Energetyka...czakry

Awatar użytkownika
ZbyniuRoksana
Złoty Użytkownik

Energetyka...czakry (oczyszczanie)

Postautor: ZbyniuRoksana » 19 lis 2017, 11:07

Oczyszczanie i regulacja czakr

Część II

Równomiernie pracujące czakry w naszym ciele powodują lepszy odbiór naszej osoby w oczach innych, gdyż równowaga czakr równa się równowadze naszego wnętrza nie tylko z pozycji zewnętrznej fizyczności. Siła spójności ciała fizycznego i eterycznego (energetycznego) ma również wpływ na wzrost siły ducha, dobre samopoczucie trzymające nas z dala od stanów depresyjnych, tak ostatnio powszechnych. Gdy jesteśmy świadomi, w jaki sposób przebiega nasze wielowymiarowe życie, możemy pozbyć się negatywnych myśli i emocji, zastępując je pozytywną energią, pozwalającą przywrócić ową równowagę.

Bolesna przeszłość
Jej wpływ na nasze funkcjonowanie ma niebagatelne znaczenie. Dlatego wcześniej w innych postach wspominałem o przebaczeniu sobie i innym oraz oczyszczeniu swojej przeszłości ze zbędnych emocji, które kiedyś wprowadziły w nas rozstrój emocjonalny i w nim w jakimś tam ukrytym stopniu trzyma. Przy głębszych kompleksach spowodowanych dawną przeszłością, nieodzowną może się okazać pomoc terapeuty, który wydostanie na światło dzienne nasze często ukryte trudne emocje, mogące sięgać nawet dzieciństwa, choć my możemy nie mieć świadomości ich istnienia. Nazwanie w dzieciństwie przez ojca „żartobliwie” córkę grubą, bywa z naszego punktu widzenia niczym specjalnym, jednak emocja towarzysząca odczuciu tej córki, którą tak nieodpowiedzialne słowa wryły się głęboko w podświadomość, może mieć nieciekawe konsekwencje na całe dorosłe życie poprzez kompleksy i szukanie za wszelką cenę aprobaty u innych. Takie traumy z przeszłości blokują w nas przepływ życiodajnej energii. Wymuszone rozkręcanie czakr bez przemyślenia własnej przeszłości, i pogodzenia się z nią na własnych warunkach jest jak najbardziej wskazane.

Tworzenie intencji
Intencja jest kierunkiem działań, podjętych przez nas a prowadzących do obranego celu, a będąca cały czas przy nas, motywując nas do ciągłego działania, czynności związanych z daną intencją. Stworzenie intencji to jedno, a świadomość owej intencji po przez ciągłe działanie w kierunku urzeczywistnienia powstałej intencji, to drugie. Warto o tym pamiętać, porywając się na coś konkretnego, zwłaszcza w pracy z czakrami, doprowadzamy swoją intencję zawsze do końca.

Oczyszczanie i równowaga czakr
Oczyszczanie czakr jest pierwszym, podstawowym działaniem, zabiegiem energetycznym. Przynosi ulgę, znika natłok negatywnych myśli itd.
Po oczyszczaniu równowaga dopełnia całość. W przypadku poważnej choroby lub innych stanów powodujących naszą dysharmonię, równoważenie pola energii nie może zastąpić innych metod leczenie, ale może współdziałać z tradycyjnymi metodami lekarskimi jako terapia uzupełniająca.
Różne metody do równoważenia duchowych, mentalnych i emocjonalnych niedomagań pojawiających się na planie fizycznym mogą w wydatny sposób ulżyć naszym bolączkom dnia codziennego. Niezrównoważona energia w nas powoduje napięcia emocjonalne i umysłowe, a za tym idą często negatywne myśli jak i przekonania, powodujące ogólną rozsypkę naszej spójności, która jest podstawą dobrego samopoczucia i rozwoju.
Czakry można stosunkowo łatwo zrównoważyć, jednak wybór sposobu należy do was. Sami powinniście wyczuć, czy taka a nie inna możliwość będzie w zasięgu waszych możliwości i czucia. Można wykorzystać do pracy z czakrami narzędzia, ale nie jestem zwolennikiem wachadełkowania i tym podobnym poczynaniom z poziomu ezoteryki, lub wykorzystywania wyłącznie nabytej mocy z uskuteczniania np. Reiki. Dlatego takie praktyki nie zostaną tu uwzględnione.

Czakoterapia
Praca z czakramy nie bazuje na jednej konkretnej technice czy metodzie. Kwestia czucia i naszych możliwości determinuje nasz wybór. Najbezpieczniejszą formą oczyszczania i równoważenia naszych centr energetycznych jest współpraca z doświadczonym terapeutą. Samodzielnie zaś, możemy oddziaływać na owe centra przykładając dłonie, słuchając odpowiedniej zharmonizowanej muzyki, nakładając wybrane aromaty lub preparaty pochodzenia naturalnego, oddziaływając przez konkretne kolory. Jednak najczęściej stosowana jest medytacja w połączeniu z wizualizacją lub sama wizualizacja. Przy okazji niebanalny wpływ na czakry posiada kontemplacja przyrody i niektóre formy ćwiczeń harmonizujących np. Tai Chi.

Przykład (na podstawie doświadczeń konkretnej osoby)
Każdy kontakt z czakrami należy przede wszystkim zacząć od koncentracji na swym wnętrzu. Chociażby metodą czterech oddechów. Służy ona do połączenia się z własnym „ja”, skupieniu się na czynnościach jakie są wykonywane przez własne „ja”.
Etap1
Powinno się przede wszystkim rozluźnić, uspokoić, odprężyć. Dopiero wtedy można przejść do czterech oddechów. Oddechy powinny być całkowicie świadome i dosyć głębokie. Podczas pierwszego oddechu koncentrujemy się na tym, jak powietrze przechodzi przez nasz nos, a potem dociera do płuc. Podczas drugiego oddechu skup uwagę na ruchach klatki piersiowej podczas wdechu i wydechu. Przy trzecim oddechu przenieś całą swoją uwagę na bicie Twojego serca, poczuj je w sobie, wychwyć uderzenia (ja czuję akurat wtedy kiedy zatrzymuję oddech, więc tak robię na chwilkę). Podczas ostatniego oddechu rozszerz uwagę na całe swoje ciało, przypomnij sobie, że masz ręce i nogi, poczuj jak krew przepływa itp. Teraz już jesteś gotowy.
Etap 2
Na początku powinieneś oczyścić czakry swoich rąk i dłoni. Wyprostuj rękę przed siebie, wnętrzem do dołu, i drugą ręką poklepuj delikatnie i powoli od ramienia aż do dłoni. Skieruj wnętrze dłoni do góry i poklepuj delikatnie od dłoni do ramienia. Teraz powtórz to na drugiej ręce.
Etap 3
Potrzyj swoje dłonie o siebie, aby „zaktywizować”  czucie. Teraz przybliż jedną dłoń do miejsca, gdzie mniej więcej znajduje się czakra, którą chcesz oczyścić. Nie dotykaj ciała tylko unoś dłoń około 1-2 cm nad nim. Badaj siebie kierując dłoń w górę lub w dół, wzdłuż ciała, aby wychwycić położenie danej czakry.
Ja wyczułam ją jako delikatne ciepło, którego nie było ani poniżej, ani powyżej tego miejsca (chyba ze doszłam do kolejnej czakry). Nie wiem jak Ty to odczujesz, musisz się przekonać. Kiedy ja wyczułam moją czakrę serca, to aż mi łezka ze wzruszenia i radości poleciała.
Etap 4
Zacznij świadomie oddychać. Jeżeli masz zamiar oczyścić czakrę serca, oddychaj klatką piersiową, jeżeli np czakrę splotu słonecznego, oddychaj przeponą, tak żebyś oddech czuł w okolicach tamtej czakry. Po kilku wdechach przejdź do wizualizacji.
Etap 5
Wyobraź sobie w miejscu danej czakry (dajmy na to: serca) kwiat w odpowiadającym czakrze kolorze. Zacznij oddychać tym kwiatem. W przypadku czakry serca jest łatwiej, gdyż oddychając podnosisz klatkę piersiową i łatwiej jest wyobrazić sobie, że powietrze bierze się czakrą, a nie nosem.
Etap 6
Kiedy wdychasz powietrze, wyobrażaj sobie, że jest ono koloru zielonego (tu dla czakry serca). Kiedy je wdychasz czakrą, formuje ono w Tobie, na poziomie tego kanału energetycznego, kulę, w której ruch powietrza oczyszcza przestrzeń w całej czakrze. Powietrze robi się ciemnozielone i wydychasz je. Podczas wydechu wyobrażaj sobie, że idzie ono przez Twoje plecy, czyli przez to wyjście kanału (jak pokazane na obrazku). Tutaj pomaga leżenie na łóżku, staje się ono swoistym śmietnikiem. Wydaje mi się, że przy pierwszych kilku wdechach i wydechach, nie będziesz odczuwać tego „wyjścia przez plecy”. Przynajmniej ja tak miałam. Dopiero po kilku wdechach, kiedy to usilnie wyobrażałam sobie, ze te zabrudzone powietrze idzie przez te wyjście, w końcu to odczułam.
Etap 7
Kiedy już wprawisz się w wdychanie zielonego powietrza, formowaniu z niego zielonej kuli w polu czakry i wydychaniu go, przy jednoczesnym wyobrażaniu sobie jego oczyszczających właściwości, zacznij tak znowu oddychać, jednak wdychając powietrze świetlistozielone, takie, które będąc w Tobie, zaczyna lśnić, promieniować. Tym razem uformuj z niego lśniącą kulę w sobie, jednak już nie wydychaj go. Niech w Tobie zostanie. Możesz jeszcze kilka razy pooddychać tak, wypuszczając powietrze tylnym kanałem. Jednak utwierdź widok tej świetlistej kuli na poziomie oczyszczanej czakry.
Etap 8
W przypadku czakry korony i korzenia, wydycha się powietrze tym samym kanałem (otworem, kwiatem), co się wdycha. Mi to sprawiało pewne trudności, gdyż pierwsze moje wyobrażenia o tych wyjściach były takie, że są one bardziej szare i brudne, natomiast wejścia są jasne i delikatne, gdyż nimi się wdycha czyste, oczyszczające powietrze. To może trochę komplikować sprawę, ale da się obejść dobrym wyobrażeniem.

Źródło: https://glebiazycia.wordpress.com/2011/ ... nie-czakr/
Załączniki
czakry_czakramy.jpg
czakry_czakramy.jpg (149.05 KiB) Przejrzano 329 razy

Awatar użytkownika
ZbyniuRoksana
Złoty Użytkownik

Energetyka...czakry

Postautor: ZbyniuRoksana » 27 lut 2018, 9:20

Część III

Przedstawione poniżej przykłady ćwiczeń pokazują jak można równoważyć prace czakr i jak odblokować w nich przepływ energii.

Przykład ćwiczenia równoważenia czakr przy pomocy dźwięku
1. Przyjmij wygodną pozycję, zrelaksuj ciało i umysł
2. Oddychaj przez kilka minut koncentrując się na oddechu
3. "Wdychaj" powietrze przez kolejne czakry a następnie intonuj dźwięki związane z nimi.

Wykonaj ćwiczenie zgodnie z poniższą kolejnością:
- Czakra l - dźwięk ouuu...
- Czakra 2 - dźwięk juuu...
- Czakra 3 - dźwięk aaaa...
- Czakra 4 - dźwięk ejjj...
- Czakra 5 - dźwięk iiii...
- Czakra 6 - dźwięk mmmm...
- Czakra 7 - dźwięk nggg...

4. Wykonaj kilka kontrolowanych oddechów.
5. Zakończ medytację.

Źródło: http://medytuj.cba.pl/m/cwiczenia_z_czakrami.html
Załączniki
Równowaga1.jpg
Równowaga1.jpg (99.54 KiB) Przejrzano 200 razy

Awatar użytkownika
ZbyniuRoksana
Złoty Użytkownik

Energetyka...czakry

Postautor: ZbyniuRoksana » 04 mar 2018, 15:36

Część IV

Przedstawione poniżej przykłady ćwiczeń pokazują jak można równoważyć prace czakr i jak odblokować w nich przepływ energii.

Jest to równoważenie czakr przy pomocy kolorów. Kolory użyte w tym ćwiczeniu powinny być pastelowe, jasne, bez zabrudzeń.
1. Przyjmij wygodną pozycje, zrelaksuj ciało i umyśl.
2. Oddychaj przez kilka minut koncentrując się na oddechu.
3. "Wdychaj" powietrze przez kolejne czakry. Powietrze jest zabarwione na kolory, różne dla kolejnych czakr. Podczas wydechu wyrzucaj zużyte, zabrudzone kolory. Wykonaj ćwiczenie zgodnie z poniższą kolejnością:
a) Czakra 1 - kolor czerwony
b) Czakra 2 - kolor pomarańczowy
c) Czakra 3 - kolor żółty
d) Czakra 4 - kolor zielony
e) Czakra 5 - kolor błękitny
f) Czakra 6 - kolor indygo
g) Czakra 7 - kolor fioletowy
Dla każdej czakry można też użyć kolor biały.
4. Wyobraź sobie teraz, że całe twoje ciało obejmuje fioletowy ogień. Pozwól mu oczyścić twoje ciało. Oddychaj fioletowym kolorem.
5. Wykonaj kilka kontrolowanych oddechów.
6. Zakończ medytację.

Załączniki
Równowaga.....jpg
Równowaga.....jpg (67.96 KiB) Przejrzano 184 razy

Awatar użytkownika
ZbyniuRoksana
Złoty Użytkownik

Energetyka...czakry

Postautor: ZbyniuRoksana » 24 kwie 2018, 11:30

Część V

Jest to równoważenie czakr przez odblokowanie ich metodą "przepchnięcia energii".
1. Przyjmij wygodną pozycję, zrelaksuj ciało i umysł.
2. Oddychaj przez kilka minut koncentrując się na oddechu.
3. Koncentruj się na kolejnych czakrach (idąc od l do 7) aż do chwili odczucia przepływu energii. Odblokowanie się czakry odczujesz jako ciepło, mrowienie, pulsowanie lub jakikolwiek inny (charakterystyczny dla ciebie) symptom.
4. Pozostań przez chwile w medytacji pozwalając swobodnie płynąć energii. Przy odpowiednim skupieniu możesz odczuwać energie we wszystkich czakrach jednocześnie.
5. Wykonaj kilka kontrolowanych oddechów.
6. Zakończ medytacje.

Załączniki
Równowaga...jpg
Równowaga...jpg (561.34 KiB) Przejrzano 62 razy

Wróć do „Porady”