Głagolica

Awatar użytkownika
kuroneko
Sympatyk Forum

Głagolica

Postautor: kuroneko » 17 kwie 2016, 23:04

Głagolica czyli starożytne pismo Słowian i nie tylko, rzekomo było używane przed istnieniem języka hebrajskiego i łaciny. Temat ten chce poświęcić na gromadzenie artykułów na temat tego pisma, które obecnie jest badane min. przez Tadeusza Prus Mroziński, który prowadzi min. blog : http://apokalipsa-eden.bloog.pl/

Może ktoś już miał z tym do czynienia ? Bądź posiada jakieś umiejętności w zakresie pisania bądź czytania :)

Gabryś
Aktywny Forumowicz

Re: Głagolica

Postautor: Gabryś » 18 kwie 2016, 0:24

Z tego co obejrzałem to Głagolica nie ma za dużo wspólnego z RUNAMI słowiańskimi. Teraz możemy se gdybać. Chrześcijaństwo swoje zrobiło. To samo zresztą robi ISIS z zabytkami pogańskimi. Wysadzanie i po sprawie. Mi się osobiście wydaje, że Głagolica wywodzi się z alfabetu naszego (ariowego). Droga rozprzestrzeniania się haplogrup. To nie kierunek Moskwa Warszawa a RACZEJ Warszawa Moskwa. A Głagolicę ruskie przekształcili i przerobili, więc ciężko stwierdzić co było wcześniej. BRAK przekazu. Zabytków.

daglezja
Moderator

Postautor: daglezja » 18 kwie 2016, 19:34

kuroneko pisze:Głagolica czyli starożytne pismo Słowian i nie tylko, rzekomo było używane przed istnieniem języka hebrajskiego i łaciny. Temat ten chce poświęcić na gromadzenie artykułów na temat tego pisma, które obecnie jest badane min. przez Tadeusza Prus Mroziński, który prowadzi min. blog : http://apokalipsa-eden.bloog.pl/

Może ktoś już miał z tym do czynienia ? Bądź posiada jakieś umiejętności w zakresie pisania bądź czytania :)

piękny awatar :)
oglądałam wywiad Alexa na NTV z Tadeuszem Mrozińskim, bardzo ciekawe L)

a jak myślisz czy manuskrypt Voynicha ma coś wspólnego z głagolicą ?

Awatar użytkownika
kuroneko
Sympatyk Forum

Postautor: kuroneko » 18 kwie 2016, 20:14

Ciężko powiedzieć, jakby sie dokładnie przyjrzeć to można zauważyć podobieństwo do wybiórczych liter, ale to o niczym nie świadczy. Jak uda mi się wybrać w maju bądź czerwcu na warsztaty głagolicowę to zapytam o ten manuskrypt. Przeczucie mnie ciągnie w tą stronę, że muszę się obyć z tym tematem, poznać go, czemu ? Jeszcze nie wiem, ale trzeba działać :) Ciekawe jest też, że głagolicę można zauważyć w pieczęciach duchów z Lemegetonu( mniejszego klucza salomona) . Znajdują się tam i litery i ligatury głagolicowe oraz wszystko jest powiązane z niebiosami znaczeniem oraz symboliką. No Runy to na pewno nie głagolica ale nic nie stoi przeciw aby nie mogły razem współdziałać. Czym jest ISIS? To nie jest po prostu imię Izyda ? Bo w internecie dziwnie mnie linkuje pod tym hasłem.

daglezja
Moderator

Postautor: daglezja » 18 kwie 2016, 21:08

ISIS to Izyda, ale islamiści podkradli nazwę na tej samej zasadzie co Hitler swastykę :(
kilka literek podobnych to może nic nie znaczy, może też skoro w głagolicy jest tych literek dużo ktoś to sobie trochę uprościł, i może zapisywał fonetycznie tak jak byś pisał np. angielski tekst ze słuchu nie znając prawidłowej pisowni słów. to taka moja teoria po obejrzeniu filmu o manuskrypcie i wywiadu u Alexa.

Awatar użytkownika
Gabgaw
Adept

Postautor: Gabgaw » 10 sie 2016, 20:08

Czy ta książka, której zdjęcie jest na tej stronie http://apokalipsa-eden.bloog.pl/ jest gdzieś dostępna w sprzedaży?

Wróć do „Język”