Mocny przekaz na 2017 - trwa 8min.

Awatar użytkownika
TS77
Współtwórca

Re: Mocny przekaz na 2017 - trwa 8min.

Postautor: TS77 » 09 sty 2017, 15:36

A mnie teraz oświeciłeś, bo zauważyłem brakujący element :D (bo już kiedyś się tak pokasowałem, że prawie nic nie zostało, a nie przyniosło to rezultatów)
Oczyszczanie tak jak piszesz, ale jest coś jeszcze. Żeby się bardziej zamanifestować w prawdzie trzeba wykonać działanie wynikające z prawdy. Z czystej wiedzy.

Bo "to co siejesz to zbierasz", więc działaniami opartymi na prawdzie zbliżasz się do Siebie :)
Co potwierdzam, bo robiłem to ostatnio bez świadomości, że to tak działa, mimo, że czytałem/słyszałem to z milion razy i mimo, że w ten sposób uzyskiwałem efekty, to umysł mi tego nie połączył w zrozumieniu aż do teraz (dziwne :P).

Awatar użytkownika
a-l-e-x
Współtwórca

Postautor: a-l-e-x » 09 sty 2017, 17:07

to ciesze się, że chociaż trochę pomogłem, jesteśmy tu po to aby sobie pomagać, aby dawać a nie brać:-)
myślę, że my mamy wszystko w sobie, tylko to jest przysłonięte iluzją, filtrami które sobie sami założyliśmy, gdy je zdejmiemy, oczyścimy się to zobaczymy coraz większą prawdę:-) myślę również, że aby stać się prawdą, najpierw trzeba przyswoić mechanizmy uniwersalne, czyli prawda uniwersalne (np co siejesz to zbierasz), a później dopiero oczyszczamy się, najlepiej do zera:-) i gdy wszystkiego się wyzbędziemy, wtedy staniemy się miłością bezwarunkową, trzeba wszystko odrzucić, aby wszystko dostać, aby nam to nie przysłaniało prawdy... gdy nie będzie już zasłon, iluzji, prawda ukaże się sama, a działaniem jest to, że rozpoznajemy iluzję, filtry, obserwujemy:-) co sami założyliśmy, sami musimy zdjąć:-) działaniem pewnie też jest rozpoznanie siebie, oraz później doświadczenie tego, czyli tak jak nauczał Jezus i pokazywał to swoim życiem, trzeba do tego dążyć:-) czy nie wydaje Ci się, że jak będziemy dążyć to co Jezus pokazał, to samo wszystko się rozpuści, poprzez te działania, poprzez takie życie jak uczył Jezus? wtedy rozpoznamy siebie i poprzez działanie w życiu, poprzez normalne czynności życiowe, sami to rozpoznamy i rozpuścimy?
ale nie przez umysł/rozum/logikę/ego, tylko poprzez serce/duszę/ducha/Boga w nas, umysł jest tylko podpowiedzią:-) ale to sercem powinniśmy się kierować, bo jeśli chcemy zabić ego/umysł, to musimy go nie zasilać, czyli przestać używać? :-) dobrze myślę? należy wsłuchać się w swoje wnętrze i tam w pierwszej kolejności szukać odpowiedzi:-)

Awatar użytkownika
TS77
Współtwórca

Postautor: TS77 » 10 sty 2017, 0:27

To wszystko jest raczej bardziej proste niż jakieś kombinowanie w zabijanie ego-umysłu, który zresztą potrzebujesz, żeby tu być :P

Jak już wspomniałeś Jezusa:
Mt, 5, 17-20

Jezus a Prawo

17 Nie sądźcie, że przyszedłem znieść Prawo albo Proroków. Nie przyszedłem znieść, ale wypełnić. 18 Zaprawdę. bowiem powiadam wam: Dopóki niebo i ziemia nie przeminą, ani jedna jota, ani jedna kreska nie zmieni się w Prawie, aż się wszystko spełni. 19 Ktokolwiek więc zniósłby jedno z tych przykazań, choćby najmniejszych, i uczyłby tak ludzi, ten będzie najmniejszy w królestwie niebieskim. A kto je wypełnia i uczy wypełniać, ten będzie wielki w królestwie niebieskim. 20 Bo powiadam wam: Jeśli wasza sprawiedliwość nie będzie większa niż uczonych w Piśmie i faryzeuszów, nie wejdziecie do królestwa niebieskiego.

(analogie) Prawo to jest zamek do naszego pełnego potencjału, wypełnianie go (czyli wykonywanie akcji zgodnie z nim), to klucz :)
Jak ono działa i to że nie jest pisane na papierze już wspominałem gdzieś.
Co jest prawem? W uproszczeniu, prawem jest Miłość, czyli z tego, że prawem jest miłość można wyczytać wszystkie prawidłowe zachowania, jak np. nie zabijań, nie rań, nie niszcz, nie kradnij, dbaj o swoje ciało itd. - ogólnie co byś zrobił, jeśli coś kochasz. Wtedy zawsze podejmujesz korzystne działania, które dają ci "dobre owoce", w wyniku czego posiadasz taką obfitość, że można ten stan nazwać "królestwem niebieskim", a dodatkowo nie posiadasz cech egoistycznych, więc najwięcej radości sprawia Ci dawanie, więc mnożysz ten stan "królestwa niebieskiego" w nieskończoność, czyli zyskujesz dostęp do swojego pełnego potencjału, ale dopiero jak wszystko się spełni, czyli jak będziesz w pełni czynił zgodnie z prawem zostaniesz zwolniony z tego łańcucha przyczynowo skutkowego, bo będzie to znaczyło, że odzyskałeś zdrowie psychiczne.

(btw. "niebieski", jak patrzysz po barwach światła ma najwyższą wibrację z widzialnych barw [jeśli rozgraniczasz na kilka podstawowych kolorów] :) )
Złota zasada postępowania
12 Wszystko więc, co byście chcieli, żeby wam ludzie czynili, i wy im czyńcie! Albowiem na tym polega Prawo i Prorocy.

Łudzenie samego siebie
21 Nie każdy, który Mi mówi: "Panie, Panie!", wejdzie do królestwa niebieskiego, lecz ten, kto spełnia wolę mojego Ojca, który jest w niebie. 22 Wielu powie Mi w owym dniu: "Panie, Panie, czy nie prorokowaliśmy mocą Twego imienia, i nie wyrzucaliśmy złych duchów mocą Twego imienia, i nie czyniliśmy wielu cudów mocą Twego imienia?" 23 Wtedy oświadczę im: "Nigdy was nie znałem. Odejdźcie ode Mnie wy, którzy dopuszczacie się nieprawości!"

Dobra lub zła budowa
24 Każdego więc, kto tych słów moich słucha i wypełnia je, można porównać z człowiekiem roztropnym, który dom swój zbudował na skale. 25 Spadł deszcz, wezbrały potoki, zerwały się wichry i uderzyły w ten dom. On jednak nie runął, bo na skale był utwierdzony. 26 Każdego zaś, kto tych słów moich słucha, a nie wypełnia ich, można porównać z człowiekiem nierozsądnym, który dom swój zbudował na piasku. 27 Spadł deszcz, wezbrały potoki, zerwały się wichry i rzuciły się na ten dom. I runął, a upadek jego był wielki".
28 Gdy Jezus dokończył tych mów, tłumy zdumiewały się Jego nauką. 29 Uczył ich bowiem jak ten, który ma władzę, a nie jak ich uczeni w Piśmie.

Czyli ogólnie chodzi o wykonywanie działań zgodnie z "prawem" :) jeśli chcesz uzyskać, to co chcesz uzyskać.
Nie samo odrzucenie błędnego myślenia, trzeba jeszcze wykonywać działania w oparciu o prawdę, aby uzyskiwać pożądane efekty.

Prawda, Prawo, Miłość to synonimy.

Zresztą sam rozumiesz, że sobie po pijanemu kluczyków do samochodu byś nie dał, więc prawo musi być jakie jest :P

Awatar użytkownika
a-l-e-x
Współtwórca

Postautor: a-l-e-x » 10 sty 2017, 11:42

Wystarczy w każdej sytuacji co Cie spotyka zadać sobie jedno proste pytanie, co zrobiła by miłość w tej sytuacji? i wtedy robić to co miłość by zrobiła:-) ale w najwyższym tego słowa znaczeniu:-), w najwyższym przejawie miłości:-) wtedy jeśli już wszystko zostanie przepracowane, uwolnimy się z tego świata, tak myślę:-)
Bóg dał 10 przykazań, ale to nie są nakazy, ponieważ Bóg dał też wolną wolę, więc nie może nakazać, bo to by było niezgodne z wolną wolą, chodzi o to że to są podpowiedzi, jeśli będziemy czuć w sobie to co jest w 10 przykazaniach, to wtedy będziemy wiedzieć, że jesteśmy na dobrej drodze... nikt nikogo nie zmusza, sami musimy chcieć i przez to chcenie realizujemy siebie:-) nie można działać wbrew wolnej woli:-)

Cytat z ROZMOWY Z BOGIEM:
"DZIESIĘĆ PRZYRZECZEŃ:
Po tym będziesz wiedział, że obrałeś drogę do Boga, i będziesz wiedział, żeś go znalazł, gdyż objawię
ci to następujące znaki, następujące zmiany w twej osobie:
1. Będziesz miłował Boga całym swoim sercem, całym umysłem, cała dusza. Nie będziesz stawiał
innego Boga przede Mnie. Nie będziesz już czcił miłości ludzkiej, pieniędzy, powodzenia, władzy, ani też
żadnych ich symboli. Odstawisz te rzeczy tak, jak dziecko odstawia zabawki. Nie dlatego, że nie sę
godne, ale ponieważ z nich wyrosłeś.
Będziesz wiedział, że zmierzasz do Boga gdyż:
2. Nie będziesz nadaremno wymawiał imienia Boga. I nie będziesz wzywał Mnie w sprawach błahych.
Zrozumiesz, jaka moc maja słowa i myśli, i nie pomyślisz nawet, aby wzywać imienia Boskiego w
bez-Bożny sposób. Nie będziesz nadaremno wymawiał Moje imię, ponieważ nie możesz. Albowiem Mego
imienia - “Jam Jest" - użyć nie można nadaremno (to znaczy, na próżno, bez rezultatu). A kiedy
znajdziesz Boga, wiedzieć to będziesz.
Dam ci też inne znaki, po których poznasz, że jesteś na dobrej drodze:
3. Pamiętaj, aby dzień zachować dla Mnie, i nazwać go świętym. A to dlatego, abyś nie umacniał się w
swym złudzeniu, ale przypomniał sobie, kim
w istocie jesteś. Wówczas każdy dzień będzie dla ciebie szabatem, a każda chwila święta.
4. Czcij matkę swa i ojca swego - i wiedzieć będziesz, że jesteś Synem Bożym, gdy cześć oddawać
będziesz Bogu/Ojcu we wszystkim, co powiesz i zrobisz. Jak czcić będziesz Boga Matkę/Ojca, i swych
ziemskich rodziców (którzy dali ci życie), tak i uszanujesz każdego.
5. I poznasz, że znalazłeś Boga, gdy wiadomym ci się stanie, że nie zabijesz (nie zadasz z rozmysłem
śmierci, bez powodu). Choć rozumieć będziesz, że odebrać życia nikomu i tak nie można (wszelkie życie
jest wieczne), nie będziesz dążyć do położenia kresu danemu wcieleniu, ani do przemiany jednej formy
energii życiowej w druga, bez najbardziej uświęconej przyczyny. Nowo nabyty szacunek dla życia sprawi,
że będziesz czcić wszystkie formy życia - także rośliny, drzewa i zwierzęta - i będziesz w nie ingerował
tylko wtedy, gdy wymagać tego będzie najwyższe dobro.
I ześle ci również inne znaki, abyś wiedział, że kroczysz dobra droga:
6. Nie zbrukasz czystej miłości zdrada czy nieuczciwością, gdyż to jest wiarołomstwem. Zapewniam
cię, że gdy odnajdziesz Boga, nie dopuścisz się niewierności.
7. Nie przywłaszczysz sobie tego, co nie jest twoje, ani nie będziesz oszukiwał, knuł czy szkodził
drugiemu, aby wejść w posiadanie czegokolwiek, gdyż to oznacza kradzież. Zapewniam cię, że gdy
odnajdziesz Boga, nie będziesz kradł.
Ani też nie będziesz...
8. Mówił nieprawdy i w ten sposób dawał fałszywego świadectwa.
Ani też nie będziesz...
9. Pożądał żony bliźniego swego, albowiem będziesz wiedział, że wszyscy SĄ twoimi ukochanymi
braćmi i siostrami.
10. Pożądał dóbr bliźniego swego, albowiem będziesz wiedział, że wszystkie dobra mogą być twoje i
wszystkie dobra należą do świata.
Poznasz, że zmierzasz ku Bogu, jeśli ujrzysz te znaki. Zaprawdę, nikt, kto szczerze poszukuje Boga,
nie popełni tych czynów. Takie postępowanie stanie się dla nich po prostu niemożliwe.
Nie są to moje zakazy, lecz swobody. Nie przykazania, lecz przyrzeczenia. Gdyż Bóg nie wydaje
poleceń swojemu dziełu - Bóg jedynie mówi swoim dzieciom: oto, po czym poznacie, że wracacie do
domu."

Awatar użytkownika
TS77
Współtwórca

Postautor: TS77 » 11 sty 2017, 2:03

"DZIESIĘĆ PRZYRZECZEŃ" dobrze opisuje efekty, bo w sumie to wszystko przychodzi jako efekty tej pracy :)

Z tym "przeznaczeniem dnia", jest trochę mylące, ale zaiste każdy z nas poświeca czas na to wszystko z własnej woli, bo pojawia się to jako chęć, która o dziwo jest całkowicie inaczej odczuwalna od pragnienia. Pragnienie bardziej pcha w moim odczuciu, a chęć przyciąga? :)

a-l-e-x pisze:[...]nie można działać wbrew wolnej woli:-)[...]

Można :P Ale po tym poznaje się wolne istoty, bo wolna, świadoma istota nigdy nie działa przeciwko wolności innej istoty, bo wie, że niszczy swoją wolność w ten sposób :)

Awatar użytkownika
a-l-e-x
Współtwórca

Postautor: a-l-e-x » 11 sty 2017, 7:58

Tak masz racje można działać wbrew woli, ale to nie jest zgodne z miłością ;).

Awatar użytkownika
edyta
Złoty Użytkownik

Postautor: edyta » 20 mar 2017, 20:45

Góra dół .lewo prawo tam i siam a co z "pomiedzy"czy nie znajdujemy się pomiędzy bez względu na to co wybieramy bo zawsze istnieje perspektywa?
Dziękuję Ci Tato i wiem to na pewno przez cały czas czuwasz nade mną.Boże dziękuję za cud życia, w którym biorę udział .

Ufaj Bogu..
-proś o cud...

Wróć do „Roman Nacht”