„Potęga podświadomości” – Joseph Murphy

Jaką literaturę polecacie? Tytuł i krótki opis co wam dało przeczytanie takiej książki.
Awatar użytkownika
Sagittarius
Redaktor

„Potęga podświadomości” – Joseph Murphy

Postautor: Sagittarius » 13 mar 2016, 19:54

Potęga podświadomości to jeden z ciekawszych poradników, jakie kiedykolwiek napisano. Ta książka pomogła milionom ludzi na całym świecie osiągnąć upragnione cele jedynie dzięki zmianie sposobu myślenia. Techniki doktora Murphy’ego opierają się na sprawdzonej zasadzie: Jeśli uwierzysz w coś bez zastrzeżeń i możesz to zobrazować w swoim umyśle, usuniesz podświadome przeszkody, które powstrzymują cię przed osiągnięciem upragnionego celu, a twoja wiara stanie się rzeczywistością. Polecam książkę. Autor uczy korzystać ze swojej podświadomości, zachęcając do wiary w siebie poprzez odrzucenie negatywnego myślenia – możemy przeczytać w niej o takich sprawach jak afirmacje, wiara w siebie, pozytywne myślenie i moc wyobraźni (wizualizacji).

Podświadomość zbiera i magazynuje wszystkie przeżycia i doznania z naszego całego życia. Czym częściej są powielane pewne wzorce zachować, tym bardzie podświadomość je realizuje. Tzn. jak czyjeś życie jest przepełnione złością i nienawiścią, to podświadomość to pielęgnuje i jako owoc wydaje...złości nienawiść i na odwrót. Dlatego zmiana toku myślenia na pozytywne i przyjazne, zmienia działanie podświadomości na takie właśnie. Na nasz umysł można wpływać za pomocą afirmacji, sugestii i autosugestii. Podświadomość może działać bardzo powoli, krok po kroku dążąc do celu.

Afirmacja jest to psychotechnika wykorzystująca siłę sugestii, polegając na powtarzaniu pozytywnych twierdzeń wobec własnej osoby. Regularna afirmacja pomaga w samoakceptacji i poczuciu własnej wartości. Afirmacja myślowa jak i słowna, przekonuje podświadomość do jej treści, tak aby ta pomogła w realizacji pragnień.

BarbaraN
Adept

Re: „Potęga podświadomości” – Joseph Murphy

Postautor: BarbaraN » 14 mar 2016, 10:06

Tak, to była pierwsza pozycja jaką przeczytałam z serii książek o duchowości i od razu ta książka do mnie "przemówiła", być może dlatego, że w całej książce jet odniesienie do Boga, bo ja nie wyobrażam sobie rozwoju duchowego bez Boga:), bez kościoła tak ale bez Boga nie.

Awatar użytkownika
Waldemar Lis
Adept

Postautor: Waldemar Lis » 15 mar 2016, 1:28

Dzięki tej książce moje życie zmieniło się, pomogła mi uwierzyć w siebie. Też była moją pierwsza książka z tej tematyki.
Ostatnio zmieniony 17 mar 2016, 0:59 przez Waldemar Lis, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Sonia
Współtwórca

Postautor: Sonia » 16 mar 2016, 22:14

Ją też zaczynała od niej;) jednak szczerze powiem że Aron do mnie przemawia jaśniej ;)

Awatar użytkownika
Waldemar Lis
Adept

Postautor: Waldemar Lis » 17 mar 2016, 1:08

Ja czytałem ją w 1999 roku, wtedy nie było jeszcze Arona, ale wtedy po przeczytaniu jej nie zająłem się duchowością, pomogła mi wyjść z dołka i tak egzystowalem po jej przeczytaniu do 2014, wtedy mnie pochłonęła chęć zdobywania wiedzy na temat duchowości.

Na YT jest gdzieś audiobook tej książki ponad 8 godzin materiału.

O właśnie tu.

Zelpim
Adept

Postautor: Zelpim » 02 paź 2016, 17:53

TO moja 1ksiazka. Tez od niej zaczynalem. I od niej zaczolem interesowac sie rozwojem duchowym. Bardzo mi pomogla wyjsc z depresji i zaczac kochac zycie.

Sławek
Adept
Kontaktowanie:

Postautor: Sławek » 16 sty 2017, 14:50

Widze że z wielu z was tak jak i ja zaczynaliśmy od pojęcia potęga podświadomości .
Ja myślę ze każdy człowiek ma 2 strefy jedna rozumu druga duch duszy czy tez właśnie podświadomości .
Obejrzałem wiele filmików na YouTube wielu osób takie szukanie pewnych odpowiedzi i każda osoba przedstawia pewne uniwersalne prawo w innym wymiarze ale każda osoba przekazuje ten sam sens- sens miłości .
Idąc ścieżka dobra odrzucając złość nienawiść , zazdrości, ból i chciwość - pragnienie stajemy sie siewca miłości światło nas wypełnia a każda myśl staje sie intencja dobra która przeradza się w rzeczywistość.
Czyż nie zgodzicie sie że świat zmieniamy przede wszystkim przez siebie?? Potem dając przykład umożliwiamy innym ta przemianę i z jednego ziarna wyrasta dalsze zboże które daje następne ziarna i konkretny plon.
jezeli tylko polowa ziemian będzie się porozumiewała jerzykiem miłości reszta sama zrozumie i nastąpi era miłości sprawiedliwości i życia w pełni współistnieniu a znikną wojny konflikty. Tak właśnie będzie wyglądać królestwo boże na ziemi.
Również ta książka daje właśnie ten sens ze miłością budujemy swój świat materialny , rodziny a zarazem duchowy zapraszając miłość do życia cieszymy sie miłością innych radościom przestajemy odczuwać pragnienia a wszystko czego potrzebujemy zostaje nam dane.
i Nie ważne jak nazwiemy swoją drogę miłości Jezusem, budda, Allachem, światłem,duchem to ta sama droga dobra która buduje.
to tylko pokazuje jak dobry jest bóg jak bardzo nas kocha i chce dla nas dobra i szczęścia.
Przecież dał nam wolna wole sami możemy stworzyć swój własny raj na ziemi.

Wróć do „Książki”