Kamienie szlachetne

Właściwości, dopasowanie, spostrzeżenia itd.
DTerminator
Adept

Kamienie szlachetne

Postautor: DTerminator » 16 mar 2016, 19:39

Hej,

Od jakiegos czasu staram sie znalesc dobre zrodlo autentycznych kamieni szlachetnych, moze ktos zna dobry sklep intertnetowy? Bede wdzieczny za informacje jakie kamienie pozytywnie oddzialuja na jakie znaki zodiaku. Sam jestem Wodnik, z tego co wiem do mnie przypisuje sie akwamaryn, fluoryt, opal, topaz, szafir, szklo (nie wiem jak to interpretowac, szklo jako kamien?) napewno jak do kazdego zestawu krysztal gorski. Jakie sa Wasze opinie i wskazowki?

Pozdrawiam Wszystkich

Artur88
Adept

Re: Kamienie szlachetne

Postautor: Artur88 » 16 mar 2016, 20:10

Hej można znaleźć dużo ciekawych minerałów na allegro;) Może nie zawsze są to jakieś bardzo wysokiej klasy jakości kamienie. Ale czasami się pojawiają bardzo fajne okazy. Niektóre mają wady skazy ale to tak jak ludzie i może przez to warto je znów docenić. Ja znalazłem swój kryształ górski i jestem z niego bardzo zadowolony. A wydaje mi się również że to kryształy wybierają nas:) życzę sukcesów w poszukiwaniach pozdrawiam.

daglezja
Moderator

Postautor: daglezja » 16 mar 2016, 21:56

na różnych jarmarkach typu Dominikański, Katarzyński można trafic czasem za dobre pieniądze, a sklepach "indyjskich", w hurtowni chińskiej kupiłam kamienie w kształcie jajek naturalnej wielkości, to raczej pół szlachetne sądząc po cenie, ale ładne:)

DTerminator
Adept

Postautor: DTerminator » 16 mar 2016, 22:24

Sadze, ze nie jestem jeszcze na tym poziomie, zeby czuc czy kamien jest przeznaczony dla mnie czy nie. Jakie to odczucie?
Myslalem raczej o zaufanym sklepie internetowym.

Awatar użytkownika
Ktostaki
Moderator

Postautor: Ktostaki » 16 mar 2016, 22:36

Jeśli nie czujesz energii kamienia to po jakimś czasie odczujesz rezonans jego powrotnej energii (co jest bardzo nieprzyjemne i niekorzystne, zamiast ładować swoją energię, taki kamień rozbija ją).
Siedzący i czekający, wiedzący i rozpowszechniający :D
Dziwak ze mnie (na wesoło xD)

Jeśli nadal coś nurtuje to pw

DTerminator
Adept

Postautor: DTerminator » 21 mar 2016, 14:45

Ciekawa sytuacja. Zdecydowanie bede musial sprawdzic to na sobie, bede mial to na uwadze, dzieki Asiu ;)

Awatar użytkownika
Wojak
Sympatyk Forum

Postautor: Wojak » 29 mar 2016, 8:59

Niesamowite:
https://www.youtube.com/watch?v=U5sSlfvsgYA#t=46
Polecam ściągnąć filmik z yt. Napisy w angielskie i polskie (z google translatora) załączam. Chłopak opowiada o ciekawym sposobie na odczuwanie wibracji z kamieni.

http://www.crystalgridmaker.com/
Załączniki

[Rozszerzenie zip zostało wyłączone i nie będzie dłużej wyświetlane.]

Gabryś
Aktywny Forumowicz

Postautor: Gabryś » 06 kwie 2016, 10:34

Sebastian Minor fajnie tłumaczy o kryształach. Radzi aby nie kupować byle gdzie tylko od niego ;] ;]
https://www.youtube.com/watch?v=lua6jlydGMc

Awatar użytkownika
ZbyniuRoksana
Złoty Użytkownik

Postautor: ZbyniuRoksana » 05 maja 2016, 22:17

Pozwoliłem sobie wkleić tu mój post z innej dyskusji, ale wydaje mi się, że warto przeczytać...
Kupowanie kamieni na targach nie jest najlepszym rozwiązaniem! Dlaczego? Odpowiedź jest prosta. Jak blue light sam powiedział, każdy kamyk można dotknąć, poczuć i zostawić na nim swój pozytywny lub negatywny "ślad". O tym zapominacie. Targi - dużo ludzi - i jeszcze więcej różnorakiej energii - osadzonej na dotykanych kamieniach. Zatem, oprócz kamieni zabieracie ze sobą do domu coś więcej! Ostatnio Paula Moskalik w jednym z ostatnich filmików pokazała zakupione przez siebie kamienie na targach. Z ciekawości zbadała ich promieniowanie pozytywne i przy krysztale górskim wynik był zaledwie na +2. Inne miały powyżej +10. O czym to świadczy? Ja uzupełniam kamienie wyłącznie na aukcjach internetowych u jubilerów lub u osoby, która zawodowo zajmuje się sprowadzaniem kamieni, a nie od handlarza, który widzi wyłącznie swój zysk...a to już chyba nie za ciekawa energia dla waszych zdobyczy. Sam zakup to konkret. Podana cena albo nas satysfakcjonuje lub nie. Targowanie się, jak sama nazwa wskazuje, różnica interesów sprzedający-kupujący. To tylko moje wolne sugestie. Każdy ma własne sposoby i jeśli mu odpowiadają to ok. Jeżeli mi dany zakupiony kamień nie leży, to go oczyszczam i puszczam z miłością w świat, by innej osobie służył.

Wróć do „Kamienie i Minerały”