sałaty

Awatar użytkownika
KasiaNaturalna
Aktywny Forumowicz

sałaty

Postautor: KasiaNaturalna » 15 kwie 2016, 21:08

Szkoda, że tak mało obudzonych interesuje naturalna uprawa warzyw. Przecież jak dobrze pójdzie, to niektórzy będą musieli się przestawić na własną uprawę jedzenia. Z tego co widzę, jest nas tu garsteczka. Zastanawiam się, czy warto dalej to ciągnąć...
Może to tematy mało oświecone <bezradny>
Ale dobra.....dziś krótko o sałatach.....
Ta sama zielenina, zależnie od sposobu uprawy, może mieć smak łagodny lub słodki, intensywny lub ostry.
Większość aromatów wykształca się najlepiej w pełnym słońcu. Uprawa na takim stanowisku powoduje, że sałata nabierze więcej goryczki lub ostrości, np. rukola. Jeśli będziemy skąpo podlewać, smak stanie się jeszcze intensywniejszy.
Ja preferuję sałatę słodką, kruchą i delikatną. Jest na to sposób. Sadzimy w lekkim cieniu, liście się trochę wyciągają i są delikatniejsze. I dość sporo podlewamy.
Sałaty fajnie rosną też w donicach na balkonie. Tyle w temacie <brawo>

Jutro sieję owocujące wg kalendarza księżycowego, czyli ogórki i cukinię :) Może coś o tym naskrobię jutro.

daglezja
Moderator

Re: sałaty

Postautor: daglezja » 15 kwie 2016, 21:36

hej Kasiu, więcej optymizmu :)
ciekawe info, nie wiedziałam o cieniu i podlewani, dzięki :)
niestety mieszkam w mieście, kocham grzebać w ziemi, nie mam na razie własnego ogródka, ale mam 3 zaprzyjaźnione :)
doniczka to nie to samo co żywa ziemia :)

Awatar użytkownika
KasiaNaturalna
Aktywny Forumowicz

Postautor: KasiaNaturalna » 15 kwie 2016, 21:41

Daglezja :)

Awatar użytkownika
ElarNiebieski
Aktywny Forumowicz

Postautor: ElarNiebieski » 16 kwie 2016, 19:13

Dobrze jest,mi to pomaga co piszesz bo sadzę w tym roku różne rzeczy:)
Kupiłem 15 paczek wszelkich warzyw tylko z certyfikatami BIO.Skąd Ty pozyskujesz nasiona?
Wiem,że są jakieś banki nasion,które przechowują fajne stare polskie odmiany,korzystasz z tego?

Awatar użytkownika
KasiaNaturalna
Aktywny Forumowicz

Postautor: KasiaNaturalna » 16 kwie 2016, 22:06

Nasiona biorę ze zwykłych sklepów ogrodniczych. Uważam, że to, gdzie rosną, jaką mają glebę, czym są nawożone, jaką energię ma człowiek, który je z miłością pielęgnuje jest ważniejsze. Nasionko to tylko malutki etap rośliny, co się dzieje póżniej to jest ważne.

Gabryś
Aktywny Forumowicz

Postautor: Gabryś » 16 kwie 2016, 23:03

Oj Kasia Kasia ;d genetyka się kłania ;d to, że F1 to pikuś bo to mieszańce ;d ale poczytaj o heirloom https://en.wikipedia.org/wiki/Heirloom_plant.

Awatar użytkownika
KasiaNaturalna
Aktywny Forumowicz

Postautor: KasiaNaturalna » 17 kwie 2016, 11:10

Jakie znaczenie przypiszesz danej rzeczy i w to uwierzysz, tak się dla ciebie stanie. Wtedy nawet frytki będą cię odchudzać :)

Wróć do „Uprawa Roślin”