kregoslup

Techniki fizycznej aktywności usprawniające ciało
Awatar użytkownika
edyta
Złoty Użytkownik

kregoslup

Postautor: edyta » 25 kwie 2017, 7:54

Kochani polecam prosty i bezpieczny sposób na ustawienie kręgosłupa tak by niektóre kręgi wskoczyły na swoje miejsce jeśli jest potrzeba.

Wystarczy położyć się naj lepiej na dywanie na plecach i podkulic nogi tak jakbyśmy chcieli dotknąć kolanami do piersi.potrzebna jest druga osoba by powoli bez pulosowania naciskiem -to ważne . ale stałym jednostajnym ruchem uzywajac rąk i ciezaru swojego ciala naciskała na kolana pomagając wam dotknąć kolanami do piersi.im bliżej i mocniej kolana i uda przywiarają do ciała wtedy kregi bezboleśnie i tak jak należy wskakuja na miejsce głównie piersiowy.:)
Dziękuję Ci Tato i wiem to na pewno przez cały czas czuwasz nade mną.Boże dziękuję za cud życia, w którym biorę udział .

Ufaj Bogu..
-proś o cud...

Awatar użytkownika
Glorian
Administrator

Re: kregoslup

Postautor: Glorian » 25 kwie 2017, 9:53

Bardzo fajne i pomocne są również pozycje odwrócone z linami z hatha jogi. Moje ulubione. Dla leniwych. Grawitacja pracuje a ciałko się ćwiczy bez typowego w innych ćwiczeniach wysiłku.
1959558860.jpg
1959558860.jpg (53.49 KiB) Przejrzano 1377 razy

aerial_joga_0.jpg
aerial_joga_0.jpg (36.92 KiB) Przejrzano 1377 razy

Aerial-yoga.jpg
Aerial-yoga.jpg (92.06 KiB) Przejrzano 1377 razy

Awatar użytkownika
ZbyniuRoksana
Złoty Użytkownik

Postautor: ZbyniuRoksana » 27 kwie 2017, 10:54

Fajne! Można również kupić sobie drążek rozporowy montowany do ramy drzwi. Co prawda, ideałem byłoby zawieszenie obydwoma rękami na drążku, by nogi nie dotykały podłogi. Takie ćwiczenie wykonujemy kilka razy w ciągu dnia, zawisając na około 20-30 sekund (lekko poruszając nogami) aby kręgosłup mógł się rozciągnąć pod wagą waszego ciała. Również na tym drążku można ćwiczyć mięśnie brzucha, po przez podciąganie kolan do góry. Mięśnie brzucha odpowiadają w 20% za stabilność kręgosłupa.
Załączniki
drazek-treningowy-rozporowy-do-podciagania.jpg
drazek-treningowy-rozporowy-do-podciagania.jpg (49.24 KiB) Przejrzano 1358 razy
Rozciąganie.jpg
Rozciąganie.jpg (20.06 KiB) Przejrzano 1358 razy
Cwiczenie mięśni brzucha.jpg
Cwiczenie mięśni brzucha.jpg (742.1 KiB) Przejrzano 1358 razy

Awatar użytkownika
edyta
Złoty Użytkownik

Postautor: edyta » 27 kwie 2017, 21:39

Ogólnie mięśnie potrafią w 90%procentach odciążyć kręgosłup.to dlatego ze miałam zanik mięśni,wyskakiwaly mi kręgi i pomimo zaleceń chodzenia w gorsetach czy na wyciągach i zastrzyków ze sterydów trafiłam w drodze do szpitala (gdy było już tak ze nie mogłam usiąść ani chodzi jeśli ktoś nie trzymał mi głowy )na targi ezoteryczne i tam skromny azjata z kozetką ustawił mi ciało w różne pozycję a kręgi wyskakiwały na miejsce.od czasu do czasu korzystam z takich uslug choc juz dzis pokazuje Andrzejowi co zrobic jak nacisnac czy podniesc i on mi nastawia.w tym wypadku grawitacja sama by nie pomogła.jest to dobre gdy już kręgi są na miejscu i na codzień można w ten sposób dbać by nadal były.
Dziękuję Ci Tato i wiem to na pewno przez cały czas czuwasz nade mną.Boże dziękuję za cud życia, w którym biorę udział .

Ufaj Bogu..
-proś o cud...

Wróć do „Sport, ćwiczenia”