Nie wiem, co jem?

Nauka wyboru jak najzdrowszych produktów.
Awatar użytkownika
Ktostaki
Moderator

Re: Nie wiem, co jem?

Postautor: Ktostaki » 04 cze 2018, 15:30

Ktoś się dziwi, że mleko i produkty mleczne są szkodliwe?
Przecież w zakładzie mleczarskim wyciąga się tłuszcz i białka zwierzęce i podmienia się na roślinne (dzięki takiemu zabiegowi dziwna sprawa mleko nie kiśnie i kwaśnieje przez dobre kilka miesięcy, tak samo jest z jogurtami i śmietanami). A, żeby zakład miał profity to używa się przeważnie soi (GMO) jako białka roślinne oraz najczęściej olej palmowy (lub olej rzepakowy) jako tłuszcz roślinny.
Żeby mleko ze sklepu wyglądało bardzo białawo no to dodaje się wapń (nie ten łatwo przyswajalny) i tak oto mamy mleko białe.

Za młodu wybierając się do dziadka na wakacje to mleko od krowy nie miało takiego białego koloru i nie było tak puste w smaku jak te sklepowe podróby mleczne (powinni na tych sklepowych pisać że jest to produkt mlekopodobny).
Szuka ktoś wapna (jako witaminy)? Odradzam mleko sklepowe i produkty mleczne. Lepiej znaleźć rolnika który sprzedaje własne od krowy mleko (wziąć więcej, bo śmietanę i ser nie jest trudno zrobić).
Siedzący i czekający, wiedzący i rozpowszechniający :D
Dziwak ze mnie (na wesoło xD)

Jeśli nadal coś nurtuje to pw

Wróć do „Żywność”