Auroville - już jest takie miasto na ziemi.

Awatar użytkownika
Glorian
Administrator
Posty: 1643
Rejestracja: 07 mar 2016, 11:32
Lokalizacja: Warszawa

Auroville - już jest takie miasto na ziemi.

Postautor: Glorian » 05 kwie 2017, 17:05

W tym mieście ludzie żyją bez polityki, religii, czy pieniądza - Auroville

Najpierw zobacz zdjęcia ..
http://www.auroville.org/


Co sądzisz jakie są dziś największe problemy nad którymi Świat stoi dziś? Większość osób powie kwestie uprzedzeń i przywilejów, prawda? Więc co, jeśli można pójść gdzieś, gdzie nie było takich problemów?

Prawdą jest, że można. Ta utopia istnieje od 50 lat , nawet; to się nazywa Auroville i znajduje się w południowych Indiach.

Dziełem Mirra Alfassa , Auroville jest powszechnie przyjemne miejsce, niezależnie od narodowości, kultury, religii czy języka.

Zamiast tego jest to co my wszyscy: Obywatele Ziemi pragniemy.

Alfassa stworzył statut, w którym miasto biegnie, a żaden naród nie może twierdzić, ma coś własnego w tym miejscu. Zamiast tego, należy do świata.

Nie ma organów prawnych lub politycznych, ani osoby z władzą, że mieszkańcy muszą respektować. Brak prawa albo zapisów.

Zamiast tego jest tylko jedna najwyższa uniwersalna prawda którą respektują miejscowi; obywatele pracują ku harmonii, miłości i akceptacji, a priorytety to edukacja i badania.

W efekcie funkcjonowanie miasta organizowane jest w bardzo nowoczesny i ekologiczny sposób. Zostały tu wdrożone systemy oczyszczania ścieków, a także systemy wyczerpywania wody gruntowej.


Mirra Alfassa

Auroville używa ekologicznych metod produkcji żywności ekologicznej, a także zaawansowane technologicznie metody wytwarzania skromnej żyznaj gleby. Z czasem miasto stało się samowystarczalne, jeśli chodzi o produkcję żywności i wody pitnej.

Począwszy od lat siedemdziesiątych zaczęli proces zalesiania, a dziś miasto jest wśród zieleni, w pasie lasów i pól, co czyni go jednym z najczystszych miejsc na ziemi.

Nawet bardziej szalony, Aurovillians nie używać żadnych pieniędzy - mają cała gospodarkę funkcjonującą na zasadzie dzielenia się, dawania, i wymiany.

Jest to centrum dystrybucyjne w mieście, w którym zarówno obywatele i cudzoziemcy mogą otrzymać posiłek, ale przede wszystkim ludzie produkują to, czego potrzebują i używają wymiany z sąsiadami, bez żadnych aspiracji zarabiania z gospodarki barterowej.


centrum Auroville

Wskutek kosmopolitycznego ducha osadzonego w mieście, dziś zamieszkują tuprzedstawiciele z ponad 50 krajów.

Jest on chroniony na mocy upoważnienia UNESCO, które na swój sposób zabezpiecza ich dalsze istnienie. Miasto nie ma żadnych ograniczeń - każdy jest mile widziany, aby przyjść i znaleźć swój własny pokój.

Via OrganicAndHealthy.org

http://humansarefree.com/2017/04/aurovi ... -live.html

Awatar użytkownika
MakaR
Adept
Posty: 14
Rejestracja: 22 sie 2017, 18:05

Re: Auroville - już jest takie miasto na ziemi.

Postautor: MakaR » 25 sie 2017, 14:17

hmm ciekawe czy udało by się nam stworzyć drugie takie miasteczko a nawet wioske malutka w polsce :D . Jak by ktos mial info , ze takie cos sie dzieje dajcie znac odrazu tam zasuwam :D


Wróć do „News”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

cron