Państwo kosmiczne Asgardia będzie ponad ziemskim prawem?

Kopie ciekawych artykułów z potrali, witryn, itp. z uwzględnieniem autora i źródła.
Awatar użytkownika
Glorian
Administrator
Posty: 1643
Rejestracja: 07 mar 2016, 11:32
Lokalizacja: Warszawa

Państwo kosmiczne Asgardia będzie ponad ziemskim prawem?

Postautor: Glorian » 16 cze 2017, 18:24

Państwo kosmiczne Asgardia będzie ponad ziemskim prawem
autor: John Moll (2017-06-15 22:15)

Kategorie: Asgardiakosmosnowe państwoprawokolonizacja kosmosu

Źródło: James Vaughan/Asgardia
asgardia_1.jpg
asgardia_1.jpg (146.65 KiB) Przejrzano 544 razy

Asgardia, pierwsze w historii państwo kosmiczne, już wkrótce będzie posiadało swojego pierwszego satelitę na orbicie okołoziemskiej. Choć wiele osób twierdziło, że projekt ten jest niepoważny i nie ma szans na realizację, Asgardia osiąga coraz większą popularność i wkrótce będzie posiadała własną flagę, hymn a nawet parlament.

Asgardia powstała w październiku 2016 roku i na dzień dzisiejszy jest czymś więcej niż tylko zwykłym projektem. W chwili obecnej ponad 209 tysięcy ludzi z całego świata postanowiło zostać obywatelami Asgardii. Pierwsze państwo kosmiczne posiada swojego przywódcę - założycielem Asgardii jest azerbejdżański biznesmen i naukowiec doktor Igor Aszurbejli.

Nowy twór posiada własne prawo, konstytucję oraz ministerstwa. Opracowano nawet specjalny asgardsko-gregoriański kalendarz, który posiada 13 miesięcy - między czerwcem a lipcem pojawił się miesiąc o nazwie asgard. Każdy z nich posiada 28 dni a cały rok trwa 364 dni + dodatkowy Dzień Roku. Każdy miesiąc zaczyna się od niedzieli. Podczas gdy my mamy np. 15 czerwca 2017 roku, kalendarz Asgardii pokazuje dzień 26 czerwca 1 rok.

Kosmiczne państwo będzie posiadać własny parlament, hymn, flagę a nawet własną walutę o nazwie SOLAR. Władze Asgardii będą ubiegać się o członkostwo w ONZ. 12 września nastąpi ważny dzień - odpalony zostanie pierwszy nanosatelita o nazwie Asgardia-1, który będzie za darmo przechowywał dane 1,5 miliona Asgardczyków. Satelita o masie 2,8 kilograma i rozmiarach 10x10x20cm zostanie wyniesiony przez rakietę Antares firmy Orbital ATK. W przyszłości Asgardczycy mają otrzymać możliwość zamieszkania na orbicie a państwo będzie chronić Ziemię przed zagrożeniami z kosmosu.

Trudno powiedzieć czy Asgardia faktycznie zostanie uznana jako nowe państwo, gdyż obecne przepisy nie zezwalają na budowę autonomicznego, suwerennego podmiotu w przestrzeni kosmicznej. Niemniej jednak wszystko wskazuje na to, że próba utworzenia nowego kraju w kosmosie zakończy się sukcesem.

Budowa takiego państwa wiąże się oczywiście z pewnymi obawami. Jak zaznaczają twórcy, Asgardia będzie pierwszym państwem kosmicznym z własnymi kodeksami i będzie całkowicie niezależna od praw ziemskich. Można zatem stwierdzić, że nowy kraj będzie w pewien sposób ponad prawem. Setki tysięcy ludzi, aby zostać obywatelami Asgardii, muszą podać swoje prawdziwe dane osobowe oraz przyjąć tzw. Deklarację Jedności i konstytucję. Istnieją również podejrzenia, że Asgardia stanie się nowym rajem podatkowym. Z czasem może się okazać, że Asgardia to jeden wielki przekręt a ludzie, którzy podpisali już odpowiednie dokumenty, nie będą mogli się z tego wycofać.


Źródła:
http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/panst ... m=facebook

https://asgardia.space/en/

http://newatlas.com/asgardia-space-nati ... ite/50012/

http://economictimes.indiatimes.com/mag ... -the-law...

Wróć do „Teksty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości