Miałeś kiedyś sen, który wydawał się prawdziwym?

Awatar użytkownika
Glorian
Administrator

Miałeś kiedyś sen, który wydawał się prawdziwym?

Postautor: Glorian » 22 wrz 2016, 22:52

Coś dla fanów filmu matrix ale nie tylko.
Morfeusz-sen-matrix.jpg
Morfeusz-sen-matrix.jpg (119.54 KiB) Przejrzano 1253 razy

Osobiście zauważyłem, że wizje i wizualizacje w medytacji z biegiem czasu wyostrzają się i są coraz prawdziwsze...

Awatar użytkownika
ZbyniuRoksana
Złoty Użytkownik

Re: Miałeś kiedyś sen, który wydawał się prawdziwym?

Postautor: ZbyniuRoksana » 22 wrz 2016, 23:28

Można w śnie się obudzić i być jego kreatorem. Odczucia jak w realu ale zwielokrotnione, bo z pozycji nie naszych ludzkich zmysłów a ciała duchowego. Czyli doświadczamy wszystkiego bezpośrednio i możemy na te odczucia jak i akcję (scenariusz) wpływać. Gorzej, jak osoba obudzona we śnie zacznie panikować, gdyż nie wie jak z niego wyjść. Wtedy zaczyna się niemiła zabawa. Szuka się usilnie wyjścia i albo z nadmiaru emocji po prostu się miota i wybudza w realu albo...spokojna intencja wyjścia z danej akcji lub zmiana perspektywy patrzenia. Np. gdy nas atakuje we śnie czy śnieniu jakaś poczwara, to z reguły próbujemy usilnie uciekać a wystarczy oczami ciała duchowego zmienić perspektywą spojrzenia na coś z boku i z automatu wpada się w inną perspektywę a poczwara znika w tamtej. Miałem takie przypadki. Jednym z nich była opuszczona hala produkcyjna, w której bawiły się beztrosko dzieci a wśród nich chłopiec z bębenkiem jak z filmu "Blaszany bębenek". Nie pasował mi do reszty dzieci i zbliżając się czułem, że coś z nim nie tak. W odległości około 2 metrów od tego chłopca nagle zmienił się w potworną karykaturę , która próbowała od razu na mnie się rzucić. Zdążyłem jednak odruchowo spojrzeć w bok i wyrzuciło mnie w inną, zupełnie nową przestrzeń. Kilka razy ten schemat przerobiłem i z czasem jakby same odpadły tego typu zdarzenia. <boisie> :)
Ostatnio zmieniony 23 wrz 2016, 11:09 przez ZbyniuRoksana, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Glorian
Administrator

Re: Miałeś kiedyś sen, który wydawał się prawdziwym?

Postautor: Glorian » 22 wrz 2016, 23:56

Właśnie to jest fascynujące, że świat realny postrzegany zmysłami tak naprawdę jest mniej intensywny od przebłysków świata duchowego/astralnego/eterycznego doświadczanego np. w śnie. Zaskakujące i zdumiewające jest to kim jesteśmy i zupełnie nie zbadane jeszcze...

Wróć do „Vademecum”