są bezpieczne, bo są bezpieczne. Na jej podstawie, można nadać niżej wymienione pismo na konkretną szczepionkę, którą nasze kochane Państwo chce obdarować za darmo nasze pociechy.


Dotyczy pisma PPIS w Pruszczu Gdańskim, sygnatura ….. z dnia …..

W nawiązaniu do w/w pisma PPIS w Pruszczu Gdańskim, niniejszym wnoszę o udostępnienie mi następującej informacji publicznej:

1 Wskazanie podstawy prawnej, która uprawnia PPIS w Pruszczu Gdańskim (dalej: PPIS), do wyznaczenia mi 30-dniowego terminu do stawienia się w przychodni.
2 Wskazanie podstawy prawnej, która uprawnia PPIS do wskazania przychodni, w której winnam się w ocenie PPIS stawić z dzieckiem.
3 Wskazanie daty (dzień-miesiąc-rok) wraz z którą w ocenie PPIS upłynął obowiązujący mnie termin wykonania szczepień przeciwko chorobom zakaźnym wymienionym w przedmiotowym piśmie PPIS.
4 Wskazanie podstawy prawnej dla sposobu ustalenia przez PPIS daty, wraz z którą w ocenie PPIS upłynął obowiązujący mnie termin wykonania szczepień przeciwko chorobom zakaźnym wymienionym w przedmiotowym piśmie PPIS.
5 Udzielenie wyjaśnień, na jakiej podstawie PPIS przyjmuje, jakobym rzekomo odmawiała wykonania szczepień? W przedmiotowym piśmie napisano bowiem, cytuję „w związku z Pani odmową szczepień…”.
6 Kiedy, gdzie i w jakiej formie „odmówiłam szczepień”?
7 Skoro szczepionki są „najlepiej sprawdzonymi pod względem bezpieczeństwa preparatami farmaceutycznymi”, to proszę mi udostępnić nazwy handlowe szczepionek stosowanych w celu ochrony przeciw chorobom zakaźnym wymienionym w przedmiotowym piśmie PPIS, dopuszczonych do obrotu w Polsce i objętych programem szczepień ochronnych (refundowanych), które przed dopuszczeniem do obrotu zostały przebadane pod kątem zwiększania ryzyka wystąpienia choroby nowotworowej, metabolicznej, neurologicznej, immunologicznej, psychicznej lub innej (np. choroby układu oddechowego itp.) i które według badań wykonanych przed rejestracją szczepionki w znaczący sposób nie zwiększają ryzyka wystąpienia w/w chorób w porównaniu do ryzyka wystąpienia w/w chorób występującego w populacji bez związku z szczepieniem bądź wnoszę o wskazanie organu, który będzie władny i kompetentny udostępnić mi takie informacje, jeśli nie znajdują się one w posiadaniu PPIS.
8 Udostępnienie wyników badań potwierdzających, że dzieci szczepione są zdrowsze od dzieci nieszczepionych, bądź wskazanie organu, który będzie władny i kompetentny udostępnić mi takie informacje, jeśli nie znajdują się one w posiadaniu PPIS.
9 Udostępnienie wyników badań potwierdzających, że dzieci szczepione nie chorują na nowotwory częściej, niż dzieci nieszczepione, bądź wskazanie organu, który będzie władny i kompetentny udostępnić mi takie informacje, jeśli nie znajdują się one w posiadaniu PPIS.
10 Ile przypadków „śmierci łóżeczkowej” odnotowano w Polsce od 1 stycznia 2010 do 30 kwietnia 2018r? Jeśli PPIS nie dysponuje takimi informacjami, to wnoszę o wskazanie kompetentnego organu, który dysponuje takimi informacjami.
11 Jaki odsetek przypadków „śmierci łóżeczkowej” odnotowanych w Polsce od 1 stycznia 2010 do 30 kwietnia 2018r. to zdarzenia, które miały miejsce nie dalej jak 4 tygodnie od poddania dziecka zabiegowi szczepienia? Jeśli PPIS nie dysponuje takimi informacjami, to wnoszę o wskazanie kompetentnego organu, który dysponuje takimi informacjami.
12 Ile osób w Polsce jest obecnie zaszczepionych przeciw wirusowemu zapaleniu wątroby typu B? Jeśli PPIS nie dysponuje takimi informacjami, to wnoszę o wskazanie kompetentnego organu, który dysponuje takimi informacjami.
13 Jaki odsetek spośród osób zaszczepionych przeciw wirusowemu zapaleniu wątroby typu B to osoby, u których nadal utrzymuje się poszczepienna odporność? Jeśli PPIS nie dysponuje takimi informacjami, to wnoszę o wskazanie kompetentnego organu, który dysponuje takimi informacjami.
14 Ile osób w Polsce jest obecnie zaszczepionych przeciw błonicy? Jeśli PPIS nie dysponuje takimi informacjami, to wnoszę o wskazanie kompetentnego organu, który dysponuje takimi informacjami.
15 Jaki odsetek spośród osób zaszczepionych przeciw błonicy to osoby, u których nadal utrzymuje się poszczepienna odporność? Jeśli PPIS nie dysponuje takimi informacjami, to wnoszę o wskazanie kompetentnego organu, który dysponuje takimi informacjami.
16 Ile osób w Polsce jest obecnie zaszczepionych przeciw krztuścowi? Jeśli PPIS nie dysponuje takimi informacjami, to wnoszę o wskazanie kompetentnego organu, który dysponuje takimi informacjami.
17 Jaki odsetek spośród osób zaszczepionych przeciw krztuścowi to osoby, u których nadal utrzymuje się poszczepienna odporność? Jeśli PPIS nie dysponuje takimi informacjami, to wnoszę o wskazanie kompetentnego organu, który dysponuje takimi informacjami.
18 Ile osób w Polsce jest obecnie zaszczepionych przeciw Hib? Jeśli PPIS nie dysponuje takimi informacjami, to wnoszę o wskazanie kompetentnego organu, który dysponuje takimi informacjami.
19 Jaki odsetek spośród osób zaszczepionych przeciw Hib to osoby, u których nadal utrzymuje się poszczepienna odporność? Jeśli PPIS nie dysponuje takimi informacjami, to wnoszę o wskazanie kompetentnego organu, który dysponuje takimi informacjami.
20 Ile osób w Polsce jest obecnie zaszczepionych przeciw poliomyelitis? Jeśli PPIS nie dysponuje takimi informacjami, to wnoszę o wskazanie kompetentnego organu, który dysponuje takimi informacjami.
21 Jaki odsetek spośród osób zaszczepionych przeciw poliomyelitis to osoby, u których nadal utrzymuje się poszczepienna odporność? Jeśli PPIS nie dysponuje takimi informacjami, to wnoszę o wskazanie kompetentnego organu, który dysponuje takimi informacjami.
22 Ile osób w Polsce jest obecnie zaszczepionych przeciw odrze? Jeśli PPIS nie dysponuje takimi informacjami, to wnoszę o wskazanie kompetentnego organu, który dysponuje takimi informacjami.
23 Jaki odsetek spośród osób zaszczepionych przeciw odrze to osoby, u których nadal utrzymuje się poszczepienna odporność? Jeśli PPIS nie dysponuje takimi informacjami, to wnoszę o wskazanie kompetentnego organu, który dysponuje takimi informacjami.
24 Ile osób w Polsce jest obecnie zaszczepionych przeciw śwince? Jeśli PPIS nie dysponuje takimi informacjami, to wnoszę o wskazanie kompetentnego organu, który dysponuje takimi informacjami.
25 Jaki odsetek spośród osób zaszczepionych przeciw śwince to osoby, u których nadal utrzymuje się poszczepienna odporność? Jeśli PPIS nie dysponuje takimi informacjami, to wnoszę o wskazanie kompetentnego organu, który dysponuje takimi informacjami.
26 Ile osób w Polsce jest obecnie zaszczepionych przeciw różyczce? Jeśli PPIS nie dysponuje takimi informacjami, to wnoszę o wskazanie kompetentnego organu, który dysponuje takimi informacjami.
27 Jaki odsetek spośród osób zaszczepionych przeciw różyczce to osoby, u których nadal utrzymuje się poszczepienna odporność? Jeśli PPIS nie dysponuje takimi informacjami, to wnoszę o wskazanie kompetentnego organu, który dysponuje takimi informacjami.
28 Jaki odsetek populacji musi zostać zaszczepiony przeciw wzw B, błonicy, krztuścowi, Hib, polio, odrze, śwince i różyczce, aby wystąpił efekt „odporności zbiorowiskowej” – proszę określić ten odsetek dla każdej z w/w chorób z osobna. Jeśli PPIS nie dysponuje takimi informacjami, to wnoszę o wskazanie kompetentnego organu, który dysponuje takimi informacjami.
29 Jaki odsetek spośród osób narodowości ukraińskiej, które obecnie przebywają w Polsce w liczbie około 2 milionów, to osoby nieuodpornione przeciw zachorowaniom na wzw B? Jeśli PPIS nie dysponuje takimi informacjami, to wnoszę o wskazanie kompetentnego organu, który dysponuje takimi informacjami.
30 Jaki odsetek spośród osób narodowości ukraińskiej, które obecnie przebywają w Polsce w liczbie około 2 milionów, to osoby nieuodpornione przeciw zachorowaniom na błonicę? Jeśli PPIS nie dysponuje takimi informacjami, to wnoszę o wskazanie kompetentnego organu, który dysponuje takimi informacjami.
31 Jaki odsetek spośród osób narodowości ukraińskiej, które obecnie przebywają w Polsce w liczbie około 2 milionów, to osoby nieuodpornione przeciw zachorowaniom na krztusiec? Jeśli PPIS nie dysponuje takimi informacjami, to wnoszę o wskazanie kompetentnego organu, który dysponuje takimi informacjami.
32 Jaki odsetek spośród osób narodowości ukraińskiej, które obecnie przebywają w Polsce w liczbie około 2 milionów, to osoby nieuodpornione przeciw zachorowaniom na Hib? Jeśli PPIS nie dysponuje takimi informacjami, to wnoszę o wskazanie kompetentnego organu, który dysponuje takimi informacjami.
33 Jaki odsetek spośród osób narodowości ukraińskiej, które obecnie przebywają w Polsce w liczbie około 2 milionów, to osoby nieuodpornione przeciw zachorowaniom na polio? Jeśli PPIS nie dysponuje takimi informacjami, to wnoszę o wskazanie kompetentnego organu, który dysponuje takimi informacjami.
34 Jaki odsetek spośród osób narodowości ukraińskiej, które obecnie przebywają w Polsce w liczbie około 2 milionów, to osoby nieuodpornione przeciw zachorowaniom na odrę? Jeśli PPIS nie dysponuje takimi informacjami, to wnoszę o wskazanie kompetentnego organu, który dysponuje takimi informacjami.
35 Jaki odsetek spośród osób narodowości ukraińskiej, które obecnie przebywają w Polsce w liczbie około 2 milionów, to osoby nieuodpornione przeciw zachorowaniom na świnkę? Jeśli PPIS nie dysponuje takimi informacjami, to wnoszę o wskazanie kompetentnego organu, który dysponuje takimi informacjami.
36 Jaki odsetek spośród osób narodowości ukraińskiej, które obecnie przebywają w Polsce w liczbie około 2 milionów, to osoby nieuodpornione przeciw zachorowaniom na różyczkę? Jeśli PPIS nie dysponuje takimi informacjami, to wnoszę o wskazanie kompetentnego organu, który dysponuje takimi informacjami.
37 Jakie jest obecnie szacunkowe prawdopodobieństwo zachorowania mojego dziecka na wzw B? Jeśli PPIS nie dysponuje takimi informacjami, to wnoszę o wskazanie kompetentnego organu, który dysponuje takimi informacjami.
38 Jakie jest obecnie szacunkowe prawdopodobieństwo zachorowania mojego dziecka na błonicę? Jeśli PPIS nie dysponuje takimi informacjami, to wnoszę o wskazanie kompetentnego organu, który dysponuje takimi informacjami.
39 Jakie jest obecnie szacunkowe prawdopodobieństwo zachorowania mojego dziecka na krztusiec? Jeśli PPIS nie dysponuje takimi informacjami, to wnoszę o wskazanie kompetentnego organu, który dysponuje takimi informacjami.
40 Jakie jest obecnie szacunkowe prawdopodobieństwo zachorowania mojego dziecka na polio? Jeśli PPIS nie dysponuje takimi informacjami, to wnoszę o wskazanie kompetentnego organu, który dysponuje takimi informacjami.
41 Jakie jest obecnie szacunkowe prawdopodobieństwo wystąpienia u mojego dziecka infekcji Hib? Jeśli PPIS nie dysponuje takimi informacjami, to wnoszę o wskazanie kompetentnego organu, który dysponuje takimi informacjami.
42 Jakie jest obecnie szacunkowe prawdopodobieństwo zachorowania mojego dziecka na odrę? Jeśli PPIS nie dysponuje takimi informacjami, to wnoszę o wskazanie kompetentnego organu, który dysponuje takimi informacjami.
43 Jakie jest obecnie szacunkowe prawdopodobieństwo zachorowania mojego dziecka na świnkę? Jeśli PPIS nie dysponuje takimi informacjami, to wnoszę o wskazanie kompetentnego organu, który dysponuje takimi informacjami.
44 Jakie jest obecnie szacunkowe prawdopodobieństwo zachorowania mojego dziecka na wzw różyczkę? Jeśli PPIS nie dysponuje takimi informacjami, to wnoszę o wskazanie kompetentnego organu, który dysponuje takimi informacjami.
45 Jakie jest obecnie prawdopodobieństwo wystąpienia u mojego dziecka powikłań przy zachorowaniu na polio? Jeśli PPIS nie dysponuje takimi informacjami, to wnoszę o wskazanie kompetentnego organu, który dysponuje takimi informacjami.
46 Jakie jest obecnie prawdopodobieństwo wystąpienia u mojego dziecka powikłań przy zachorowaniu na błonicę? Jeśli PPIS nie dysponuje takimi informacjami, to wnoszę o wskazanie kompetentnego organu, który dysponuje takimi informacjami.
47 Jakie jest obecnie prawdopodobieństwo wystąpienia u mojego dziecka powikłań przy zachorowaniu na odrę? Jeśli PPIS nie dysponuje takimi informacjami, to wnoszę o wskazanie kompetentnego organu, który dysponuje takimi informacjami.
48 Jakie jest obecnie prawdopodobieństwo wystąpienia u mojego dziecka powikłań przy zachorowaniu na świnkę? Jeśli PPIS nie dysponuje takimi informacjami, to wnoszę o wskazanie kompetentnego organu, który dysponuje takimi informacjami.
49 Jakie jest obecnie prawdopodobieństwo wystąpienia u mojego dziecka powikłań przy zachorowaniu na różyczkę? Jeśli PPIS nie dysponuje takimi informacjami, to wnoszę o wskazanie kompetentnego organu, który dysponuje takimi informacjami.
50 Jakie „fałszywe pseudonaukowe teorie” głoszą „ruchy antyszczepionkowe”?
51 Co to jest „pediatria mp szczepienia”?
52 Ile dzieci w Polsce zmarło od 1 stycznia 2000r. do 30 kwietnia 2018r. nie dalej jak do 4 tygodni od poddania dziecka szczepieniu? Jeśli PPIS nie dysponuje takimi informacjami, to wnoszę o wskazanie kompetentnego organu, który dysponuje takimi informacjami.
53 Jaki odsetek zgonów zdefiniowanych w pytaniu poprzednim, to zgony, których przyczyny nie udało się ustalić? Jeśli PPIS nie dysponuje takimi informacjami, to wnoszę o wskazanie kompetentnego organu, który dysponuje takimi informacjami.
54 Czy w przypadku zgonu o nieustalonej przyczynie lub zgonu w postaci „śmierci łóżeczkowej”, jeśli zgon taki miał miejsce w bezpośrednim następstwie czasowym zabiegu szczepienia dziecka (do 4 tygodni od szczepienia), szczepionka, która została podana zmarłemu dziecku, jest wycofywana z obrotu do czasu wykluczenia, że bezpośrednią lub pośrednią przyczyną zgonu mogła być ta szczepionka?
55 Czy zachorowalność dzieci w Polsce na nowotwory złośliwe maleje, czy rośnie na przestrzeni ostatnich 30 lat? Jeśli PPIS nie dysponuje takimi informacjami, to wnoszę o wskazanie kompetentnego organu, który dysponuje takimi informacjami.
56 Czy zachorowalność dzieci w Polsce na choroby immunologiczne maleje, czy rośnie na przestrzeni ostatnich 30 lat? Jeśli PPIS nie dysponuje takimi informacjami, to wnoszę o wskazanie kompetentnego organu, który dysponuje takimi informacjami.
57 Czy zachorowalność dzieci w Polsce na choroby neurologiczne maleje, czy rośnie na przestrzeni ostatnich 30 lat? Jeśli PPIS nie dysponuje takimi informacjami, to wnoszę o wskazanie kompetentnego organu, który dysponuje takimi informacjami.
58 Czy zachorowalność dzieci w Polsce na choroby metaboliczne maleje, czy rośnie na przestrzeni ostatnich 30 lat? Jeśli PPIS nie dysponuje takimi informacjami, to wnoszę o wskazanie kompetentnego organu, który dysponuje takimi informacjami.
59 Czy zachorowalność dzieci w Polsce na choroby psychiczne maleje, czy rośnie na przestrzeni ostatnich 30 lat? Jeśli PPIS nie dysponuje takimi informacjami, to wnoszę o wskazanie kompetentnego organu, który dysponuje takimi informacjami.
60 Czy w Polsce prowadzone są badania porównawcze ogólnej kondycji zdrowotnej dzieci szczepionych zgodnie z Programem Szczepień Ochronnych i dzieci nieszczepionych? Jeśli PPIS nie dysponuje takimi informacjami, to wnoszę o wskazanie kompetentnego organu, który dysponuje takimi informacjami.

Forma udostępnienia informacji publicznej: na mój adres …………….

Z poważaniem,
……………………….


Źródło: http://szczepienie.info/sanepid-wzywa-r ... powiadaja/
Załączniki
Sanepid 1.png
Sanepid 1.png (698.79 KiB) Przejrzano 127 razy
sanepid 2.jpg
sanepid 2.jpg (458.11 KiB) Przejrzano 127 razy
Sanepid 3.jpg
Sanepid 3.jpg (55.08 KiB) Przejrzano 137 razy


Wróć do „Forum Główne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość