Odkryto piramidę u wybrzeży Portugalii?

Kopie ciekawych artykułów z potrali, witryn, itp. z uwzględnieniem autora i źródła.
Awatar użytkownika
Sagittarius
Redaktor
Posty: 116
Rejestracja: 13 mar 2016, 17:59
Lokalizacja: Trójmiasto

Odkryto piramidę u wybrzeży Portugalii?

Postautor: Sagittarius » 08 paź 2016, 16:12

U wybrzeży Azorów odkryto podwodną piramidę. Od lat spoczywała ona na dnie Atlantyku niezauważona. Trwają prace, które pozwolą odpowiedzieć na pytanie, skąd tam się wzięła tak zaskakująca struktura.

Podwodna góra zajmuje powierzchnię około 8 tys. km2 i sięga na wysokość 60 metrów. Znajduje się pomiędzy wyspami Sao Miguel i Terceira należącymi do archipelagu azorskiego. Piramida została odkryta przez Portugalczyka Diocleciano Silva, kiedy ten pływał na swoim jachcie. Dziwne wypiętrzenie na dnie oceanu zauważył dzięki zamontowanemu na łodzi sonarowi.

– To niezwykłe, ponieważ jest to idealna piramida. Co więcej, jej orientacja zgadza się z orientacją piramid w Gizie – powiedział Silva.

Portugalczyk zapis z sonaru udostępnił ekspertom z Marynarki Portugalskiej. Admirał Fernando Pires twierdzi, że zebrane informacje nie są wystarczające, aby stwierdzić, czym odkryta struktura jest. Zdaniem naukowców z Uniwersytetu Azorów odczyt z sonaru Silvy może być błędny albo przedstawiać zwykłą podwodną górę lub wulkan. Azory to archipelag dziewięciu wysp wulkanicznych. Co więcej, obszar ten jest nadal aktywny wulkanicznie, przez co na dnie mogła wypiętrzyć się nowa góra.

Obrazek

Choć podwodne wypiętrzenie może być naturalnym tworem, to nie można również wykluczyć hipotezy, że jest ono dziełem człowieka. Archeolodzy na azorskich wyspach odkryli ślady bytności ludzi sprzed kilku tysięcy lat. Znaleziono tam bardzo stare malowidła naskalne oraz piramidy. Takich struktur odkryto aż 140! Prawdopodobnie były to budowle wykorzystywane w rytuałach pogrzebowych.

Co ciekawe, gdy w XV wieku do archipelagu dotarli Portugalczycy, wyspy były bezludne. Ciągle nie wiadomo, co dokładnie stało się z poprzednimi mieszkańcami Azorów – prace archeologiczne ciągle trwają.

Źródło:
http://odkrywcy.pl/kat,1038063,title,Od ... omosc.html

Wróć do „Teksty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości