Jak się obudzić

Szukam informacji. Ktokolwiek widział? Ktokolwiek wie? Pomóżcie.
0707igor1979
Adept

Jak się obudzić

Postautor: 0707igor1979 » 16 lip 2016, 22:20

Chciałbym się obudzić czy na to trzeba zasłurzyć.Amoże to nie mój czas i miejsce.

Awatar użytkownika
Glorian
Administrator

Re: Jak się obudzić

Postautor: Glorian » 16 lip 2016, 22:33

Jeżeli myślisz samodzielnie a nie jak programują (media, religia, nauka, autorytety) - to już się obudziłeś!

0707igor1979
Adept

Postautor: 0707igor1979 » 17 lip 2016, 20:06

Powiem tak byłem jak inni chodziłem do kościoła,ale to wszystko co mówili nie dawało mi spokoju i jakoś zaczołem szukać informacji na youtube i dowiedziałem się moim zdaniem na tyle że zmieniłem całkiem swoje spostrzeganie kościoła. Oczywiście wiary w boga nie straciłem. Jakimś cudem trafiłem na Arona na youtube i mnie zafascynował tym wszystkim oczywiście podchodze do tego z dystansem .Ale codziennie oglądsm jakiś filmik z aronem to mnie uspokaja .Jak tak jest to jesteśmy zbawieni. Chyba rze jesteśmy po stronie ciemności, sle zło ma terz szanse do nawrucenia. Jeśli się myle to mnie poprawcie.

ponadczasowa
Aktywny Forumowicz

Postautor: ponadczasowa » 19 lip 2016, 20:55

Aron czesto powtarza, ze kreujemy rzeczywistosc sami. Liczy sie tu i teraz. Jezeli masz zmartwienia, troski, leki, boisz sie lub co gorsza, siejesz nienawiscia, zazdroscia, gardzisz innymi, to tworzysz negatywna energie sprawcza, ktora kreuje twoja rzeczywistosc. I taka ona wlasnie bedzie.
Jezeli jednak jestes w zgodzie ze soba, swoim sercem/emocjami/myslami/czynami, emanujesz miloscia, radoscia, szczeroscia, otwartoscia i wszystkim, co dobre i czyste- taka stworzysz przestrzen wokol siebie. Zycie jest naprawde proste; ludzie sami sobie niepotrzebnie je komplikuja...

PS. Zmiany w naszym zyciu nie zawsze sa natychmiastowe. Czesto potrzeba wiecej czasu, niz nam sie wydaje.
Nic nie dzieje sie bez przyczyny
Miłość moim powietrzem
IG 86timeless

Zeman
Adept

Postautor: Zeman » 26 sie 2016, 9:38

No właśnie.. filmiki na youtube są bardzo różne i często sprzeczne. Przykładowo co do emanacji miłością można posłuchać tego: https://www.youtube.com/watch?v=l0gHFoc ... a997l85Ei8
Także większość autorów filmików jest przekonana o swojej racji a jednak któryś musi się mylić. Obudzenie też można różnie rozumieć, dla mnie fajne jest rozumienie w ten sposób: jesteś obudzony/na wtedy, gdy nie przyjmujesz informacji bezkrytycznie oraz szukasz prawdy i swojej drogi. Inna kwestia to pojęcie oświecenia.
Osobiście polecam serię "Rozmowy zaawansowane". Posłuchałem z tej serii tylko kilka pierwszych filmów ze względu na gigantyczną ilość godzin nagrań.

Jednak żeby nie popaść w obłęd oglądania filmów.. Szukać swojej prawdy jak najbardziej można, ale trzeba przede wszystkim działać. Samo nic się nie zrobi, do lepszego świata trzeba się przyczynić działaniem.

Awatar użytkownika
ZbyniuRoksana
Złoty Użytkownik

Postautor: ZbyniuRoksana » 29 sie 2016, 20:56

:) Tak naprawdę sam sobie zadałeś te pytanie. Twoje wątpliwości to schemat myślenia w systemie, w którym żyjemy a zarazem punkt odniesienia do dalszych poczynań. Zacznij tak po prostu od własnego serca, by jego miłość dawać innym po przez uczynność, dobro i cierpliwość względem innych osób. Czym emanujesz to otrzymujesz. Z czasem sam się zdziwisz, że to działa na twoja korzyść i z pożytkiem dla bliźnich. Zawsze warto spróbować, by sie przekonać.... <okok>

Awatar użytkownika
g00rmik
Moderator

Postautor: g00rmik » 31 sie 2016, 17:34

Filmy są fajne i często bardzo pomocne tematycznie jak ktoś szuka czegoś. Ale najcięższa praca po obudzeniu odbywa się zawsze w środku, gdzie sekatorem woli odcinasz suche gałęzie umysłu, które serca nie widziały, a które tylko przeszkadzają... obcinasz dopóty krzew umysłu znów nie zazieleni się w pełni miłością serca. Czasem trwa to parę miesięcy, ale dogmaty tak naprawdę upadają przez lata, a przynajmniej tyle potrzebuje podświadomość, żeby to w pełni przetrawić i pousuwać stare schematy zapisując nowe. Bardzo pomaga medytacja nad danym tematem, uzyskujemy wgląd, którego nie mamy na jawie.
Przestrzeń niefizyczna związana z portalem obudzeni.info jest czystym przekazem z poziomu Serca, czerpiącym z Nieograniczonego i Jedynego Źródła w nieograniczony i harmonijny sposób. Oddaję tą przestrzeń Opiece Źródła, niech prowadzi nasze serca.

Jedyny Boże, Źródło Wszechrzeczy i Wszechistnienia, dziękuję Ci za każdy rok, dzień, oddech, za każdy wschód i zachód Słońca, za każdy przejaw Twojej obecności w mojej przestrzeni. Bądź ze mną zawsze, ochraniaj, doświadczaj i prowadź Swoją drogą. Spraw bym najlepiej jak potrafię pomagał innym wznosić się do Ciebie.

Awatar użytkownika
Mirek55
Aktywny Forumowicz

Postautor: Mirek55 » 01 wrz 2016, 13:33

Może ten film umożliwi komuś obudzenie?
https://www.facebook.com/18170944651860 ... 622968108/
„Osądzanie, obrazy i jakakolwiek wewnętrzna agresja wobec siebie jest ukrytym życzeniem sobie śmierci."

Piotr
Aktywny Forumowicz

Postautor: Piotr » 02 wrz 2016, 12:00

kochaj i szanuj bliźniego swego i siebie samego :) czy na to trzeba zasłużyć ? czy w kościele można tę prawdę odnaleść ? czy w naszym wnętrzu ? prawdziwa bezwarunkowa boska miłość jest w naszym serduszku...dlatego powinno się skierować uwagę do wewnątrz nie na zewnątrz :)
Kocham wszystko co jest i jakie jest <zakochany>

Awatar użytkownika
Seele
Aktywny Forumowicz

Postautor: Seele » 04 wrz 2016, 19:59

Antony de Mello pisał w Przebudzeniu, że pierwszym krokiem jest stwierdzenie, że nie jest się obudzonym, czyli najważniejsze masz już za sobą, bo ten pierwszy krok jest ponoć najtrudniejszy <brawo>
Polecam te lekturę, to dobry początek :)

Wróć do „Jestem zaciekawiony obudzeniem. Poszukuję obudzenia, ale zagubiłem się. Mam problem.”