Kwiat życia - energia geometrii pradawnego symbolu

Tematyczny zbiór informacji wykorzystujący zasoby Biblioteki obudzonych i inne źródła. Własne wnioski i przemyślenia tematu mile widziane.
Awatar użytkownika
Sagittarius
Redaktor
Posty: 116
Rejestracja: 13 mar 2016, 17:59
Lokalizacja: Trójmiasto

Kwiat życia - energia geometrii pradawnego symbolu

Postautor: Sagittarius » 08 paź 2016, 16:35

Wszelkie dociekania związane z magią i energiami we Wszechświecie warto rozpocząć od Kwiatu Życia, którego kształt i struktura ma odzwierciedlać całe Stworzenie Wszechświata, od jego ogromu aż do najmniejszej jego cząsteczki. Co takiego magicznego jest zatem w rysunku złożonym z kilkudziesięciu kół, który można przestawić zarówno z 2D jak i w trójwymiarze?

Obrazek

Według bioenergoterapeutki Joanny Gulweig „Kwiat Życia składa się z wielu, połączonych ze sobą kół. Punktem wyjścia jest koło środkowe. Odzwierciedla ono geometryczną strukturę podstawową, która ukazuje, że wszelkie Życie wywodzi się z jednego pierwotnego Źródła. Pomyślmy w tym momencie o podziale komórki, który trwa tak długo, dopóki każda istota żywa nie odnajdzie pasującej do siebie harmonizującej formy. Poprzez umieszczenie Kwiatu Życia na naczyniach, woda jak gdyby przypomina sobie o tym „pradawnym kodzie”. Woda ponownie układa się w symetrię, zgodnie z jej strukturą podstawowa, tj. heksagonalną. I właśnie ta heksagonalna forma podstawowa znajduje swoje odzwierciedlenie w Kwiecie Życia! Jest to pradawna matryca Stworzenia.”

Obok Merkaby czy brył platońskich to jedna z podstawowych figur Świętej Geometrii.

Zastosowanie


Obok właściwości ochronnych Kwiat Życia prawdopodobnie ma też właściwości prozdrowotne. Dzięki badaniom nad strukturą wody, które prowadzi Japończyk Masaru Emoto, Kwiat Życia został na nowo odkryty jako narzędzie, które właśnie poprawia jej strukturę i energetyzuje ją. Wystarczy postawić na tym znaku wydrukowanym na kartce naczynie z wodą i odczekać kilka godzin. Inne badania wykazały, że łagodzi ból głowy i niweluje szkodliwe promieniowanie.

W czasach nam współczesnych Kwiat Życia został na nowo rozpowszechniony dzięki książce „Pradawna tajemnica kwiatu życia” Drunvalo Melchizedeka.

Czytamy u niego:

„Dawniej wszystko, co istnieje we wszechświecie znało Kwiat Życia jako wzór stworzenia, wykres geometryczny wiodący do egzystencji fizycznej i wyprowadzający z tej egzystencji. (…) Sekret Kwiatu Życia przetrwał jednak tysiące lat wyryty na ścianach starożytnych budowli na całym świecie, wpisany w żywe komórki wszelkiego istnienia. Nazywa się go kwiatem ponieważ reprezentuje on cykl wegetacji. W środku Kwiatu Życia znajduje się siedem połączonych ze sobą kół, zwanych ziarnem życia. Z ziarna powstaje kwiat, a kwiat rodzi owoc.”

Według Melchizedeka Kwiat Życia zawiera w sobie wszystkie formuły matematyki, każde prawo fizyki, harmonię muzyczną i każdą biologiczną formę życia, łącznie z ludzkim ciałem. Znajdziemy w nim także platońskie bryły, będące wzorcami dla wszystkich atomów, pierwiastków, poziomów, wymiarów, dla wszystkiego co istnieje we wszechświecie w formie fal.

Historia

Co ciekawe ten symbol jest obecny w życiu człowieka od bardzo dawna. Naukowcy zgłębiający twórczość Leonarda da Vinci odkryli w jego notatkach rysunki kwiatu Życia.

W Polsce archeologowie znaleźli uproszczoną wersję kwiatu Życia na pasach i klamrach pochodzących z kultury przeworskiej w okresie przedrzymskim (III w. p.n.e.-V w. n.e., kultura ta zajmowała ona tereny dzisiejszego Śląska, Wielkopolski, Mazowsza, Podlasia i części Małopolski.) Także na XIX wiecznych akwarelach Wojciecha Gersona widać instrumenty ludowe np. sukę biłgorajską z elementem kwiatu życia. Pojawił się też m.in. na Podhalu w skróconej i ludowej wersji jako rozeta na drewnianych ogrodzeniach, nadprożach czy belkach stropowych.

Ale historia Kwiatu Życia to nie tylko tereny Polski czy Europy. Znak ten odnaleźć można w reliktach po starożytnej kulturze Indii, Turcji, a także w Irlandii, Japonii, Izraelu, Chinach, Grecji, Anglii, Syrii, Polsce. W Egipcie na przykład w mieście Abydos znajdują się ruiny świątyni Ozyrysa, gdzie na kamiennych blokach są przedstawienia kwiatu życia. Co ciekawe tajemnicą jest sposób w jaki te obrazy powstały na kamieniu. Nie ma tam bowiem śladów zwykłego rycia. Wgląda to tak, jakby ktoś wygrawerował to laserowo, naukowcy nie są w stanie wyjaśnić tego fenomenu.

Obrazek

Źródło:
http://akademiaducha.pl/slownik-magii-kwiat-zycia/

Awatar użytkownika
ZbyniuRoksana
Złoty Użytkownik
Posty: 1364
Rejestracja: 17 kwie 2016, 9:13
Lokalizacja: Gdynia

Re: Kwiat życia - energia geometrii pradawnego symbolu

Postautor: ZbyniuRoksana » 14 paź 2016, 17:40

Kwiat życia jest pozytywnie odbierany przez większość zainteresowanych tym tematem. Zwłaszcza w środowisku ezoterycznym. Sam nie jestem przekonany o pozytywnym oddziaływaniu tej struktury. Dlaczego? Swego czasu miałem za awatara kwiat życia na „Obudzonych”, który jest pierwszą formą, która we mnie uruchomiła odbieranie destrukcyjnej energii. Udostępniono mi możliwość odbierania jedynie wysoko wibracyjnych energii...do czasu skonfrontowania się z opisaną tu strukturą. Bardzo niewiele osób wspomina o niskiej energii z tej struktury. Zwłaszcza osoby o dużym doświadczeniu w odbieraniu energii zauważają jakby drugie dno kwiatu życia. Znam osoby, które zdecydowane pozytywne nastawienie do tej geometrii z czasem zmieniły na jakby mniej przychylne. Oczywiście to tylko moje skromne spostrzeżenia w zalewie pozytywów tu przedstawionych do tej skądinąd pięknej wizualnie struktury. Jednakże moje odczucie niestety, ciągłe wibruje ku niskim emocjom i me przekonanie do kwiatu życia przestaje mieć wydźwięk pozytywny. Na filmiku poniżej od 5 minuty o tym mowa. Bardzo mało jest negatywnych opinii w tym temacie i nasuwa się pytanie, czy to celowe działania jeśli założyć, iż emanująca energia z tej geometrii jest negatywna na przykładzie Niemiec. O czym wspomina nie tylko Pani Engel.
https://www.youtube.com/watch?feature=p ... 17sKCM0lWM
Załączniki
To mój były awatar.jpg
To mój były awatar.jpg (12.91 KiB) Przejrzano 1104 razy


Wróć do „Opracowania”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość