Deepak Chopra "Siedem duchowych praw sukcesu"

Jaką literaturę polecacie? Tytuł i krótki opis co wam dało przeczytanie takiej książki.
Awatar użytkownika
a-l-e-x
Współtwórca

Postautor: a-l-e-x » 16 lut 2017, 12:36

Obrazek

http://jmaczewska.private.pl/Ebook'i/D._Chopra_-_Siedem_duchowych_praw_sukcesu.pdf

Polecam serdecznie:-)

Książkę, można uważać za instrukcję życia, która powinna być wydawana każdemu przy urodzeniu.

7 praw sukcesu odpowiadają siedmiu dniom tygodnia. Autor poleca zaczynać praktykowanie od niedzieli.

Awatar użytkownika
a-l-e-x
Współtwórca

Re: Deepak Chopra "Siedem duchowych praw sukcesu"

Postautor: a-l-e-x » 16 lut 2017, 13:14

Oto w skrócie te prawa na każdy dzień tygodnia:

PONIEDZIAŁEK
PRAWO DAWANIA

1) Zawsze, przychodząc do kogoś, będę przynosił dary. Darem może być pochwała, kwiat albo modlitwa. Dzisiaj ofiaruje coś każdemu napotkanemu człowiekowi, tym samym rozpoczynając proces obiegu radości, bogactwa i dostatku w moim życiu i w życiu innych ludzi.
2) Dzisiaj z wdzięcznością przyjmę wszystkie dary, jakie życie ma mi do zaoferowania. Dary przyrody: światło słońca i śpiew ptaków, wiosenną ulewę albo pierwszy śnieg zimy. Otworzę się także na otrzymywanie od innych, czy to materialnego daru, pieniędzy czy też pochwały albo modlitwy.
3) Zobowiążę się do podtrzymywania obiegu bogactwa w moim życiu dzięki dawaniu i przyjmowaniu najbardziej drogocennych darów: troskliwości, przyjaźni, miłości i uznania. Zawsze kiedy kogoś spotkam, będę mu po cichu życzył szczęścia, radości i wesela.

WTOREK
PRAWO KARMY CZYLI PRAWO PRZYCZYNY I SKUTKU

1) Dzisiaj, w każdym momencie, będę świadkiem swoich decyzji. I już poprzez samo przyglądanie się tym decyzjom wprowadzę je w sferę mojej świadomej uwagi. Będę pamiętał, że najlepszą drogą do przygotowania każdej przyszłej chwili jest być w pełni świadomym teraz.
2) Zawsze przy podejmowaniu decyzji zadam sobie dwa pytania: „Jakie będą konsekwencje tej decyzji?” oraz „Czy ta decyzja przyniesie zadowolenie i szczęście mnie, a także osobom, na które będzie miała wpływ?”.
3) Następnie poproszę o przewodnictwo mojej serce i będę się kierował jego przesłaniem, uczuciem komfortu bądź dyskomfortu. Jeśli decyzja wzbudzi doznanie pozytywne, podejmę ją bez wahania. Jeśli wywoła doznanie negatywne, zatrzymam się i wewnętrznym wzrokiem przyjrzę się konsekwencjom tej decyzji. Przewodnictwo serca pozwoli mi podejmować spontaniczne decyzji właściwe dla mnie i wszystkich wokół mnie.

ŚRODA
PRAWO NAJMNIEJSZEGO WYSIŁKU

1) Będę w praktyce ćwiczył akceptację. Dzisiaj będę akceptował ludzi, sytuacje, okoliczności i wydarzenia takimi, jakie są. Będę pamiętał, że ta chwila jest taka, jaka być powinna, ponieważ cały wszechświat jest taki, jaki powinien być. Nie będę walczył z całym kosmosem, zmagając się z obecną chwilą. Moja akceptacja jest całkowita. Przyjmuję rzeczy takimi, jakie są w tej chwili, nie zaś takimi, jakimi pragnąłbym je widzieć.
2) Gdy już zaaprobuję rzeczywistość taką, jaka jest, wezmę odpowiedzialność za swoją sytuację i za wszystkie wydarzenia, które wydają mi się trudne. Wiem, że przyjęcie odpowiedzialności oznacza nieobarczanie winą nikogo (ze mną włącznie) ani niczego za moje położenie. Wiem także, że każda trudność to ukryta szansa, i czujnie będę chwytał sposobności, by przemienić obecną chwilę tak, aby przyniosła większe dobro.
3) Dzisiaj utwierdzę się w świadomości niezmagania się. Zrezygnuję z potrzeby obrony swojego punktu widzenia. Nie będę przekonywał ani nakłaniał innych do przyjęcia moich przekonań. Pozostanę otwarty na różne poglądy i nie będę się sztywno przywiązywał do żadnego z nich.

CZWARTEK
PRAWO INTENCJI I PRAGNIENIA

1) Sporządzę listę wszystkich moich pragnień. Będę ją zawsze nosił przy sobie. Spojrzę na te listę, zanim wejdę w ciszę i medytację. Przeczytam ją przed pójściem spać. Rzucę na nią okiem rano po przebudzeniu.
2) Wprowadzę listę moich pragnień do twórczego pola możliwości i poddam ją jego działaniu, wierząc, że kiedy sprawy wydają się nie układać po mojej myśli, istnieje po temu przyczyna, i że plan kosmiczny ma wobec mnie zamiary dużo śmielsze niż te, które ja sam kiedykolwiek żywiłem.
3) Będę przypomniał sobie, aby ćwiczyć świadomość obecnej chwili podczas każdej czynności. Nie pozwolę, żeby trudności pochłaniały i osłabiały moją uwagę w obecnym momencie. Będę akceptował teraźniejszość taką, jaka jest, i stworzę przyszłość swoimi najgłębszymi, najcenniejszym intencjami i pragnieniami.

PIĄTEK
PRAWO NIEPRZYWIĄZYWANIA SIĘ

1) Dzisiaj będę przestrzegał postawy nieprzywiązywania się. Pozwolę sobie i ludziom wokół mnie na swobodę bycia takimi, jacy są. Nie będę narzucał nikomu moich sztywnych poglądów na to, jak według mnie powinno być. Nie będę wymuszał rozwiązań trudności, by nie tworzyć w ten sposób nowych problemów. Będę uczestniczył we wszystkim z bezstronnym zaangażowaniem.
2) Dzisiaj uwzględnię niepewność wydarzeń jako podstawowy element mojego przeżywania świata. Ponieważ chętnie zaakceptuję niepewność, rozwiązania wyłonią się spontanicznie z gmatwaniny i chaosu. Im bardziej nieprzewidywalna wyda mi się sytuacja, tym bardziej poczuję się bezpieczny, albowiem niepewność jest moją ścieżką do wolności. Mądrość niepewności da mi poczucie bezpieczeństwa.
3) Wkroczę w pole wszelkich możliwości z nadzieją na pasjonujące przeżycia, jakie mogą mnie czekać, jeśli pozostanę otwarty na nieskończoną liczbę szans. Kiedy wejdę w pole, cieszyć się będę przygodą, urokiem, radością i tajemnicą życia.

SOBOTA
PRAWO DHARMY, CZYLI CELU ŻYCIA

1) Dzisiaj z miłością pielęgnować będę boga lub boginię w zarodku, skrytych w głębi mojej duszy. Słuchać będę ducha we mnie, który ożywia moje ciało i umysł. Wejdę w nieruchomą ciszę w sercu. Wniosę świadomość ponadczasowego, wiecznego Istnienia w życiu w okowach czasu.
2) Zrobię listę moich wyjątkowych talentów. Następnie wypiszę wszystkie rzeczy, które bardzo lubię robić i w których wyrażają się moje niepowtarzalne uzdolnienia. Realizując je i wykorzystując w służbie bliźnim, tracę poczucie czasu i stwarzam obfitość w życiu swoim i innych ludzi.
3) Codziennie będę pytał siebie, jak mogę służyć i jak mogę pomóc innym. Odpowiedzi na te pytania umożliwią mi pełną miłości pomoc i służbę bliźnim.

NIEDZIELE
PRAWO CZYSTEJ MOŻLIWOŚCI

1) Połączę się z polem czystej możliwości, codziennie poświęcając trochę czasu na milczenie, na to, by po prostu być. Będę również siadał samotnie, pogrążony w cichej medytacji, przynajmniej dwa razy dziennie, około pół godziny rano i pół godziny wieczorem.
2) Codziennie spędzę jakiś czas w otoczeniu przyrody, będąc milczącym świadkiem inteligencji skrytej w każdej żywej istocie, W ciszy będę przyglądał się zachodowi słońca, słuchał szumu oceanu albo strumienia lub choćby powącham kwiat. W ekstazie mojej wewnętrznej ciszy i w obcowaniu z przyrodą cieszyć się będę odwiecznym pulsem życia, polem czystej możliwości i nieskrępowanym tworzeniem.
3) Będę praktykował nieosądzanie. Rozpocznę dzień od stwierdzenia: „Dziś nie będę osądzał niczego, co się wydarzy” - i przez cały dzień będę przypominał sobie, by nie osądzać.

Awatar użytkownika
Glorian
Administrator

Re: Deepak Chopra "Siedem duchowych praw sukcesu"

Postautor: Glorian » 16 lut 2017, 14:20

<lubie_to>

Wróć do „Książki”