Wegetarianizm

Wszystko o wegatarianizmie, weganizmie, bezglutenu i innych dietach.
Anuka
Adept

Re: Wegetarianizm

Postautor: Anuka » 15 sty 2018, 17:47

Serdecznie polecam książkę "Sezonowe warzywo" Dominiki Wójciak. Dostałam ją od mojego przyjaciela wegetarianina. Pięknie napisana, sfotografowana, wszystko z uczuciem i smakiem! :)
A tak w ogóle to też jestem wege od niedawna, bo mi się przyśniła krowa :D Krowa piękna, biała w czarne łaty, uświadomiła mnie w kwestii jedzenia mięsa i oto w ciągu jednej nocy z koncertowego mięsożercy - lidera w jedzeniu mięsa w mojej rodzinie (może tylko mój ojciec był bardziej drapieżnym mięsożercą) - przeobraziłam się w wegetariankę!
Jem nabiał, ale chyba tylko dlatego, że nie umiem jeszcze być weganką. Mięsa nie tykam, mimo że często jak jestem głodna to o nim myślę. Jednak jak przyjdzie co do czego, nie jestem w stanie nawet spróbować rosołu, który gotuję rodzinie.
Według mnie (zaznaczam, że to moja osobista opinia i nikomu nie chcę jej narzucać) KAŻDA osoba, która chce porzucić mięso, może to zrobić bez większego przygotowania. Ja się kompletnie nie przygotowywałam. Po prostu moja Krowa odwaliła za mnie całą robotę i zrobiła mi "pstryk" w głowie.
Pozdrawiam wszystkich Wegetarian i Im Podobnych oraz wszystkie Krowy :D:D:D

Wróć do „Dieta bez mięsa”