Nakarm ziemię

Gabryś
Aktywny Forumowicz

Re: Nakarm ziemię

Postautor: Gabryś » 06 kwie 2016, 21:48

Ale ja jestem chodzącą permakulturą i hugelkultur ;] mam już hodowlę boczniaka i shitake na gałęziach ( grzyby właśnie pomagają roślinom w permakulturze), mam pryzmy kompostu z nawłoci i je właśnie przerabiam :) w tym roku posiałem owies i żyto, będę miał słomę, poza tym nie mam tylu m2 kartonów (prawie hektar). Jak robię jedno - koszę kosą ręczną bo spalinowa mnie wkur.... ;], to nie zrobię czego innego (wały, podwyższone grządki). Na razie chce mieć koniczynę bo zabrałem pszczołom nawłoć. No i sarna chyba koniczynkę skubnie skoro zajada mi fasolę i jej smakuje ;] a sarenki są super, gapiły się ostatnio na mnie a ja na nie z pół godziny - tak z 50m. Jakby się powoli oswajały z moim przeszkadzaniem albo czekały aż sobie pójdę.

A tak w ogóle to potrzebuje świnie do rycia ziemi i kurczaki na jajki ;] i kozę to będzie jadła nawłoć ;] no i pszczoły ;] Cały czas wizualizuje wygraną w totolotka, robię tappingi for 50000 dollars, i hoponopono <laughingneqw> <laughingneqw> <laughingneqw> i ch... POMÓDLCIE SIĘ za moją pomyślność w tej kwestii to forumowicze będą mieć 100% zniżki na jajki zielononóżek <yahoo> <yahoo> <yahoo> <spoko>

te linki wrzucam już do 3ciego posta ;] ;]
https://www.youtube.com/watch?v=pB6t7JK-9MI Pigs in the No-Till Permaculture System
https://www.youtube.com/watch?v=s8O2tRsfEHM Raising chickens without grains
https://www.youtube.com/watch?v=09MDwSMQEs0 Chicken Tractor on Steroids
Ostatnio zmieniony 06 kwie 2016, 22:52 przez Gabryś, łącznie zmieniany 1 raz.

daglezja
Moderator

Postautor: daglezja » 06 kwie 2016, 22:22

kozy, świnki, kury jak zrobisz przenośny kojec to do gołej ziemi w obrębie kojca wszystko wyjedzą :)
trochę nawłoci sobie zostaw, fajna herbata z tego wychodzi :)
z pokrzywą na następny sezon miałam na myśli to, ze ona jeszcze nie wzeszła :) taka na gnojówkę to w czerwcu/lipcu i jeszcze później :)

Gabryś
Aktywny Forumowicz

Postautor: Gabryś » 06 kwie 2016, 22:50

Ostatni filmik to "chicken tracktor" zasada jest taka że w kojcu jest kompostownik do którego wrzucasz odpadki z działki, a kojec zmienia co jakiś czas miejsce. To miejsce po kurczakach obsiewasz wedle uznania bo jak sama zauważyłaś nawet perzu tam nie będzie.
Nawłoci nienawidzę ;) chociaż ma jakieś właściwości lecznicze. Ma rozłogi, szybko rośnie, wydziela substancje hamujące wzrost innych roślin wokół siebie i w dodatku strasznie się obsiewa. Drugiej rośliny której nienawidzę to klon jesionolistny - on nawet zalet nie ma ;)
Na herbatę chcę mieć liście poziomki, maliny, porzeczek, wierzbówkę kiprzycę, meliskę, pokrzywę, dziurawiec itp ziółka. Z tego co przekopałem, przesadziłem już z 40 roślinek dziurawca ;]
Pokrzywa faktycznie dopiero rośnie (20-30cm) ale za miesiąc już będzie po pas. Na gnojówkę najlepsza kwitnąca.
pzdr
PS. Podpisałem linki w poprzednim poście.
PS2. A najlepszy numer zrobiły mi nornice i karczowniki (od jesieni zbierałem żołędzie z różnych miejsc w Wawie) po wysianiu w ciagu jednego dnia wszystkie były wykopane i zjedzone ;] zostały skorupki jak po fistaszkach ;] zastanawiam się jak je zabezpieczyć w przyszłym roku bo moczenie w trutkach odpada bo latają myszołowy w okolicy. Chyba siatka ze wszystkich stron.

Awatar użytkownika
KasiaNaturalna
Aktywny Forumowicz

Postautor: KasiaNaturalna » 09 kwie 2016, 22:40

Hahahaha fajni jesteście :)))))

Wróć do „Uprawa Roślin”