„Potęga podświadomości” – Joseph Murphy

Jaką literaturę polecacie? Tytuł i krótki opis co wam dało przeczytanie takiej książki.
Awatar użytkownika
Sagittarius
Redaktor
Posty: 116
Rejestracja: 13 mar 2016, 17:59
Lokalizacja: Trójmiasto

„Potęga podświadomości” – Joseph Murphy

Postautor: Sagittarius » 13 mar 2016, 19:54

Potęga podświadomości to jeden z ciekawszych poradników, jakie kiedykolwiek napisano. Ta książka pomogła milionom ludzi na całym świecie osiągnąć upragnione cele jedynie dzięki zmianie sposobu myślenia. Techniki doktora Murphy’ego opierają się na sprawdzonej zasadzie: Jeśli uwierzysz w coś bez zastrzeżeń i możesz to zobrazować w swoim umyśle, usuniesz podświadome przeszkody, które powstrzymują cię przed osiągnięciem upragnionego celu, a twoja wiara stanie się rzeczywistością. Polecam książkę. Autor uczy korzystać ze swojej podświadomości, zachęcając do wiary w siebie poprzez odrzucenie negatywnego myślenia – możemy przeczytać w niej o takich sprawach jak afirmacje, wiara w siebie, pozytywne myślenie i moc wyobraźni (wizualizacji).

Podświadomość zbiera i magazynuje wszystkie przeżycia i doznania z naszego całego życia. Czym częściej są powielane pewne wzorce zachować, tym bardzie podświadomość je realizuje. Tzn. jak czyjeś życie jest przepełnione złością i nienawiścią, to podświadomość to pielęgnuje i jako owoc wydaje...złości nienawiść i na odwrót. Dlatego zmiana toku myślenia na pozytywne i przyjazne, zmienia działanie podświadomości na takie właśnie. Na nasz umysł można wpływać za pomocą afirmacji, sugestii i autosugestii. Podświadomość może działać bardzo powoli, krok po kroku dążąc do celu.

Afirmacja jest to psychotechnika wykorzystująca siłę sugestii, polegając na powtarzaniu pozytywnych twierdzeń wobec własnej osoby. Regularna afirmacja pomaga w samoakceptacji i poczuciu własnej wartości. Afirmacja myślowa jak i słowna, przekonuje podświadomość do jej treści, tak aby ta pomogła w realizacji pragnień.

BarbaraN
Adept
Posty: 10
Rejestracja: 13 mar 2016, 7:21

Re: „Potęga podświadomości” – Joseph Murphy

Postautor: BarbaraN » 14 mar 2016, 10:06

Tak, to była pierwsza pozycja jaką przeczytałam z serii książek o duchowości i od razu ta książka do mnie "przemówiła", być może dlatego, że w całej książce jet odniesienie do Boga, bo ja nie wyobrażam sobie rozwoju duchowego bez Boga:), bez kościoła tak ale bez Boga nie.

Awatar użytkownika
Waldemar Lis
Adept
Posty: 17
Rejestracja: 11 mar 2016, 20:23
Lokalizacja: Chocianów

Re: „Potęga podświadomości” – Joseph Murphy

Postautor: Waldemar Lis » 15 mar 2016, 1:28

Dzięki tej książce moje życie zmieniło się, pomogła mi uwierzyć w siebie. Też była moją pierwsza książka z tej tematyki.
Ostatnio zmieniony 17 mar 2016, 0:59 przez Waldemar Lis, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Sonia
Współtwórca
Posty: 165
Rejestracja: 12 mar 2016, 20:09
Lokalizacja: Okolice Częstochowy

Re: „Potęga podświadomości” – Joseph Murphy

Postautor: Sonia » 16 mar 2016, 22:14

Ją też zaczynała od niej;) jednak szczerze powiem że Aron do mnie przemawia jaśniej ;)

Awatar użytkownika
Waldemar Lis
Adept
Posty: 17
Rejestracja: 11 mar 2016, 20:23
Lokalizacja: Chocianów

Re: „Potęga podświadomości” – Joseph Murphy

Postautor: Waldemar Lis » 17 mar 2016, 1:08

Ja czytałem ją w 1999 roku, wtedy nie było jeszcze Arona, ale wtedy po przeczytaniu jej nie zająłem się duchowością, pomogła mi wyjść z dołka i tak egzystowalem po jej przeczytaniu do 2014, wtedy mnie pochłonęła chęć zdobywania wiedzy na temat duchowości.


Na YT jest gdzieś audiobook tej książki ponad 8 godzin materiału.

O właśnie tu.

Zelpim
Adept
Posty: 7
Rejestracja: 28 wrz 2016, 9:54

Re: „Potęga podświadomości” – Joseph Murphy

Postautor: Zelpim » 02 paź 2016, 17:53

TO moja 1ksiazka. Tez od niej zaczynalem. I od niej zaczolem interesowac sie rozwojem duchowym. Bardzo mi pomogla wyjsc z depresji i zaczac kochac zycie.

Sławek
Adept
Posty: 17
Rejestracja: 29 gru 2016, 21:19
Kontaktowanie:

Re: „Potęga podświadomości” – Joseph Murphy

Postautor: Sławek » 16 sty 2017, 14:50

Widze że z wielu z was tak jak i ja zaczynaliśmy od pojęcia potęga podświadomości .
Ja myślę ze każdy człowiek ma 2 strefy jedna rozumu druga duch duszy czy tez właśnie podświadomości .
Obejrzałem wiele filmików na YouTube wielu osób takie szukanie pewnych odpowiedzi i każda osoba przedstawia pewne uniwersalne prawo w innym wymiarze ale każda osoba przekazuje ten sam sens- sens miłości .
Idąc ścieżka dobra odrzucając złość nienawiść , zazdrości, ból i chciwość - pragnienie stajemy sie siewca miłości światło nas wypełnia a każda myśl staje sie intencja dobra która przeradza się w rzeczywistość.
Czyż nie zgodzicie sie że świat zmieniamy przede wszystkim przez siebie?? Potem dając przykład umożliwiamy innym ta przemianę i z jednego ziarna wyrasta dalsze zboże które daje następne ziarna i konkretny plon.
jezeli tylko polowa ziemian będzie się porozumiewała jerzykiem miłości reszta sama zrozumie i nastąpi era miłości sprawiedliwości i życia w pełni współistnieniu a znikną wojny konflikty. Tak właśnie będzie wyglądać królestwo boże na ziemi.
Również ta książka daje właśnie ten sens ze miłością budujemy swój świat materialny , rodziny a zarazem duchowy zapraszając miłość do życia cieszymy sie miłością innych radościom przestajemy odczuwać pragnienia a wszystko czego potrzebujemy zostaje nam dane.
i Nie ważne jak nazwiemy swoją drogę miłości Jezusem, budda, Allachem, światłem,duchem to ta sama droga dobra która buduje.
to tylko pokazuje jak dobry jest bóg jak bardzo nas kocha i chce dla nas dobra i szczęścia.
Przecież dał nam wolna wole sami możemy stworzyć swój własny raj na ziemi.
życie jest po to by się cieszyć każdym dniem


Wróć do „Książki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość