Czaroit

Właściwości, dopasowanie, spostrzeżenia itd.
marzena1
Adept

Czaroit

Postautor: marzena1 » 16 mar 2016, 7:33

Witam.chcialam zapytac jak pielegnowac czaroit.po kilkumiesiecznym noszeniu na rece zbladl i stracil żywe kolowy.nic nie moge na ten temat znalezc w internecie.może ktoś wie?

marzena1
Adept

Re: czaroit

Postautor: marzena1 » 16 mar 2016, 19:33

dzieki za odpowiedz.kamienie w formie bransoletki wiec nosilam prawie caly czas na zmiane z moja corka.raz w tygodniu przeplukalam woda i kladlam na caly dzien na okno na slonce ale niewiele to dalo.wyprobuje jeszcze zakopanie w ziemi.

iron
Nowy

Postautor: iron » 09 kwie 2016, 19:20

Witam.Nosze czaroit w formie medalionu na szyi okolo 1-go roku.Raz na miesiac przemywam pod zimna i czysta woda.Nie powinno sie go nikomu pozyczac(programuje sie jednorazowo do wlasciciela).Twierdze ze dziala swietnie jako ochronnik cokolwiek mialoby to znaczyc.Jesli twoj stracil kolory to prawdopodobnie jest to konglomerat jubilerski,ale to moze stwierdzic znawca kamieni(niekoniecznie jubiler).Oryginal powinien posiadac male oczka w innej barwie niz caly kamien np.szare,srebrne.Dlatego wolalem kupic kamien w oryginale,czyli nie jako gotowa bizuterie.Pozdrawiam.

Gabryś
Aktywny Forumowicz

Postautor: Gabryś » 10 kwie 2016, 0:13

Czarot jest miękki 5,5 w skali Mohsa http://www.chicochica.pl/czaroit-ukocha ... d-208.html
Kwarc ma 7 w skali mohsa i rysuje te o mniejszej wartościach. Mogłaś go zmatowić przez noszenie na plaży albo faktycznie przereagował bo w jego składzie są różne pierwiastki.
Chemizm
Inne pierwiastki wchodzące w skład czaroitu: Eu2+, Ce3+, Fe2+, Fe3+, Ba2+, Ti4+, Sr2+, Mn2+, Mn3+ – na pozycjach kationowych.
Pozycje anionowe zajmują grupy tlenowe i wodorotlenowe O2-, OH-, F-.

Spróbuj go opłukać octem chwile poczekaj i opłucz w wodzie.

Albo kup nowe ;) masz w koralikach na http://onyks.eu/pol_m_Kamienie-na-sztuk ... -4420.html 70 gr za koralik 0,8cm 20 szt na branzelotkę.

Po zakupie proponuje okadzić bylicą albo piołunem, obmyć w soli i opłukać ;) i ładować ;)

Awatar użytkownika
g00rmik
Moderator

Re: Czaroit

Postautor: g00rmik » 22 kwie 2016, 10:10

Jak by ktoś miał taki czaroit, to proszę podzielcie się odczuciami. Patrzę na niego i mam mieszane uczucia... niby przyciąga, ale jest taki dziwny, obcy? :) Nie wiem jak to ująć słowami.
Nie wiem ile prawdy jest w przesądzie, że korale bledną jak osoba je nosząca choruje, ale może warto to sprawdzić. Oczywiście pomijając fizyczne zużycie i matowienie w eksploatacji :) jak to Gabryś napisał.
Gabryś a okadzenie piołunem ma zapewne złe siły przegnać, ale pisz że również jak sugerujesz stosować, że to na jasnowidzenie i siłę psychiczną jest. Chyba, że intencja inna jest...
Przestrzeń niefizyczna związana z portalem obudzeni.info jest czystym przekazem z poziomu Serca, czerpiącym z Nieograniczonego i Jedynego Źródła w nieograniczony i harmonijny sposób. Oddaję tą przestrzeń Opiece Źródła, niech prowadzi nasze serca.

Jedyny Boże, Źródło Wszechrzeczy i Wszechistnienia, dziękuję Ci za każdy rok, dzień, oddech, za każdy wschód i zachód Słońca, za każdy przejaw Twojej obecności w mojej przestrzeni. Bądź ze mną zawsze, ochraniaj, doświadczaj i prowadź Swoją drogą. Spraw bym najlepiej jak potrafię pomagał innym wznosić się do Ciebie.

Awatar użytkownika
ZbyniuRoksana
Złoty Użytkownik

Postautor: ZbyniuRoksana » 05 maja 2016, 22:09

Czaroit jest dziwny i obcy. To fakt. Występował w jednym miejscu na świecie (jego pokłady są na wyczerpaniu), w Jakucji nad rzeką o tej samej nazwie, co kamień. Nie ma stałego składu chemicznego jako jedyny kamień na świecie. Każda próbka ma zmienny, nie powtarzalny skład chemiczny. Dlatego tak dziwny i o najwyższej mocy ochronny przed negatywnymi energiami. Ostatnio kupiłem córce bransoletkę z malutkimi kamyczkami za 50 złotych. UWAGA! W sprzedaży są bransoletki z kamieniami o średnicy nawet 10-12 mm po 20-30 złotych. Cena, że tak powiem z "Biedronki" <lol> , bo to prasowany kamień z pyłem z rozcinanego, szlifowanego czaroitu. Znalazłem również aukcje z opisem, że sprzedawany kamień pochodzi z Indii itp. rewelacje. Prawdziwy jedynie z Rosji. Naszyjnik z małych kamyczków o grubości do max. 4 mm to wydatek ok. 80-100 złotych. Zalecam uwagę przy zakupie. Przy okazji, jak tu zauważono, osobistych kamieni lub biżuterii z kamieniami się nie pożycza!

- Ander
Współtwórca

Postautor: - Ander » 13 wrz 2016, 17:31

Udało mi się kupić czaroit , pierwsze wrażenie ,że jest dziwny. Leży sobie na parapecie na słoneczku i nic się z nim nie dzieje już pół roku, oczywiście oczyszczany słońcem i za jakis miesiac pojdzie na tydzien do ziemi poleżeć. Atmosfera w domu sie zmieniła, wiecej spokoju.A i przyciąga uwagę dziecka.
nikola2

Awatar użytkownika
g00rmik
Moderator

Postautor: g00rmik » 01 paź 2016, 19:12

Kupiłem mam i chwalę. Dziwny jest nie powiem, da się odczuć inność. Na początku trochę taki obcy, ale jak się wniknie ze swoją energią to już swojak :)
Może rzeczywiście jakby trochę ukrywał... choć to może trochę sugestia tego co o nim przeczytałem.
Przestrzeń niefizyczna związana z portalem obudzeni.info jest czystym przekazem z poziomu Serca, czerpiącym z Nieograniczonego i Jedynego Źródła w nieograniczony i harmonijny sposób. Oddaję tą przestrzeń Opiece Źródła, niech prowadzi nasze serca.

Jedyny Boże, Źródło Wszechrzeczy i Wszechistnienia, dziękuję Ci za każdy rok, dzień, oddech, za każdy wschód i zachód Słońca, za każdy przejaw Twojej obecności w mojej przestrzeni. Bądź ze mną zawsze, ochraniaj, doświadczaj i prowadź Swoją drogą. Spraw bym najlepiej jak potrafię pomagał innym wznosić się do Ciebie.

- Ander
Współtwórca

Postautor: - Ander » 03 paź 2016, 13:33

Może najzwyczajniej jest to kamień "nieufny" z początku ale po dłuższym czasie jest nawet miły w odbiorze :)
nikola2

Awatar użytkownika
MonikaOktawia
Nowy

Postautor: MonikaOktawia » 05 cze 2017, 16:44

A mój czaroit stał się ciemny, jakby dostał intensywniejszych kolorów, a jednocześnie pociemniał. Czy ktoś wie czemu?

Wróć do „Kamienie i Minerały”