Czy Bóg jest również zaprogramowanym schematem?

Kopie ciekawych artykułów z potrali, witryn, itp. z uwzględnieniem autora i źródła.
Awatar użytkownika
ZbyniuRoksana
Złoty Użytkownik

Czy Bóg jest również zaprogramowanym schematem?

Postautor: ZbyniuRoksana » 17 paź 2016, 11:15

Do dyskusji fragmenty piątego wywiadu z Nerudą (Wingmakers-Ludzie z przyszłości) dla osób z otwartym i nieocenzurowanym umysłem:
- Każdy człowiek może wyjść z iluzji. Nie zależy to od żadnego mistrza. Żaden bóg nie zamierza zstąpić i zrobić tego za nas. Żadne istoty pozaziemskie. Nikt. To zależy tylko od każdego z nas osobiście. To właśnie to oznaczają słowa JA JESTEM. JA… to jak słowo Jeden (One). Jeden - jako ja, oraz jeden - jako wszyscy zjednoczeni w Jedno. JESTEM, oznacza istnienie w teraźniejszości. Dokładnie w tym momencie. Nie w historii lub pamięci o przeszłości. Ani też nie w przyszłości czy w jakiś planach na przyszłość. Tylko: teraz!
- Triada świadomości ma zainstalowaną w sobie świadomość boga - na warstwie umysłu nieświadomego. Lecz informują również, że wraz z tym jak jednostka dorasta i osiąga wiek około sześciu lub siedmiu lat, to z elementów warstwy podświadomej zaczyna formować się jej indywidualna osobowość. Między dwunastym a czternastym rokiem życia, unikalna osobowość jest już stabilnie ugruntowana. U niektórych osób, unikalność ta powoduje zamknięcie się na istnienie boga.
- Jeśli natomiast chodzi o istnienie boga, to my, ujęci kolektywnie, jesteśmy czymś najbliższym definicji boga. My jesteśmy. Istnieje Pierwsze Źródło, centralny punkt istnienia, które stworzyło ramy istnienia poprzez dźwięk .Terminem Pierwsze Źródło nazywają Stwórcę esencji życiowej.
- Gdy już jednostka obudzi się jako JA JESTEM MY JESTEŚMY czy też jako Suwereno-Integralność (Sovereign Integral), to wówczas istota ludzka żyje jako ekspresja tej świadomości. Na chwilę obecną nikt jeszcze tego nie osiągnął. Jednakże, życie w instrumencie ludzkim z poziomu stanu świadomości Suwereno-Integralności zawiera się w naszej przyszłości.
- To prawda. Jest iluzją, lecz trudno wyobrazić sobie fakt, że wszechświat, w którym żyjemy jest tak naprawdę projekcją holograficzną zaprogramowaną w naszym umyśle nieświadomym, i że my tak naprawdę żyjemy wewnątrz tego hologramu, nosząc uniform ludzki, który został tak wyposażony, aby można nim dostrzegać tylko ten hologram mówią, że prawdziwy świat jest dźwiękiem. Wszystko jest dźwiękiem i rezonansem dźwięku. Wszystko to, co mamy w naszym uniformie ludzkim do odczytywania naszego wszechświata, jest rezultatem milionów lat projektowania ewolucyjnego ukierunkowanego na dopasowanie tego do wspomnianego hologramu i tylko wyłącznie do niego.
- Prawdziwa rzeczywistość jest taka, że tuż po śmierci, istota znajdująca się w tobie spotyka nadzorcę, który zabierze cię do miejsca docelowego, głównie w oparciu o twoje postępowanie w tym życiu. Jednakże, większość istot zabieranych jest na przegląd życia, podczas którego stajesz twarzą w twarz z każdym szczegółem twojego życia, po czym w oparciu o to doświadczenie postać o wielkim autorytecie przepisuje ci opcje do inkarnowania się w następnym życiu. Jesteś zasadniczo recyklingowany do tego samego programu z nową matką i rodziną, a twoja zaprogramowana ścieżka życia zostaje odpowiednio skonfigurowana do kroczenia nią. Program życia po śmierci i procedury z nim związane, wszystko to jest częścią programu głównego, którego zadaniem jest utrzymać zniewolenie istot. Pamiętaj, że jesteśmy istotami między wymiarowymi - w tym sensie, że istniejemy w 3-D oraz w wyższych wymiarach. Nie są one prawdziwymi poziomami wymiarowymi. W przeciwnym razie, umieralibyśmy, odkrywalibyśmy kim naprawdę jesteśmy, po czym nigdy już byśmy się nie inkarnowali, albo gdybyśmy to zrobili, to powiedzielibyśmy każdemu na Ziemi, że to wszystko jest iluzją.
- Może nie pomogą. Nie wiem. Ale rzecz w tym, że aby dokonać zmiany, aby wyjść z tej iluzji, potrzebne jest od każdego z nas obudzić się i pozostać obudzonym. To nie czytanie słów spowoduje tę zmianę; spowoduje ją głęboka natura nowego rodzaju postępowań, ponieważ postępowania te sygnalizują, że nasze warstwy świadomości rozumiane są jako odrębne od tego, kim naprawdę jesteśmy. Musimy funkcjonować jako JA JESTEM MY JESTEŚMY.
- Są obecnie na planecie ludzie będący projektantami nowego umysłu nieświadomego, który to scali ludzkie populacje na całej planecie, do odczuwania i wyrażania równości i jedności. Połączy on ludzkość w świadomości JA JESTEM MY JESTEŚMY, zamiast w świadomości oddzielenia. Nowy umysł nieświadomy nie będzie oparty na Hierarchii. Ten przejaw oszustwa już dobiega ku końcowi.

Źródło:
http://wingmakers.pl/index.php?option=c ... fragment18
Załączniki
Neruda.jpg
Neruda.jpg (110.41 KiB) Przejrzano 1230 razy
Ostatnio zmieniony 17 paź 2016, 15:03 przez ZbyniuRoksana, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Glorian
Administrator

Re: Czy Bóg jest również zaprogramowanym schematem?

Postautor: Glorian » 17 paź 2016, 12:41

Miły ten wywiad, takie potwierdzenie tego przeczuwam.
Od jakiegoś czasu mam przeczucie bliskie pewności, że te wszystkie przykazania religijne i filozofia, że życie to nauka i będziesz reinkarnował dopóki nie odrobisz lekcji, itp, itd, a po śmierci film z życia, mają na celu jedynie zmuszenie do ponownego wcielenia w ramach recyklingu. Chodzi o to, że "nadzorca" tak wszystko przedstawi w oparciu o to co wierzyłem w życiu, że sam się zgodzę ponownie żyć w materi. Więc warto się zastanowić w co się wierzy, żeby nie dać się ponownie zrobić w baterię...

Awar
Adept

Postautor: Awar » 17 paź 2016, 12:54

"bóg" nie jest schematem.
Jest on jak dyrektor zoo, który nie ma pojęcia, że istnieje swiat sawann, lasów, dżungli, oceanów, bo utracił/zapomniał swoich związków z "dziką przyrodą i przez to jest " niekompletny".
W konsekwencji schematem (narzuconym mieszkańcom zoo) jest wiara/przekonanie,
że "gospodarz" jest/rezyduje na "ostatnim szczeblu drabiny" i, że poza zoo nic nie istnieje.
Dyrektor zoo cieszy się z tego, że zwierzęta zamieszkujące jego zagrody walczą, kochają się, same szykują sobie paszę, rozwijają się w narzuconych ramach i "oświecają".
Cieszy się z tego, że nikt nie studiuje natury ogrodzenia.
Nie kim, a czym jestem... reszta jest prosta :)

Awatar użytkownika
Glorian
Administrator

Postautor: Glorian » 17 paź 2016, 13:24

Według moich przemyśleń to nie bóg a ktoś podszywający się pod boga. Bóg jest ponad to.

Awar
Adept

Postautor: Awar » 17 paź 2016, 13:36

To "ponad" to ja nazywam Źródłem. Ile ludzi tyle definicji.
Ale racja - podszywający się.
Nie kim, a czym jestem... reszta jest prosta :)

Awatar użytkownika
ZbyniuRoksana
Złoty Użytkownik

Postautor: ZbyniuRoksana » 17 paź 2016, 15:04

Tak naprawdę, to do końca nigdy nie pojmiemy, co jest prawdą a co iluzją w nas wtłoczoną. Można się spierać, czy Bóg to prawdziwa moc czy też tylko iluzja dla nas, byśmy nie wyszli poza pewną granicę rozwoju niebezpieczną dla...właśnie, dla kogo? Jednego jestem pewien, nasze JA ma nieograniczony potencjał i w połączeniu z energią od Źródła daje nam instrument do zburzenia owej kurtyny iluzji, by cieszyć się tu i teraz własnym szczęściem, radością i rozwojem dla dobra ogółu. Nasz rozwój, to rozwój wszystkich. Dla mnie rozwój dla naszego wspólnego dobra jest priorytetem.

Awatar użytkownika
Glorian
Administrator

Postautor: Glorian » 17 paź 2016, 15:28

Ciekawe jaką karmę robią sobie te istoty, które zniewoliły nieskończoność w uniformie człowieka? Pewnie żadną, bo przecież karma to też iluzja...

Awatar użytkownika
Glorian
Administrator

Postautor: Glorian » 19 paź 2016, 12:11

Bóg i Stwórca to co innego w tych materiałach.
Źródło: wingmakers - wywiad 5
http://wingmakers.pl/index.php?option=c ... fragment18

„Tak, ale chcę zaznaczyć, że chodzi tu o Stwórcę, a nie o boga. Stwórca jest obecny w całości życia. Bóg jest bardziej rodzicem, a w kręgach religijnych ma postać ojca uczłowieczonego do tego stopnia, że możemy modlić się do boga, aby dał nam pewne rzeczy, aby pomógł nam usunąć trudności, aby zmiażdżył naszych wrogów i tak dalej. Stwórca jest zsynchronizowany z jednością i równością, podczas gdy bóg jest zsynchronizowany z oddzieleniem i lękiem.

„Pierwsze Źródło jest Stwórcą życia - rzeczywistości manifestacyjnej całości egzystencji. Stwórca żyje we wnętrzu życia jako iskra nieskończoności łącząca w jedności całość życia na zasadzie jak równy z równym. Nie ma tu miejsca na bycie uczłowieczonym. Pierwsze Źródło nie może być uczłowieczone, czy też jeśli już o tym mowa, nie może być zredukowane do jakiejkolwiek innej formy życia lub rzeczy. Stwórca to stan zespolenia wszelkiego istnienia w oparciu o równość będącą cechą jedności, kiedy taki stan rzeczy ma miejsce, to wówczas istnieje bóg. Kiedy nie ma to miejsca, to wtedy bóg nie znajduje się w stanie istnienia, a jedynie Stwórca. To naprawdę jest tak proste.

„W różnych tekstach religijnych zostało powiedziane, że bóg stworzył człowieka na swój obraz i podobieństwo. I gdy teraz zastosować rozumowanie, w którym Anu postrzegany jest za boga, to wtedy powyższe stwierdzenie ma sens i jest prawdziwe. Jednakże, Stwórca stworzył iskrę nieskończoności, która to ożywia formę ludzką, a więc stworzył on Suwereno-Integralność, a Anu nie ma nic wspólnego z jej stworzeniem. On po prostu wymyślił sposób na jej zniewolenie.

„Ostatnią sprawą jaką poruszę w temacie boga to fakt, że jest on wykorzystywany przez religie do zwalniania nas z odpowiedzialności. W ten sposób pozwalamy sobie na mówienie, że nie jestem odpowiedzialny za biedę lub przemoc wobec dzieci. Mówimy, że istnieje bóg, który jest znacznie większy od nas samych. Że bóg stworzył świat, to teraz on jest za niego odpowiedzialny. Jeśli pozwala on na biedę i wojny, to kimże ja jestem, aby poczuwać się do bycia za to odpowiedzialnym? Winowajcy zapłacą za swoje w piekle, a udręczeni dostaną nagrodę w niebie.

„Tak więc bóg, czy też koncepcja boga, zwalnia nas z odpowiedzialności. Natomiast z perspektywy Stwórcy wygląda to zupełnie inaczej, ponieważ wszyscy jesteśmy połączeni w jedności, a więc to co wydarza się jednemu to wydarza się wszystkim, w związku z czym, wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za to, że pozwalamy oddzieleniu na sterowanie naszymi zachowaniami. Jest bardzo ważne rozpoznać różnicę pomiędzy konstruktami Stwórcy oraz boga, zwłaszcza w obrębie Hologramu Oszustwa.”

Im dłużej to czytam tym lepiej mi wchodzi... mniam, mniam...

Awatar użytkownika
ZbyniuRoksana
Złoty Użytkownik

Postautor: ZbyniuRoksana » 25 paź 2016, 20:56

...dlatego od jakiegoś czasu unikam słowa Bóg, gdyż tą nazwę przywłaszczyły sobie niektóre religie i przeinaczyły na swoją modłę. Jeżeli rozmawiam to z samą górą - Źródłem, które w każdym w nas zapala ową iskierkę boskości, którą jesteśmy zobowiązani rozwijać w sobie, a nie być zwyczajnym bezmyślnym, materialnym zombi, żyjący siłą rozpędu ku własnej nicości.

IwonkaZielonka
Sympatyk Forum

Postautor: IwonkaZielonka » 29 paź 2016, 20:25

zgadzam się z treścią "Bóg i Stwórca....." Jest pewne poplątanie. Żródło-Stwórca wszechrzeczy, Bóg-Stwórca człowieka na Ziemi. Tu Stwórca i tu stwórca. Faktycznie ów Bóg jest fizycznie kontaktującą się istotą, która pomaga tym ludziom, którzy go o to poproszą. Przejawia jakąś troskę o ludzi. Sama tego doświadczyłam- 2 lata rozmawiałam z tą istotą. O szczegółach tych rozmów mogę pogadać na priv.
<serducho> <serducho> Miłość, jedność, równość-podstawa dobrego bytowania <serducho> :)

Wróć do „Teksty”