Kilka zasad w przypadkowej kolejności

Tutaj publikujemy tylko krótkie informacje. Przede wszystkim te informacje powinny być "pewne jak w banku". Chodzi mi o takie informacje które powinien wiedzieć każdy z nas np że musimy się suplementować witaminą D czy to doustnie czy przezskórnie i koniec więcej się nie rozpisujemy na rozpisywanie jest wątek o suplementacji. Albo ktoś widząc taką krótką informacje sam szuka sobie informacji na ten temat. Ewentualnie można dodać link z rozwinięciem tematu. W tym wątku możemy np napisać że najzdrowsze smażenie jest na oleju kokosowym. Itd itd. To wątek w pigułce, bo fajnie jak wszystko jest krótko na temat w jednym. Taki misz masz dla każdego z nas. Szybka ściąga, zlepek informacji. Bo lubię konkrety.
Awatar użytkownika
Svantevit
Moderator

Kilka zasad w przypadkowej kolejności

Postautor: Svantevit » 30 mar 2016, 20:55

1. Pasta do zębów bez fluoru
2. Mleko tylko w formie kefiru z koziego mleka
3. Orzechy, rodzynki, warzywa i owoce w każdej ilości
4. Ulubione dania: wszelkie sałatki
5. Nie jadam mięsa
6. Jak najwięcej surowego jedzenia
7. Żadnego wi-fi, tylko kabel
8. Żadnych kosmetyków oprócz mydła
9. Medytacja dla czystego umysłu i kontaktu z wyższym Ja
10. Jak najwięcej czasu na zewnątrz, las, pole, rzeka, rower...
11. Zero cukru - używam miód, minimum soli
12. Zero telewizji
13. Zero produktów korporacji (oprócz butów :) )
14. Unikam mąki pszennej
15. Nie dla kawy i herbaty - piję soki, wodę z cytryną i miodem
16. Miłe słowo, uśmiech i życzliwość dla każdego
Miłość, harmonia, pokój.
Niech Boskie Światło otacza i chroni naszą przestrzeń
oraz wszystkich użytkowników forum obudzeni.info niosących Miłość, harmonię i pokój.

Awatar użytkownika
Glorian
Administrator

Re: Kilka zasad w przypadkowej kolejności

Postautor: Glorian » 31 mar 2016, 10:13

11. Słodzić można też daktylami (suszone, zmielona - ale dobry młynek do kawy żeby je zmielił jest potrzebny). Sól himalajska - różowa jest ok.
12. Też mam zero telewizji, podobnie żona i dzieci, które urodziły się w domu bez telewizora
15. Ja zastąpiłem kawę Yerba mate i zieloną herbatą ale zmniejszam dawki i raczej też wyeliminuję

Awatar użytkownika
Summer
Współtwórca

Postautor: Summer » 01 kwie 2016, 14:26

A ja Wam pozytywnie zazdroszczę <yahoo> zwłaszcza tego telewizora, a raczej jego braku oraz uwolnienia sie od kawy... Ochh <brawo>
Ostatnio zmieniony 01 kwie 2016, 23:35 przez Summer, łącznie zmieniany 1 raz.
Sprawiedliwy z wiary i miłości żyć będzie
<serducho>

Awatar użytkownika
Svantevit
Moderator

Postautor: Svantevit » 01 kwie 2016, 15:03

Summer, trochę mi zajęło zrezygnowanie z TV. Dwa lata w Omanie bez TV i radia pomogło :)
Najlepsze w "ograniczeniach" jest to, że przychodzą naturalnie po pewnym czasie i nie wymagają wysiłku.
Często są też poprzedzone nadużyciem <bezradny> - ja przez wiele lat byłem fanem czarnej herbaty. Piłem trzy dziennie i to z dwiema łyżkami cukru. Już mi przeszło :)
Pozdrawiam światłem <róża>
Miłość, harmonia, pokój.
Niech Boskie Światło otacza i chroni naszą przestrzeń
oraz wszystkich użytkowników forum obudzeni.info niosących Miłość, harmonię i pokój.

Awatar użytkownika
Summer
Współtwórca

Postautor: Summer » 01 kwie 2016, 16:01

Dzięki Svantevit :)) ja nie czuje potrzeby posiadania tv ale jestem narazie jedyna przebudzoną osobą w rodzinie wiec nie mogę otworzyc okna i wywalić telewizor choc chetnie bym tak właśnie zrobiła <lol> Ostatnio do syna powiedziałam o tym pomyśle. Spojrzał na mnie z przerażeniem <yahoo> A tak na poważnie to wiem ze to kiedys nastąpi bo marzy mi się takie życie bez tv, bez chaosu jazgotu, w świecie otaczającej wszechobecnej natury <buja w oblokach>
Pazdrawlajem <kwiatek>
Sprawiedliwy z wiary i miłości żyć będzie
<serducho>

Awatar użytkownika
Mirek55
Aktywny Forumowicz

Postautor: Mirek55 » 01 kwie 2016, 16:14

Cukier proponuję zastąpić stewią.
„Osądzanie, obrazy i jakakolwiek wewnętrzna agresja wobec siebie jest ukrytym życzeniem sobie śmierci."

Awatar użytkownika
Glorian
Administrator

Postautor: Glorian » 01 kwie 2016, 20:11

A ja z tym brakiem telewizora to od czasów nastoletnich mam już. Byłem w różnych subkulturach młodzieżowych i tam to wszyscy chcieli się wyróżniać. To kolczyki, tatuaże, ubrania, fryzury, muzyka i styl bycia. Taki styl życia bez telewizora to z tamtych lat mam. Żeby tylko nie być taki jak moi rodzice co siedzą przed telewizorem. Buntownik z wyboru?

Awatar użytkownika
Ire33
Moderator

Postautor: Ire33 » 01 kwie 2016, 21:20

Ja od telewizji odłączyłem się osiem lat temu jak zacząłem życie studenckie. W mieszkaniach które wynajmowałem zazwyczaj ich nie było, więc moim oknem na świat stał się komputer. W zasadzie tak już do tego przywykłem że w momentach gdy już miałem telewizor to i tak go nie oglądałem :D
~~~ CZAS NADSZEDŁ ~~~

Fasolka
Adept

Postautor: Fasolka » 03 kwie 2016, 7:05

Ja również od jakiegoś czasu hmmm nawet ciężko powiedzieć od kiedy nie oglądam oraz nie potrzebuje TV :]
Niech MOC będzie z nami
<serducho>

blue light
Pasjonat Forum

Postautor: blue light » 07 kwie 2016, 1:06

dobre zasady.pic wode najlepiej nie kupiona w sklepie zeby nie zywic spasionych darmozjadow korporacji,czasem mroze wode,nie gotuje,wiekszosc posilkow zjadam na surowo,nie beda sie okladac mineral,kamien etc,muzyka klasyczna folk sa ok ale np rock music to bardzo niekozystnie dziala na ciebie,wyciszanie umyslu,usuwanie programow,nawykow,uwazajcie w jakim towazystwie jestescie,duzo slonca I ruchu I natury,krysztaly mineral,televizja jest dla debili to chyba wszyscy powinni wiedziec propaganda.pamietajcie nic nie musicie ewentualnie mozecie,nie sluchajcie sie strachu,nie czytajcie przepowiedni,,po co?nie pozwulcie innym sie straszyc,np retilianami heh,jestescie dziecmi swiatlosci I nic wam tu nie zagraza,nie goncie za moda,manipulacja,nie niszcie natury,bo jestescie tu po to zeby jej bronic,

Wróć do „Twoje podsumowanie”