Wyhoduj własne żarełko :)

BarbaraN
Adept

Re: Wyhoduj własne żarełko :)

Postautor: BarbaraN » 28 mar 2016, 12:14

Jestem przeszczęśliwa, że powstał taki temat na wiosnę, od pół roku bowiem jestem posiadaczką kawałka ziemi gdzie mogę uprawiać roślinki, czego już nie mogę się doczekać, a chciałabym uprawiać te roślinki ekologicznie, nie szkodząc naturze w żaden sposób, dlatego też będę bardzo zainteresowana nawozami naturalnymi oraz jak chronić te nasze roślinki przed szkodnikami, również naturalnie :) oraz innymi poradami także, pozdrawiam wszystkich ogrodników!! :)

Majczel
Adept

Postautor: Majczel » 29 mar 2016, 9:59

KasiaNaturalna pisze:Cześć Majczel :) Na moich wszystkich parapetach królują w tej chwili sadzonki pomidorów i papryczek chili. Mam też wsadzone pestki z daktylowca ale one jeszcze nie wykiełkowały bo trwa to długo ok. 3 miesiące. Zakwitł mi też cudny amarylis biały. Nie wiem, czy można tu załączać zdjęcia z telefonu. Mam też aloes :)Kupiłam także nasiona granatowca ale jeszcze nie wysiałam. Teraz mnie zmobilizowałeś :) Oprócz tego kupiłam świetną bazylię drobnolistną, jest cudna, może rosnąć na oknie bo zajmuje mało miejsca. Polecam także pomidorki koktailowe, można teraz wysiać w donicy albo w maju kupić gotowe sadzonki na targu. Mogą rosnąć w domu na słonecznym parapecie- warunek, latem stać w otwartym oknie, jak najwięcej słońca. W kuchni mam zawsze jakąś zieleninę na parapecie- szczypiorek, rzeżuchę, szczypior z cebulek, które teraz moża kupić w ogrodniczym, a nawet sałatę miniaturową. Przyznam jedak, że najwięcej roślin mam w ogrodzie, tam wiadomo lepiej rosną. :)
Zaciekawiło mnie drzewo arakowe. Nie słyszałam o nim. Gdzie można kupić?

Cześć Kasiu :D Więc nasiona drzewa arakowego zakupiłem przez internet z tej strony http://ziarenko.net/search?controller=s ... it_search= . Trochę informacji o tym drzewie jakie zebrałem z internetu możesz ściągnąć stąd http://chomikuj.pl/WiE8 (chodzi o ten plik rar). Nie wiem czemu wcześniej tego nie zrobiłem, ale teraz, podobnie jak Ty, zaopatrzę moją kuchnię w zieleninę :D. A z tym załączaniem zdjęć to ja nie mam pojęcia czy się tak da.

Majczel
Adept

Postautor: Majczel » 29 mar 2016, 10:09

VEKIS pisze:http://www.vismaya-maitreya.pl/swiat_energii_fragmenty_z_filmu_back_to_eden_napisy_pl_video.html

interesujące !!!

Cześć VEKIS :D. Fajnie że podesłałeś ten link. Ciekawa jest ta teoria że wszystko lepiej rośnie gdy gleba nie jest pozbawiona nakrycia.

Awatar użytkownika
KasiaNaturalna
Aktywny Forumowicz

Postautor: KasiaNaturalna » 30 mar 2016, 9:01

Hej VEKIS interesująca teoria. Można w ogrodzie poeksperymentować. Ja przynoszę z lasu trochę ściółki pod maliny i borówki. Super rosną :)

Awatar użytkownika
VEKIS
Adept

Postautor: VEKIS » 30 mar 2016, 18:57

<róża> Moim marzeniem jest mieć taki ogród. Na razie musi ono poczekać.
pozdro Kasiu

Awatar użytkownika
KasiaNaturalna
Aktywny Forumowicz

Postautor: KasiaNaturalna » 01 kwie 2016, 10:40

Moim marzeniem jest mieć domek, z którego wprost z kuchni wychodzi się na warzywnik, dalej jest sad :) Pomarzmy sobie, marzenia się spełniają :)

Awatar użytkownika
ElarNiebieski
Aktywny Forumowicz

Postautor: ElarNiebieski » 23 kwie 2016, 21:16

Wysiałem na tą chwilę bób,rzodkiew,cebulę,marchewkę i pietruszkę do gruntu.
Podobno jakieś przymrozki mają być,czy konieczne jest zabezpieczenie tego czy dadzą radę?:)
I ogólnie to na polu jest ziemia ciężka z tendencją do zaskorupiania się,zdałem sobie sprawę,że nic się przez to nie przebije,więc nazwoziłem takiego substratu ze zmielona korą i sypałem na wierzch.Może mieć to dość kwaśne ph,będzie dobrze?

Awatar użytkownika
KasiaNaturalna
Aktywny Forumowicz

Postautor: KasiaNaturalna » 24 kwie 2016, 7:37

Elar tego co posiałeś nie musisz przykrywać. A ziemia pod zasiew warzyw nie może być kwaśna. Najlepsze są zrębki z drzew liściastych, rozdrabniacz do gałęzi sama zamierzam kupić bo to super sprzęt. Będąc w lesie, można zbierać gałązki drzew liściastych i do maszyny. Dużo materiału można w ten sposób naprodukować. Przykrywamy tym ziemię na grządkach, a żyjątka w glebie zrobią swoje :) Z roku na rok gleba będzie bardziej urodzajna i mięciutka. Zobacz film w dziale ściółka.

Awatar użytkownika
ElarNiebieski
Aktywny Forumowicz

Postautor: ElarNiebieski » 01 maja 2016, 20:50

Posypałem wapnem,podobno skutecznie odkwasza.Jest okazja by to sprawdzić:)
W naszym rodzinnym interesie co roku mamy stosy na kilka metrów w górę gałęzi i padniętych drzewek.Tyle lat palenia i dopiero brat wpadł na pomysł by zamówić zrębarkę i stworzyć świetny kompost z tego bogactwa:)Przyznaje świetna sprawa.

daglezja
Moderator

Postautor: daglezja » 04 maja 2016, 19:54

ElarNiebieski pisze:Wysiałem na tą chwilę bób,rzodkiew,cebulę,marchewkę i pietruszkę do gruntu.
Podobno jakieś przymrozki mają być,czy konieczne jest zabezpieczenie tego czy dadzą radę?:)
I ogólnie to na polu jest ziemia ciężka z tendencją do zaskorupiania się,zdałem sobie sprawę,że nic się przez to nie przebije,więc nazwoziłem takiego substratu ze zmielona korą i sypałem na wierzch.Może mieć to dość kwaśne ph,będzie dobrze?

tak jak Kasia napisała, powinno dać rade, ewentualnie bób możesz przykryć, bób lubi wilgoć (jak wszystkie strączki). :)
słyszałam, jeszcze nie miałam okazji sprawdzić, może ktoś potwierdzi, że przed przymrozkiem należy podlać, wilgotna ziemia wolniej oddaje ciepło i nie zmarznie.
roślinki są zdolne, spoko, przebiją się :)

ps. jakie i jak młode masz drzewka? uprawa ręczna czy maszynowa ?

Wróć do „Uprawa Roślin”