Pszczoły to również zwierzęta

Artur88
Adept

Pszczoły to również zwierzęta

Postautor: Artur88 » 16 mar 2016, 19:53

Uważam że trzeba budować dużo uli pasiek. Jestem pewny ze pszczółki za schronienie dom miłość odwdzięczą się pysznym miodkiem. A wiadomo że smak i właściwości są bezcenne ;)

Awatar użytkownika
Seledynowy Księżyc
Pasjonat Forum

Re: Pszczoły to również zwierzęta

Postautor: Seledynowy Księżyc » 17 mar 2016, 9:36

Uważam że nie tylko po to pszczoły są potrzebne. Pszczoły to bardzo pracowite istoty i bardzo potrzebne. Gdyby pszczoły wymarly, nie było by komu zapylać większości odmian kwiatów. Więc pszczoły to nie tylko miód ale i życie naszej planety. Bez nich nie będzie nowych roślin, owoców i warzyw, za tym idzie też coraz większy brak tlenu. Niestety jest ich coraz mniej i coraz mniej ludzi je hoduje głównie z powodu ich częstych chorób spowodowanych zatruwaniem kwiatów by szkodniki się nie dobieraly. Mój dziadek hodowal kiedyś pszczoły ale już kilka jego rodzin już wiele razy zostało zatrutych przez sąsiadów i ich kwiaty spryskane przeciw szkodnikom. Chciałby ponownie je hodować ale ludzie z okolic miasta nie mają rodzin na zbyciu. :(
Obrazek
"- A czym byliby ludzie bez miłości?
GINĄCYM GATUNKIEM, odparł Śmierć"
"Czarodzicielstwo" Terry Pratchett

Artur88
Adept

Postautor: Artur88 » 19 mar 2016, 16:59

Tak wiem ze bez tych malutkich stworzeń cała roślin by umarła i my również. Super ze Twój dziadek je hodował możesz zebrać od niego wiedzę:) Może jak dobrze poszukasz to znajdziesz ludzi którzy odstapią rodzinę pszczół i będziesz mógł dać im opiekę dom. Ja niestety nie mam takiej możliwości ponieważ jestem za granicą. Mam nadzieje że jak kiedyś wrócę to będę mógł mieć swoje ule i ze twoja rodzina będzie juz tak wielka ze odstapisz mi jedna rodzinę i oczywiście trochę miodku; ) pozdrawiam serdecznie nie trać wiary

daglezja
Moderator

Postautor: daglezja » 19 mar 2016, 23:44

Gabryś
Aktywny Forumowicz

Postautor: Gabryś » 06 kwie 2016, 1:19

Chińczycy potrafią zrobić wszystko......
https://thebeephotographer.photoshelter ... 6TBQX4Odc/
Wytruli pszczoły a teraz sami skaczą po drzewach.
PS. W okolicach Wawy pszczółki już się ruszyły. Siedziałem pod drzewem Iwy i słuchałem buczenia ;] ile bazi na drzewie tyle było pszczół, cały rój (niewiele drzew Iwy w okolicy - trawniczki i tuje to pustynia dla pszczół i standard w okolicznych ogrodach).

Awatar użytkownika
Protogenoi
Sympatyk Forum

Postautor: Protogenoi » 14 maja 2016, 20:34

Pszczoły mają jakiś głębszy problem, w tym roku bardzo często gdy widzę taką pszczołę to widzę, że coś jest na rzeczy, tak jakby prosiły o pomoc. ;[

daglezja
Moderator

Postautor: daglezja » 14 maja 2016, 21:32

wykorzystaj swój potencjał i zapytaj czego im potrzeba i jak możemy im pomóc :)

Rahip
Adept
Kontaktowanie:

Postautor: Rahip » 26 cze 2016, 21:53

Co prawda nie wyborze tego z rozmowy z pszczołami ale wiem na pewno ze każdy powinien postarać się posiać w swojej okolicy jak najwięcej kwiatów nektarodajnych które nie będą poddawane działaniu żadnych środków chemicznych, a po drugie każdy powinien się postarać o budowę choć jednego domku dla dzikich pszczół. Pszczoły które hodują ludzie to tylko garstka w porównaniu z liczbą ich dzikich odmian. Niestety one mają coraz większy problem ze znalezieniem miejsca odpoczynku i gdzie będą mogły się swobodnie rozmnażać. Domki są proste w wykonaniu. Wystarczy tylko do ramki ze spadzistym daszkiem wsadzić kilka patyczków z niewielkimi dziurkami.

Pozdrawiam serdecznie.

Wróć do „Hodowla pożytecznych zwierząt”