Dieta bezglutenowa

Wszystko o wegatarianizmie, weganizmie, bezglutenu i innych dietach.
Awatar użytkownika
Sagle
Redaktor

Dieta bezglutenowa

Postautor: Sagle » 01 kwie 2016, 19:38

No właśnie jak to jest z tym glutenem. Od tylu lat ludzie jedli zwykłe pieczywo itp i jakoś żyli, a teraz naukowcy i dietetycy odkryli gluten i jego szkodliwość. My oczywiście to przyjęliśmy i uwierzyliśmy.
Ja również uznałem to za prawdę <bezradny> .
Więc jak? Co wy uważacie w tej sprawie ??

Druga sprawa, jako, że ja przyjmuję tą nowinkę* jako prawdę, więc otwieram ten temat aby zebrać informacje dotyczące glutenu oraz diety wolnej od niego.
Czym jest gluten?
Jest to zestaw niektórych białek roślinnych; występuje m. in. w niektórych ziarnach zbóż jak: pszenica, żyto, jęczmień.
Co zatem jeść, a czego się wystrzegać, chcąc pozbyć się glutenu?
Poniżej podaję link z tabelą, w której są produkty bezglutenowe, mogące zawierać gluten i zawierające gluten:
http://www.celiakia.pl/produkty-dozwolone/

Ja osobiście jem produkty z glutenem i te bez i te które mogą mieć i czuję się ok. Czy to oznacza jednak, że gdybym go nie spożywał czułbym się jeszcze lepiej? Jak gluten wpływa na nasze zdrowie? Czy jest tak bardzo szkodliwy? <mysli>
Jakie jest Wasze zdanie w tej kwestii? Może macie również jakąś wiedzę w tym zakresie, którą warto się podzielić?

Zapraszam do dyskusji :) .
Jesteś wszystkim co jest.

Awatar użytkownika
Glorian
Administrator

Re: Dieta bezglutenowa

Postautor: Glorian » 01 kwie 2016, 22:23

Gluten, glutenem ale przede wszystkim szkodliwe jest białe pszenne pieczywo, ponieważ odmiana pszenicy z której pochodzi jest modyfikowany na różne sposoby w celach komercyjnych a kiedyś tak nie było.

Awatar użytkownika
Ire33
Moderator

Postautor: Ire33 » 02 kwie 2016, 0:59

Gluten Mięso
czy się mylę? :>

Polecam!

~~~ CZAS NADSZEDŁ ~~~

Awatar użytkownika
Sagle
Redaktor

Postautor: Sagle » 02 kwie 2016, 20:19

Nie mylisz się Ire33.
Gluten to nie mięso :). Zresztą zastanawiam się czy w mięsie w ogóle może być gluten. <mysli>

Awatar użytkownika
Ire33
Moderator

Postautor: Ire33 » 02 kwie 2016, 20:54

Pytam się tylko że wzgledu na dział w którym się znalazł ;)

Spróbuj nie jeść glutenu przez 2 tygodnie a zobaczysz jak samopoczucie Ci się poprawi. Mówi się że jelita to drugi mózg bo ma tyle neuronów a nawet więcej, a gluten właśnie je atakuje.
W zasadzie kiedyś nie było tego problemu, dopiero po drugiej wojnie wzięli się za modyfikowanie pszenicy, no a teraz mamy to co mamy, eh..
~~~ CZAS NADSZEDŁ ~~~

Awatar użytkownika
Ona
Współtwórca

Postautor: Ona » 14 kwie 2016, 22:10

W mięsie może być gluten o ile kupujesz gotowy wyrób ze sklepu np. Szynka. Wystarczy przeczytaç skład.

Ire33 zgadzam się że dużo lepsze samopoczucie i spadek wagi od kiedy porzuciłam gluten i tarczyca mniej szaleje.

A co do modyfikacji to ostatnio czytałam artykuł że w jak modyfikują np. Pszenice to można znaleźć w genach np geny szczura, więc ja dziękuję za taki syf.

Awatar użytkownika
Sagle
Redaktor

Postautor: Sagle » 15 kwie 2016, 12:14

Ire33 pisze:Pytam się tylko że wzgledu na dział w którym się znalazł ;)

No niby tak, bo tytuł działu "dieta bez mięsa", jestem za tym aby zmienić nazwę np po prostu na "dieta" lub "diety", żeby nie ograniczać się tylko do tej konkretnej. Może ktoś ma coś ciekawego do powiedzenia na temat innych diet, w których to może być mięso.
Zresztą pod tytułem jest słowo o diecie bez glutenu i innych, więc chyba może być ;).

Wróć do „Dieta bez mięsa”