Mentalne przeobrażenie....

Jeżeli masz ochotę. Co Cię tu sprowadza, co możesz zaoferować naszej społeczności, itp.
Awatar użytkownika
Niezgodna
Współtwórca

Re: Mentalne przeobrażenie....

Postautor: Niezgodna » 28 gru 2016, 21:29

co prawda to prawda ;) fajnie, że jesteście <uścisk> i cieszę się, że i ja mogę tutaj z Wami być teraz <zakochany> <kwiatek> <buzki> <serducho>
<serce> 4 all
I`m <3<3 ---> 33

Awatar użytkownika
ZbyniuRoksana
Złoty Użytkownik

Postautor: ZbyniuRoksana » 28 gru 2016, 22:05

Dołączam się z pozycji serducha <serducho> <zakochany> <buzki> <uścisk> <kwiatek> <skromny> <fala> <yahoo>

Awatar użytkownika
ZbyniuRoksana
Złoty Użytkownik

Przewrotnie - noworocznie...

Postautor: ZbyniuRoksana » 29 gru 2016, 16:48

...Nie znalazłem się na łasce przewrotnego myślenia człowieka z jego nieszczerością, dogmatami, przesądami, wierzeniami i wielotwarzowymi bogami, których musiałbym sobie zjednać. Dzięki temu w okresie życia w tej rzeczywistości byłem w stanie zrozumieć to, czego większość ludzi nie jest świadoma, ponieważ szukają Boga w przepisach, w przykazaniach kościoła, w historii, chociaż nawet nie wiedzą, kto ją napisał i dlaczego. Człowiek opiera swoje wierzenia, swoją świadomość, swoje procesy myślowe, swoje życie na czymś, co pokolenie za pokoleniem, kończyło się klęską. Mimo to, potykając się na swoim przewrotnym myśleniu, uwięziony we własnej arogancji, kontynuuje swoje chroniczne zakłamanie, które prowadzi tylko do śmierci...
...Naucz się kochać samego siebie, kiedy utożsamisz się z czymś wspaniałym i majestatycznym. Osiągnij pełnię życia, kiedy dogłębnie zrozumiesz wszystko, co sobie uświadomisz i zastosujesz w sobie samym. Wtedy pojawi się spokój. Wtedy wiedza zacznie rosnąć. Wtedy staniesz się jednością z Źródłem...
cytaty z pewnej książki :)

W Nowym Roku życzę wam poznania po przez siebie, to co tak daleko, a zarazem tak blisko – Źródło. <buzki> <serce> <róża>
Ostatnio zmieniony 29 gru 2016, 20:01 przez ZbyniuRoksana, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
edyta
Złoty Użytkownik

Postautor: edyta » 29 gru 2016, 17:09

I w tym jest piękno wyzwolenia
Dziękuję Ci Tato i wiem to na pewno przez cały czas czuwasz nade mną.Boże dziękuję za cud życia, w którym biorę udział .

Ufaj Bogu..
-proś o cud...

Sławek
Adept
Kontaktowanie:

Postautor: Sławek » 30 gru 2016, 12:10

hmm u mnie sam powstał wstręt do kawy a piłem nawet z 10 dziennie niestety pale choć mniej niz kiedyś jednak bardzo trudno mi rzucić ten nałóg ale jak kiedyś bez kawy nie mogłem sie obejść tak teraz czuje się wolny i bardziej szczęśliwy wiec przyjdzie tez pora na papierosy ja to po prostu wiem kwestia czasu
życie jest po to by się cieszyć każdym dniem

Awatar użytkownika
ZbyniuRoksana
Złoty Użytkownik

Postautor: ZbyniuRoksana » 30 gru 2016, 20:06

Sławek pisze:hmm u mnie sam powstał wstręt do kawy a piłem nawet z 10 dziennie niestety pale choć mniej niz kiedyś jednak bardzo trudno mi rzucić ten nałóg ale jak kiedyś bez kawy nie mogłem sie obejść tak teraz czuje się wolny i bardziej szczęśliwy wiec przyjdzie tez pora na papierosy ja to po prostu wiem kwestia czasu

To tylko kwestia czasu. Wystarczy cierpliwość i zaufanie do siebie samego, by wspinać się po drabince w wzrastaniu. Trzymam za ciebie kciuki. Powodzenia! <okok> <brawo>

Awatar użytkownika
ZbyniuRoksana
Złoty Użytkownik

Sprzeczności...

Postautor: ZbyniuRoksana » 09 sty 2017, 22:01

"Wszystko, czego sercem doświadczamy w Bogu (Źródle) mówi nam, że Bóg jest dobry. Wszystko, czego dowiadujemy się o Bogu od swoich „nauczycieli”, wmawiają nam, że Bóg jest zły. Serce podpowiada nam, że Boga można kochać bez lęku. „Nauczyciele” zaś głoszą, że Boga należy się bać, gdyż jest mściwy. Powiadają, że trzeba żyć w bożej bojaźni. Trzeba drżeć w obliczu Boskości. Przez całe życie powinniśmy się lękać sądu Pańskiego, albowiem Pan jest „sprawiedliwy”. Tak mówią. To nie przelewki, zaznać straszliwej sprawiedliwości Boskiej. Dlatego musimy być „posłuszni” bożym przykazaniom, bo inaczej..."

Wymaga się od nas ścisłego podporządkowania jego prawom – to dlaczego mamy możliwość ich naginania, łamania?

Gdy zboczymy z jedynie słusznej drogi, grozi nam potępienie – to po co zostaliśmy wyposażeni w wolną wolę?

Bóg jest miłosierny, pełen przebaczenia, jeśli w odpowiedni sposób się do niego zwrócimy - jeżeli nie, to nie zostaniemy wysłuchani?

Mamy czcić, podporządkować się i służyć – tylko kto od nas tego wymaga?

Jesteśmy wolni, niezależni, bez osądu czy wiary w cokolwiek. Posiadamy w sobie cząstkę Źródła i wolną wolę w dokonywaniu wyborów, zatem nikt i nic nam w tym nie może przeszkodzić z wyjątkiem naszej duszy, która nas prowadzi.
Źródło nie ma żadnych wymagań względem nas, poza jednym, jedynym wyjątkiem – nie wolno nam skracać własnego życia tu na ziemi wbrew naszej wolności i przeciw prawu „wszechświata”. Proces naszego życia ma być nieustanną radością, ciągłym tworzeniem (kreacją), nie kończącym się rozwojem i całkowitym spełnieniem każdej chwili tu i teraz.

Awatar użytkownika
Glorian
Administrator

Postautor: Glorian » 09 sty 2017, 22:10

Koncepcja Boga wypracowana na ziemi jest oparta na zależności Pan i sługa a raczej...
...przedstawiciele boga na ziemi (w religi) i ciemny lud na kolanach przed nimi. Smutne jest to ale niestety nie ma nic wspólnego ze Stwórcą...

Awatar użytkownika
ZbyniuRoksana
Złoty Użytkownik

Postautor: ZbyniuRoksana » 24 mar 2017, 10:55

To moje wczesnowiosenne ładowanie ''akumulatorów'', jedynie 120 km od mego miejsca zamieszkania. W lato tam dopiero jest bosko. Kajak i na cały dzień wypad poza strefę cywilizacji i pseudoturystów.
Załączniki
IMG_20160327_164138.jpg
IMG_20160327_164138.jpg (862.91 KiB) Przejrzano 705 razy
IMG_20160327_164131.jpg
IMG_20160327_164131.jpg (952.72 KiB) Przejrzano 705 razy
IMG_20160327_163720.jpg
IMG_20160327_163720.jpg (1.24 MiB) Przejrzano 705 razy

Awatar użytkownika
ZbyniuRoksana
Złoty Użytkownik

Postautor: ZbyniuRoksana » 24 mar 2017, 10:59