"Śpiew Ptaka"Anthony de Mollo

Jaką literaturę polecacie? Tytuł i krótki opis co wam dało przeczytanie takiej książki.
Awatar użytkownika
edyta
Złoty Użytkownik
Posty: 1033
Rejestracja: 24 lis 2016, 22:00

"Śpiew Ptaka"Anthony de Mollo

Postautor: edyta » 07 mar 2017, 19:12

"Wszystkim podobają się bajki i właśnie bajki - i to dużo - znajdzie Czytelnik w tej książce: bajki buddyjskie, chrześcijańskie, bajki zen, bajki chasydzkie, rosyjskie, chińskie, hinduskie, bajki sufi, bajki stare i nowe. Posiadają one pewną szczególną właściwość: czytane w określony sposób, dają okazję do duchowego wzrostu. "

"Bardzo trudno jest przedstawić książkę ojca de Mollo, jak i całą twórczość obiektywnie. Autor na każdej stronie wymaga bowiem zajęcia stanowiska, ustosunkowania się do podawanych treści w sposób czysto osobisty. Można by wręcz powiedzieć , że nie pisze dla podania informacji, ale dla wywołania reakcji. Każde z zamieszczonych w tej książce krótkich opowiadań, które często są bajkami, zawiera jakiś problem czy choćby aspekt problemu i czytelnik sam może , a czasem wręcz musi, odnieść go do siebie, skonfrontować z nim, sprawdzić na sobie samym, czy intuicje autora są słuszne czy nie."

"Jak czytać te bajki"

są na to trzy sposoby:

1. Przeczytać bajkę jeden raz i przejść do następnej. Ten sposób czytania służy wyłącznie rozrywce.

2.Przeczytać bajkę dwa razy. pomyśleć nad nią i zastosować do własnego życia. Jest to rodzaj teologii - można ja praktykować z dość dużym powodzeniem w małych grupkach, w których każdy z uczestników dzieli się z innymi refleksjami, jakie bajka w nim wzbudziła. To co wtedy powstaje, jest kręgiem teologicznym.

3. Przeczytać bajkę jeszcze raz, po refleksji na nią. wyciszyć się i pozwolić, by bajka ukazała nam swoje głębokie wewnętrzne znaczenie. Znaczenie, które jest ponad słowami i refleksjami. Prowadzi to stopniowo do rzeczywistości mistycznej.

Taką bajkę można również nosić w sobie przez cały dzień i pozwolić, by wypełniła nas swoją treścią i melodią. Trzeba pozwolić mówić sercu a nie rozumowi. To jest jeden ze sposobów by stać się kimś w rodzaju mistyka. Bowiem mistyka była właśnie celem napisania tych bajek."


całej książki nie przepiszę ;)

tu są jej treści

http://www.vismaya-maitreya.pl/miecz_pr ... video.html@
Dziękuję Ci Tato i wiem to na pewno przez cały czas czuwasz nade mną.Boże dziękuję za cud życia, w którym biorę udział .


Ufaj Bogu..
-proś o cud...

Wróć do „Książki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron