Energetyka...czakry

Awatar użytkownika
ZbyniuRoksana
Złoty Użytkownik
Posty: 1373
Rejestracja: 17 kwie 2016, 9:13
Lokalizacja: Gdynia

Energetyka...czakry

Postautor: ZbyniuRoksana » 18 gru 2016, 12:31

Czakry (czakramy) są to wirujące skupiska subtelnej energii, usytuowane wzdłuż kręgosłupa od jego podstawy do korony głowy. Każda z siedmiu głównych czakr pokazuje życie i daną sytuację z innej strony. Ta sama sprawa doświadczana na różnych poziomach świadomości przybiera zupełnie nowe znaczenia.

Wyobraźmy sobie kręgosłup jako szyb windy, a czakry jako poszczególne piętra, na których doświadczamy życia. Kiedy wznosimy się z jednego piętra świadomości na kolejne, poszerza się nasza perspektywa.
Załóżmy, że czakry stanowią siedem pięter budynku. Kiedy znajdujemy się na najniższym piętrze i wyglądamy przez okno, mamy przed sobą inny widok niż z pozostałych pięter. Na każdym kolejnym piętrze stopniowo widzimy coraz więcej. Jeśli okna na wszystkich piętrach są czyste, widok jest niezmącony. Jednak szyby okien są zaciemnione przez nasze przekonania. Musimy być gotowi do zweryfikowania wszelkich przekonań, żeby je wyczyścić.
Na każdym kolejnym piętrze powiększa się zakres naszego postrzegania. Stajemy się świadomi coraz rozleglejszej perspektywy – do tego, co widzieliśmy poprzednio, dochodzi to, co aktualnie spostrzegamy.

Celem jest przejrzystość postrzegania: czyste okna, nieprzesłonięte przekonaniami uwarunkowanymi kulturowo. Analizując każdą z czakr, zaobserwujmy, jak manifestuje się ona w naszym życiu.

Czakry decydują o tym, jak wykorzystujemy energię. Są bateriami dla różnych poziomów życiowej energii. Pobierają, przechowują i nadają kształt energii poprzez łączność z kosmiczną siłą życiową. Swobodny przepływ energii pomiędzy nami a Wszechświatem jest bezpośrednio uzależniony od naszego ogólnego zdrowia i zadowolenia.
Wszelkie zablokowania i ograniczenia w pobieraniu i manifestowaniu się energii życiowej powodują zaburzenia w pracy całego organizmu, co objawia się chorobą, złym samopoczuciem, brakiem energii, lękiem lub zachwianiem równowagi emocjonalnej.
Wiedząc, jak powinien działać system czakr, możemy wykryć własne zablokowania i ograniczenia oraz zastosować odpowiednie techniki, aby je wyeliminować. To, co nazywamy blokadami, to właściwie nieco większe ograniczenia, gdyż całkowite zablokowanie przepływu energii oznacza odłączenie się od kosmicznej siły życiowej, a więc fizyczną śmierć.
Każdy jest wyposażony w czakry i wszystkie one funkcjonują. Nie ma co do tego żadnych wątpliwości. Jeśli żyjesz, musisz mieć czakry! Bardzo wiele osób tkwi w błędnym przekonaniu, że nie wszystkie ich czakry funkcjonują.
Funkcjonują wszystkie, a jedynie ich wydajność jest różna u poszczególnych jednostek i na rozmaitych etapach ich życia.

Pierwszy krok do zrozumienia czakr polega na dostrzeżeniu ich działania w naszym życiu w formie przepływu energii. Płynie przez nas ta sama siła życiowa co przez rośliny, zwierzęta, chmury, rzeki i góry. Płynie poprzez układ czakr, w sposób zorganizowany i dostrzegalny. Można ją obserwować i odczuwać, lecz w tym celu trzeba osiągnąć perspektywę obserwatora.

Gradacja energii, występująca w czakrach, reprezentuje subtelne odmiany kosmicznej siły życiowej. Obserwacja tych odmian wymaga punktu odniesienia, dlatego też na pierwszym etapie nauki trzeba w sobie rozwinąć “świadomość obserwatora”, czyli “bycie w świecie, ale nie z tego świata”, jak to się potocznie określa.
Oznacza to konieczność jednoczesnego przebywania na dwóch poziomach doświadczenia: pełne doświadczanie danej chwili i równocześnie obserwowanie tego samego z dystansu. Bycie świadkiem. Trzeba być wnikliwym obserwatorem gry, żeby zrozumieć, o co chodzi na boisku.
Osoby obdarzone wrażliwością, która pozwala widzieć czakry, określają je jako wiry energii, obracające się jak świetliste koła i emanujące każdy własną barwą.
Im szybciej wirują, tym więcej energii mogą pobrać i przekazać.
Zawsze jednak najniższą częstotliwość energii wykazuje czakra korzenia (emanująca kolorem czerwonym), a coraz wyższą każda kolejna w stronę czakry korony głowy – analogicznie do coraz wyższych nut w gamie i kolorów tęczy od czerwieni do fioletu.
Połączenie tych kół światła tworzy naszą aurę, która jest promieniowaniem subtelnej energii świetlnej z czakr.

Czakry zwykle kojarzy się z układem gruczołów dokrewnych. Ich położenie w ciele pokrywa się z usytuowaniem wielu z tych gruczołów, a znaczenie każdej czakry jest ściśle powiązane z funkcją odpowiadającego jej gruczołu.
Jednak związek ten nie ma charakteru fizycznego, gdyż czakry, mimo swego położenia wzdłuż kręgosłupa, nie mają charakteru fizycznego.
Natomiast energia czakr, choć jest z natury subtelna, nie fizyczna, przenika wszystkie aspekty naszego życia. Zdobywając świadomość jej działania, kierujemy uwagę z przejawów fizycznych ku ukrytej za nimi energii, czyli tam, gdzie zmiany zachodzą naprawdę.
PS: opis czakr i poszczególnych technik na podstawie opracowań Elżbiety Wolny.
http://www.maszke.pl/2013/01/co-to-sa-czakry-jak-pracowac-z-czakrami/#

Załączniki
Czakry Gdynia Manipura.jpg
Czakry Gdynia Manipura.jpg (2.86 MiB) Przejrzano 1846 razy
Ostatnio zmieniony 02 paź 2017, 18:19 przez ZbyniuRoksana, łącznie zmieniany 5 razy.

Awatar użytkownika
ZbyniuRoksana
Złoty Użytkownik
Posty: 1373
Rejestracja: 17 kwie 2016, 9:13
Lokalizacja: Gdynia

Energetyka...czakra podstawy

Postautor: ZbyniuRoksana » 19 gru 2016, 16:17

CZAKRA I - PODSTAWY (pierwsza od dołu).
Odpowiada za nasze ziemskie sukcesy.

Jeżeli energia płynie swobodnie przez tą czakrę...
Czujesz, że życie jest dla ciebie dobre. Odnosisz materialne sukcesy. Żyje ci się dobrze. Z łatwością zarabiasz pieniądze. Masz mnóstwo sił witalnych.

Jeżeli ta czakra jest zablokowana...
Czujesz strach przed życiem. W aspekcie materialnym wciąż odczuwasz zastój, okoliczności do zarobienia pieniędzy nie pojawiają się. Nie otrzymujesz od życia zbyt wiele. Masz w sobie dużo obaw i nieuzasadnionego strachu. Często zdarza ci się chorować.

Praca z czakrą podstawy.
Energia czakry podstawy, odpowiada za witalność, karierę, finanse, poczucie bezpieczeństwa. Jeśli więc energia płynie swobodnie przez ten ośrodek:
- cieszysz się doskonałym zdrowiem,
- odczuwasz silną więź z Matką Ziemią
- osiągasz wiele sukcesów materialnych
- przyciągasz okoliczności do zarobienia pieniędzy
- z łatwością realizujesz się w tym materialnym świecie

PIERWSZA CZAKRA – znajduje się u podstawy kręgosłupa i otwiera się ku dołowi. Odpowiada jej kolor CZERWONY.
Odnosi się do żywiołu ziemi, zatem do wszelkich stałych, ziemskich rzeczy, materialnych rzeczy takich jak ciało, zdrowie, przetrwanie, dostatek. 
Jeśli chodzi o fizyczne ciało czakra ta: reguluje ogólną żywotność m.in.:, system immunologiczny, układ mięśniowy, układ kostny, jelito grube, układ wydalania, nogi, stopy, kościec, kręgosłup, układ krwiotwórczy, nadnercza, narządy wewnętrzne.

Osoby, które mają harmonijnie pracującą czakrę podstawy:
- czują głęboki kontakt z ziemią
- odbierają życie jako coś dobrego i wspaniałego
- osiągają materialne sukcesy
- odczuwają spokój i są przeświadczeni, że wszystko co potrzebne do przetrwania będzie im zapewnione 
- mają wysoki poziom witalności
- realizują swoje cele bez większych problemów
- czują się bezpieczni i wspierani w tym fizycznym świecie
- czują, że ziemia ich wspiera i daje wszystko czego potrzebują
- czują się pewnie, bezpiecznie, stabilnie
- mają mnóstwo energii do realizacji tego co sobie zamierzą.

Osoby, u których przepływ energii przez czakrę podstawy jest zaburzony:
- czują strach przed życiem
- nie czują się bezpieczni w fizycznym świecie
- uważają, że życie to męka i koszmar
- mają problemy w zwykłym, ziemskim życiu
- nie osiągają sukcesów, nie otrzymują od życia zbyt wiele
- czują ciągłą walkę o przetrwanie
- mają wrażenie wiecznej szarpaniny o wszystko
- odczuwają bezsilność i niechęć do działania
- źle im się układa w aspekcie materialnym
- nie odczuwają dobrego prosperowania
- nie mają na nic siły, “żyć im się nie chce”
- mają w sobie dużo obaw i nieuzasadnionego strachu
- cały czas mają problemy zdrowotne.

Na czakrę podstawy mają wpływ myśli związane z: pieniędzmi, poczuciem bezpieczeństwa, posiadaniem, karierą, domem, podróżami. Jeżeli czakra podstawy jest nad czynna, wtedy mamy skłonność do przesadnego materializmu.
Jednak większość ludzi od najmłodszych lat uczona jest strachu przed życiem, uczona jest wiecznej walki o przetrwanie i godny byt. Uczona jest tego, że ziemia nie jest przyjaznym miejscem – dlatego czakra podstawy u prawie wszystkich osób pracuje nieprawidłowo…..

PRACA Z CZAKRĄ PODSTAWY
...techniki.
Załączniki
Czakra podstawy.jpg
Czakra podstawy.jpg (8.55 KiB) Przejrzano 1807 razy
Ostatnio zmieniony 29 gru 2016, 20:42 przez ZbyniuRoksana, łącznie zmieniany 4 razy.

Awatar użytkownika
ZbyniuRoksana
Złoty Użytkownik
Posty: 1373
Rejestracja: 17 kwie 2016, 9:13
Lokalizacja: Gdynia

Re: Energetyka...czakra podstawy

Postautor: ZbyniuRoksana » 20 gru 2016, 0:07

PRACA Z CZAKRĄ PODSTAWY

OCZYSZCZANIE CZAKRY Z NEGATYWNYCH WPŁYWÓW
- uspokój się, zrelaksuj, odpręż
- wyobraź sobie, że swoimi „mentalnymi” rękoma oczyszczasz swoją czakrę podstawy np. zgarniasz cały brud do rąk i wyrzucasz zanieczyszczenia, jakie w ten sposób zebrałeś, do zielonej kuli energii, która oczyszcza tą negatywną energię w pozytywną, czystą
- afirmuj przy tym ” Moja czakra podstawy, zostaje oczyszczona i napełnia się czystą, nieskazitelną, energią ziemi, która rozchodzi się po całym moim ciele”.

WPROWADZANIE HARMONII W CZAKRĘ PODSTAWY
1. Jako, że czakrze tej odpowiada kolor czerwony pobudzamy ją właśnie tym kolorem:
- miej w zasięgu swojego wzroku coś intensywnie czerwonego
- niechaj element twojego ubrania będzie w tym kolorze (ciuch bądź dodatek)
- pal świeczki w tym kolorze, bądź wkładaj świeczki do czerwonego świecznika lub kup świeczki w kolorze czerwonym, które wprowadzają harmonię do czakry gdy tylko się na nie spojrzy
- jedzenie w kolorze czerwonym, także wpłynie na twoją czakrę podstawy
- wspomnienie czegoś w kolorze czerwonym także, pobudzi twoją czakrę np. czerwona róża, pole czerwonych tulipanów itp.
- teraz już wiesz dlaczego mówi się, że “czerwony kolor portfela będzie najlepszy dla twoich pieniędzy.

2. Technika “oddychania” przez czakrę
- “oddychaj” przez czakrę podstawy intensywnym, czystym, czerwonym światłem. Wdech – energia wpływa aktywując czakrę. Wydech – energia wypływa.

3. Medytacja związana z czakrą korzenia dotyczy wszystkiego, co związane jest z ziemią
- możemy więc wizualizować sobie chodzenie bosymi stopami po trawie, spacer po polanach, lesie, na łonie natury
- oddychanie zapachem ziemi.  Przywoływanie obrazu potężnego, czerwonego słońca, wschodzącego znad horyzontu - poczuj więź z ziemią.

4. W pracy z tą czakrą chodzi także o szanowanie, rozpieszczanie, dbanie o swoje fizyczne ciało
- kochaj siebie. Kochaj swoje ciało. Rozpieszczaj je, dbaj o nie, pielęgnuj je. Doceń jak wspaniale działa. Twoje ciało jest niesamowite! Każda komórka, każdy narząd! Wyrażaj wdzięczność dla tej wspaniałej “maszynerii”.

5. Technika “korzenie”
- usiądź lub stań tak, aby kręgosłup był prosty, a twoje stopy ustawione były równolegle do siebie. Skieruj swoją uwagę na stopy. Poczuj, jak podeszwy dobrze przylegają do ziemi. Ciężar ciała rozchodzi się równomiernie na obie nogi i obie stopy. Poczuj, że twoje stopy przyklejają się do ziemi, zupełnie tak, jakby były przez nią przyciągane. Wyobraź sobie, że ze środka twoich stóp wypuszczasz korzenie w kolorze ciemnoczerwonym.
Zobacz i poczuj, jak wnikają głęboko w ziemię, przechodzą różne jej warstwy, dochodząc do pomarańczowo-czerwonej lawy, energii życia.
Niech twoje korzenie pobierają ją i przenoszą do podstawy kręgosłupa.
Teraz skup uwagę właśnie na tym miejscu i zobacz tam kulę czerwonego światła.
Z każdym twoim oddechem kula staje się coraz bardziej żywa i większa.
Poczuj, jak energia życia pulsuje u podstawy kręgosłupa i rozchodzi się po całym twoim ciele. Z każdym oddechem poziom twojej energii witalnej wzrasta.
Czas trwania ćwiczenia: 10–15 minut. Powtarzaj technikę, kiedy poczujesz spadek energii witalnej.

6. W harmonizowaniu czakry korzenia bardzo istotny jest KONTAKT Z PRZYRODĄ
- staraj się często spacerować w parku lub lesie. Podchodź do drzew, dotykaj ich kory, przytulaj się do nich. Szczególnie dużo czerwonej energii wytwarzają dęby.
Jeśli nie masz w pobliżu żadnego parku bądź lasu, możesz kupić do domu kilka kwiatów, obserwować, jak rosną, pielęgnować je, cieszyć się ich pięknem
- możesz usiąść na ziemi, na łonie natury i poczuć kontakt z ziemią. Możesz wizualizować wtedy energię, jaka płynie z ziemi i ogrzewa cię, daje uczucie bezpieczeństwa i stabilności
- chodzenie boso po ziemi, po trawie również jest miłe dla człowieka. To wszystko działa bardzo pozytywnie na czakrę podstawy. Sprawia, że człowiek zaczyna czuć się ugruntowany, zaczyna czuć połączenie z ziemią.

7. Twoja świadoma i celowa uwaga skierowana na tą czakrę także pobudza ją
- kieruj więc swoje myśli na nią (przypominam, znajduje się u podstawy kręgosłupa, pomiędzy genitaliami, a odbytem).

8. Wyobrażaj sobie także ciepłe, intensywne, czyste, czerwone światło, wpływające przez czakrę podstawy które daje ci poczucie bezpieczeństwa.

9. Używaj afirmacji, aby odnowić swoje poczucie bezpieczeństwa w tym materialnym świecie oraz więź z matką ziemią
- to bezpieczne być tu i teraz
- energia ziemi wspiera mnie i spełnia moje potrzeby
- istnieję tu i teraz
- jestem bezpieczna, jestem silna, jestem dobrze prosperująca
- przepełnia mnie zdrowie
- mój poziom witalności rośnie z każdą chwilą
- jestem pełna pasji do życia
- ziemia to bezpieczne miejsce
- mam siłę przebicia i wytrwałość
- czuję pewny grunt pod nogami
- kocham moje niesamowite ciało, które tak wspaniale mi służy
- mój ziemski sukces jest pewny
- wszystkie okoliczności mi sprzyjają
- ufam mądrości mojego ciała
- zasługuję by zawsze rozkoszować się zdrowiem i szczęśliwym życiem
- czuję moc
- jestem spełniona, mam udane życie materialne
- jestem świadoma siebie.

10. Słuchaj dźwięków, które zsynchronizują twoją czakrę podstawy, przykładowe nagrania:
- http://www.youtube.com/watch?v=a15gPXGu ... re=related
- http://www.youtube.com/watch?v=GaNsjE6yFLw

11. Chcąc wyrównać energię czakry korzenia powtarzajmy na wydechu – samogłoskę „U”
- możemy więc w wolnych chwilach mantrować „U”, a odpowiednie wibracje spowodują jej zrównoważenie energetyczne.

12. Tak samo  działa dźwięk mantry LAM - wymawianej bardziej jako „Lamng”
- można tak sobie melodycznie powtarzać ta mantrę, skupiając się na bezpieczeństwie i cieple.

13. Jeśli chodzi o muzykę świetne będą wszelkie odgłosy natury jak również muzyka etniczna np z afrykańskimi bębnami
- poczuj jak nawiązuje się twój kontakt z ziemią! :)

14. Wszelka fizyczna aktywność także wpływa harmonizująco na czakrę podstawy.

15. Olejki 
- swoją czakrę podstawy możesz harmonizować zapachami
- czakrze tej odpowiadają takie zapachy olejków  jak:  paczula, drzewo cedrowe, goździk, piżmo, cynamon, eukaliptus
- zapachy lasu.

CZAKRA II - SAKRALNA/KRZYŻOWA
Załączniki
Czakry.....jpg
Czakry.....jpg (32.95 KiB) Przejrzano 1787 razy
Ostatnio zmieniony 21 gru 2016, 20:04 przez ZbyniuRoksana, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
ZbyniuRoksana
Złoty Użytkownik
Posty: 1373
Rejestracja: 17 kwie 2016, 9:13
Lokalizacja: Gdynia

Re: Energetyka...czakra sakralna

Postautor: ZbyniuRoksana » 20 gru 2016, 17:10

CZAKRA II - SAKRALNA/Krzyżowa
Odpowiada za naszą kreatywność, seksualność i radość życia.

Jeżeli energia płynie swobodnie przez tą czakrę...
Masz udane życie seksualne. Czujesz się atrakcyjna/y. Twoje stosunki z płcią przeciwną sprawiają ci mnóstwo radości. Jesteś twórcza/y i kreatywna/y. Odczuwasz przyjemność z doświadczania życia.

Jeżeli ta czakra jest zablokowana...
Odczuwasz życie jako szare i monotonne. Nie czujesz przyjemności w zbliżeniach. Czujesz brak pewności wobec płci przeciwnej. Brak ci kreatywności i pasji. Twoje ciało nie jest przepełnione zmysłowością.

Jeżeli więc energia płynie swobodnie przez ten ośrodek:
- masz w sobie mnóstwo mocy twórczych(kreatywności),
- twoje życie seksualne jest wspaniałe,
- twoje kontakty z płcią przeciwną kwitną,
- odczuwasz radość i pasję życia.

DRUGA CZAKRA – Znajduje się dwa palce poniżej twojego pępka i otwiera się do przodu. Odpowiada jej kolor POMARAŃCZOWY. Odnosi się do żywiołu wody i zmysłu smaku.
Jeśli chodzi o fizyczne ciało, czakra ta: Odpowiada za płyny ciała, w tym limfę, spermę i takie organy, jak: nerki, pęcherz moczowy, organy płciowe. Czakra ta energetycznie jest połączona z gruczołami jajników lub jąder.

Osoby, które mają harmonijnie pracującą czakrę sakralną:
- mogą z dużym powodzeniem realizować się w wybranych przez siebie dziedzinach życia
- ich życie intymne jest radosne, zróżnicowane, pełne ekspresji.
- są twórczy i kreatywni
- przejawiają życzliwość i szacunek do drugiego człowieka
- mają przyjemne relacje międzyludzkie, szczególnie z płcią przeciwną
- są ufni i bezkonfliktowi
- są zadowoleni z siebie, ze swojego życia i swojego ciała
- odczuwają przyjemność z doświadczania życia
- czują się dobrze ze sobą
- szanują siebie i innych
- są zadowoleni z seksu
- cieszą się swoją seksualnością
- odczuwają silną pasję życia, radość życia
- czują się atrakcyjni, lubią i akceptują swoje ciało ( co nie znaczy, że wciąż mogą je doskonalić ;-) )
- odczuwają harmonijny rozwój uczuciowy
- swobodnie wyrażają siebie
- odczuwają cielesną i zmysłową przyjemność.

Osoby, u których przepływ energii przez czakrę sakralną jest zaburzony:
- odczuwają życie jako szare, monotonne, mdłe i nudne
- ich ciała nie są przepełnione zmysłowością – ponieważ ta energia jest zblokowana
- mają problemy w sferze seksualnej, odrzucają swoją seksualność
- bliskość i życie intymne sprawia im trudność – nie czują przyjemności w zbliżeniu
- brak im kreatywności i pasji
- czują brak pewności wobec płci przeciwnej
- mają niskie poczucie własnej wartości
- mają pesymistyczne nastawienie
- emanują brakiem ciepła i czułości
- nie akceptują siebie
- nie ufają innym
- są agresywni i nieuprzejmi
- są zamknięci na przepływ ENERGII PRZYJEMNOŚCI z wszelkich zmysłowych doświadczeń
- niedobór energii w czakrze sakralnej objawia się oziębłością, impotencją, anoreksją.

Na czakrę sakralną mają wpływ myśli związane z: pragnieniem uciech fizycznych, wyglądem własnego ciała, używkami. Jeśli czakra sakralna jest nadczynna wtedy objawia się to przesadną seksualnością. Wszelkie relacje sprowadzane są do zaspokojenia potrzeby seksualnej. Również nadmierne tycie jest spowodowane nadczynną pracą tej czakry.
Zbyt aktywna, nieharmonijnie działająca czakra może wpędzić człowieka w nałóg i uzależnienia od przyjemności zmysłowych. Człowiek może stać się uzależniony od seksu, alkoholu, papierosów czy innych używek. Uzależnienia są wynikiem dysharmonii czakry sakralnej.

Człowiek dzięki używkom pragnie zaspokoić swoją chęć odczuwania przyjemności. Jednak cały czas żyje w poczuciu niezaspokojenia. Gdyby zharmonizował czakrę, to uczucie zastąpione zostałoby uczuciem spełnienia i zaspokojenia. Wtedy nie byłoby potrzeby ucieczki w używki.

Zaburzenia czakry sakralnej powstają zazwyczaj w dzieciństwie i w okresie dojrzewania.
1. Spowodowane są przede wszystkim sposobem wychowania, zakazami i nakazami. Im więcej tabu na temat seksu, tym więcej zaburzeń występujących w tej czakrze. Tworzy to nasze poczucie winy, grzechu i potrzebę podświadomego samokarania. Wszelkie blokady w sferze seksualnej, blokują działanie tej czakry.
2. Inna sytuacja: dziecko wychowywane było w niepełnej rodzinie lub rodzice tłumili własną zmysłowość, ograniczając dotyk i czułość w stosunku do siebie i dziecka. Owocuje to brakiem akceptacji siebie i swojej wartości oraz zamknięcie emocjonalne.

PRACA Z CZAKRĄ SAKRALNĄ
...techniki.
Załączniki
Czakra sakralna.jpg
Czakra sakralna.jpg (10.84 KiB) Przejrzano 1766 razy
Ostatnio zmieniony 29 gru 2016, 20:43 przez ZbyniuRoksana, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
ZbyniuRoksana
Złoty Użytkownik
Posty: 1373
Rejestracja: 17 kwie 2016, 9:13
Lokalizacja: Gdynia

Re: Energetyka...czakra sakralna

Postautor: ZbyniuRoksana » 21 gru 2016, 20:27

PRACA Z CZAKRĄ SAKRALNĄ

OCZYSZCZANIE CZAKRY Z NEGATYWNYCH WPŁYWÓW
- uspokój się, zrelaksuj, odpręż
- wyobraź sobie, że swoimi „mentalnymi” rękoma oczyszczasz swoją czakrę sakralną np. zgarniasz cały brud do rąk i wyrzucasz zanieczyszczenia, jakie w ten sposób zebrałeś, do zielonej kuli energii, która oczyszcza tą negatywną energię w pozytywną, czystą
- afirmuj przy tym ” Moja czakra sakralna, zostaje oczyszczona i napełnia się czystą, nieskazitelną, pomarańczową energią, która rozchodzi się po całym moim ciele”.

WPROWADZANIE HARMONII W CZAKRĘ SAKRALNĄ
1. Jako, że czakrze tej odpowiada kolor pomarańczowy wzmacniamy ją właśnie tym kolorem:
- miej w zasięgu swojego wzroku coś pomarańczowego
- niechaj element twojego ubrania będzie w tym kolorze ( ciuch bądź dodatek )
- pal świeczki w tym kolorze, bądź wkładaj świeczki do pomarańczowego świecznika
- jedzenie w kolorze pomarańczowym, także wpłynie na twoją czakrę podstawy
- wspomnienie czegoś w kolorze pomarańczowym także, pobudzi twoją czakrę np. soczyste pomarańcze.

2. Technika „oddychania” przez czakrę
- zamknij oczy i oddychaj swobodnie. Skieruj uwagę na podbrzusze i wyobrażaj sobie w tym miejscu piękną pomarańczową kulę światła. Z każdym twoim oddechem kula ta jest bardziej intensywna i większa. Czujesz przyjemne ciepło w podbrzuszu. Poczuj, jak pomarańczowy kolor oczyszcza twoją czakrę i harmonizuje ją. Poczuj przypływ radości, kreatywności i sił witalnych.

3. Na czakrę sakralną wspaniale oddziałuje medytacja związana z wodą
- możesz sobie wyobrazić, że siedzisz nad spokojnym jeziorem
- bądź patrzysz na wodospad
- płynący strumyk, do którego możesz wejść, napić się z niego wody.

4. Twoja świadoma i celowa uwaga skierowana na tą czakrę także pobudza ją
- kieruj więc swoje myśli na nią (przypominam, znajduje się dwa palce poniżej pępka).

5. Używaj afirmacji
- zapraszam do swojego życia radość i kreatywność
- akceptuje siebie
- jestem wartościowa
- jestem ważna
- otwieram się na przyjemności cielesne i zmysłowe
- cieszę się z tego, że jestem kobietą /cieszę się z tego, że jestem mężczyzną
- radość życia wypełnia każdą komórkę mojego ciała
- moja seksualność rośnie z każdym dniem
- moje życie seksualne jest przyjemne
- jestem kreatywna i twórcza
- daje czułość sobie i innym
- moje ciało przepełnione jest energią zmysłowości
- moje libido jest w doskonałej formie
- otwieram się na przyjemne doświadczenia.

6. Kąpiel z oczyszczającą intencją
- nalej wody do wanny, dodaj odrobinę olejku sandałowego, ylang-ylang, różanego albo swojego ulubionego
- wejdź do wanny z intencją oczyszczenia ciała i aury, a szczególnie czakry sakralnej. Spędź w wannie tyle czasu, ile chcesz. Otwórz się na przyjemność. Uśmiechnij się, rozluźnij ciało
- kiedy wyjdziesz z wanny i wyjmiesz korek, zobacz oczami wyobraźni, jak wszystkie zanieczyszczenia energetyczne spływają wraz z wodą, a matka ziemia dokonuje ich oczyszczania.

7.  Słuchaj dźwięków, które zsynchronizują twoją czakrę sakralną
- http://www.youtube.com/watch?v=SyhUrq_LV40

8. Chcąc wyrównać energię czakry sakralnej powtarzajmy na wydechu – samogłoskę „O”
- możemy więc w wolnych chwilach mantrować „O”, a odpowiednie wibracje spowodują jej zrównoważenie energetyczne.

9. Tak samo działa dźwięk mantry “VAM”
- ta mantra wprawia w pozytywne wibracje czakrę sakralną. Warto przy jej powtarzaniu wizualizować sobie kolor pomarańczowy.

10. Jeśli chodzi o muzykę:
- każda będzie dobra, która będzie wzbudzała w tobie przyjemne odczucia, zadowolenie, wewnętrzną harmonię
- jako, że tej czakrze odpowiada żywioł wody, odgłosy płynącej wody, będą ją znakomicie harmonizowały http://www.youtube.com/watch?v=Hb8l1aj3WJo

11. Olejki
- swoją czakrę sakralną możesz harmonizować zapachami.
Czakrze tej odpowiadają takie zapachy olejków jak: z drzewa różanego, drzewa sandałowego, ylang-ylang.

12. Zioła, ziółka dobrze, na poziomie fizycznym wpływa picie naparów z następujących ziół:
- szałwia, nagietek, mięta, jaśmin, anyż
- a także czystej, niegazowanej wody.

13. Obcowanie z wodą, bardzo dobrze wpływa na czakrę sakralną
- czysta i spokojna woda wspaniale harmonizuje tą czakrę. Jeśli masz możliwość, posiedź przy spokojnej wodzie (jezioro, morze, rzeka). Popatrz na nią, posłuchaj dźwięku płynącej wody, wykąp się. Poczuj przyjemność z doświadczania wody, jej przepływu.
Warto zapamiętać tą czakrę jako nie tylko czakrę odpowiadającą za czerpanie przyjemności z seksu, ale także odpowiedzialną za wszelkie przyjemności zmysłowe.

 Mamy kilka zmysłów i każda chwila, z której czerpiesz przyjemność jest oznaką harmonijnie płynącej energii przez tą czakrę
- gdy podziwiasz piękny widok i odczuwasz z tego przyjemność – twa energia płynie swobodnie
- gdy jesz smaczny posiłek i odczuwasz z tego przyjemność – twa energia płynie swobodnie
- gdy wąchasz np. swój ulubiony żel pod prysznic i odczuwasz z tego przyjemność – twa energia płynie swobodnie
- gdy dotykasz coś, kogoś i odczuwasz z tego przyjemność – twa energia płynie swobodnie
Zapamiętaj więc, że jest to czakra twojej przyjemności przejawiającej się we wszystkich zmysłach.

CZAKRA III - SPLOT SŁONECZNY
Załączniki
czakry_1.jpg
czakry_1.jpg (32.83 KiB) Przejrzano 1742 razy
Ostatnio zmieniony 29 gru 2016, 20:41 przez ZbyniuRoksana, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
ZbyniuRoksana
Złoty Użytkownik
Posty: 1373
Rejestracja: 17 kwie 2016, 9:13
Lokalizacja: Gdynia

Re: Energetyka...czakra splotu słonecznego

Postautor: ZbyniuRoksana » 22 gru 2016, 21:07

CZAKRA III - SPLOT SŁONECZNY
Odpowiada za twoją emocjonalność, poczucie własnej wartości oraz za to jak realizujesz się w materialnym świecie.

Jeżeli energia płynie swobodnie przez tą czakrę...
Masz mnóstwo wewnętrznej siły woli. Jesteś spontaniczna/y i zadowolona/y z życia. Czujesz się godna/y i wartościowa/y doświadczania wspaniałych rzeczy. Twoje uczucia są harmonijne. Jesteś radosna/y i pełna/y pasji do życia.

Jeżeli ta czakra jest zablokowana...
Odczuwasz brak równowagi emocjonalnej. Masz niską samoocenę i ciągłą potrzebę dowartościowywania się. Nie potrafisz odnaleźć harmonii i równowagi w życiu. Nie czujesz się spełniona/y.

Energia jaka przepływa przez splot słoneczny, odpowiada za to jak realizujesz się w materialnym świecie, to twoja osobista moc, która daje ci pewność siebie. Jeśli więc energia płynie swobodnie przez ten ośrodek:
- z łatwością realizujesz swoje plany
- masz dużą siłę przebicia
- masz mnóstwo wewnętrznej motywacji do działania
- odczuwasz równowagę emocjonalną
- twoje uczucia są harmonijne
- masz zdrowe i wysokie poczucie własnej wartości.

TRZECIA CZAKRA - znajduje się nad pępkiem, na wysokości splotu słonecznego i otwiera się do przodu. Odpowiada jej kolor ŻÓŁTY. Odnosi się do żywiołu ognia i zmysłu wzroku.

Jeśli chodzi o fizyczne ciało, czakra ta: 
- wpływa na funkcjonowanie wegetatywnego układu nerwowego
- przemianę materii
- wątrobę, śledzionę, woreczek żółciowy, żołądek, jelito cienkie.

Za pomocą tej czakry „kontaktujemy się” z otoczeniem, przyrodą, ludźmi. Poprzez tą czakrę odczuwamy energię drugiego człowieka, wibrację pomieszczeń i całego otoczenia – jako pozytywną bądź negatywną, ale również z tego centrum energetycznego emanuje nasza energia emocjonalna. W tej czakrze znajdują się różne wzorce i wyobrażenia o sobie i świecie, cała nasza samoocena.

Osoby, które mają harmonijnie pracującą czakrę splotu słonecznego:
- są radośni i pełni pasji do życia
- ich uczucia są harmonijne
- czują że mają kontrolę nad swoimi doświadczeniami
- czują, że ze wszystkim potrafią sobie poradzić – cokolwiek się dzieje wierzą, że wszystko będzie dobrze
- ich relacje międzyludzkie są pełne harmonii i szacunku
- z łatwością realizują swoje wizje, plany, marzenia
- mają mnóstwo wewnętrznej siły woli
- czują się wartościowi i godni doświadczania wspaniałych rzeczy
- są pewni siebie, mają swoje zdanie, a jednocześnie szanują i akceptują zdanie innych ludzi – mają tą świadomość, że każdy z nas jest inny, ma inne poglądy, przekonania, doświadczenia i cele w życiu
- odczuwają, że na daną chwilę mają wszystko to co potrzebne
i w każdej chwili mogą dostać od życia jeszcze więcej
- odczuwają „wewnętrzne światło w sobie”, ponieważ prawidłowo harmonijna czakra jest w rzeczywistości naszym słońcem wewnętrznym
- są spontaniczni i zadowoleni ze swojego życia.

Osoby, u których przepływ energii przez czakrę splotu słonecznego jest zaburzony:
- odczuwają brak równowagi emocjonalnej (chaos uczuciowy )
- reagują impulsywnie i nerwowo
- prowadzą wewnętrzną walkę z samym sobą
- są niezdecydowane
- nie mają ani energii, ani siły woli, aby wprowadzać pozytywne zmiany do swojego życia
- czują się niepewni, brak im pewności siebie
- mają niską samoocenę, czują ciągłą potrzebę dowartościowania się
- nie akceptują siebie i swojego ciała
- czują, że zasługują na niewiele
- nie potrafią stworzyć harmonijnego związku partnerskiego, poprzez chęć zbytniej dominacji bądź odwrotnie – przytłumienia ze strony partnera
- odczuwają ciągły niedostatek. Kierują swoją uwagę tylko na to że mają wciąż mało i mało, odczuwając przy tym aż niezdrową chęć posiadania.
- czują ciągłe zagrożenie ze strony innych ludzi, ponieważ zostali ograniczeni przeświadczeniem iż „nie starczy dla wszystkich”
- nie potrafią odnaleźć harmonii i spokoju w życiu
- czują się zagubieni w życiu, odczuwają natłok problemów i przeszkód w spełnianiu swoich celów i marzeń
– boją się życia
- nie czują się spełnieni.

Na tą czakrę mają wpływ myśli związane z: władzą i kontrolą.

PRACA Z CZAKRĄ SPLOTU SŁONECZNEGO
...techniki.
Załączniki
czakra-splotu-słonecznego.jpg
czakra-splotu-słonecznego.jpg (8.87 KiB) Przejrzano 1707 razy
Ostatnio zmieniony 29 gru 2016, 20:46 przez ZbyniuRoksana, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
ZbyniuRoksana
Złoty Użytkownik
Posty: 1373
Rejestracja: 17 kwie 2016, 9:13
Lokalizacja: Gdynia

Re: Energetyka...czakra splotu słonecznego

Postautor: ZbyniuRoksana » 23 gru 2016, 18:07

PRACA Z CZAKRĄ SPLOTU SŁONECZNEGO

OCZYSZCZANIE CZAKRY Z NEGATYWNYCH WPŁYWÓW
- uspokój się, zrelaksuj, odpręż
- wyobraź sobie, że swoimi „mentalnymi” rękoma oczyszczasz swoją czakrę splotu słonecznego np. zgarniasz cały brud do rąk i wyrzucasz zanieczyszczenia, jakie w ten sposób zebrałeś, do zielonej kuli energii, która oczyszcza tą negatywną energię w pozytywną, czystą.
- afirmuj przy tym ” Moja czakra splotu słonecznego, zostaje oczyszczona i napełnia się czystą, nieskazitelną, żółtą energią, która rozchodzi się po całym moim ciele”.

WPROWADZENIE HARMONII W CZAKRĘ SPLOTU SŁONECZNEGO
1. Jako, że czakrze tej odpowiada kolor żółty wzmacniamy ją właśnie tym kolorem:
- miej w zasięgu swojego wzroku coś intensywnie żółtego
- niechaj element twojego ubrania będzie w tym kolorze (ciuch bądź dodatek)
- pal świeczki w tym kolorze, bądź wkładaj świeczki do żółtego świecznika
- jedzenie w kolorze żółtym, także wpłynie na twoją czakrę splotu słonecznego
- wizualizowanie czegoś w kolorze żółtym także, pobudzi twoją czakrę.

2. Wizualizacja i oddychanie złoto-żółtym światłem
- skieruj swoją świadomą uwagę na czakrę splotu słonecznego
- twoja uwaga powoduje jej łagodne ożywienie
- “Wdychaj i wydychaj” przez swoją czakrę czyste, słoneczne światło
- poczuj jak z każdym oddechem złoto-żółta energia w twoim splocie słonecznym coraz bardziej rośnie
- przenika cię złote ciepło. Odprężony i w dobrym samopoczuciu oddajesz się temu słonecznemu blaskowi
- twój wewnętrzny blask, twoje wewnętrzne słońce promienieje niesamowitym blaskiem który rozchodzi się na otoczenie wokół ciebie
- czujesz radość, pełnie, siłę, wdzięczność, szacunek.

3. Używaj afirmacji:
- jestem wartościową istotą
- pragnę dostawać i okazywać szacunek
- każdy z ludzi jest indywidualny i jest to dobre
- moje uczucia są harmonijne
- mam mnóstwo wewnętrznej siły woli
- otacza mnie dostatek i obfitość
- mam wystarczająco dużo energii każdego dnia
- jestem pełna wewnętrznego światła, które promieniuje na wiele kilometrów
- mam w sobie radość
- wszystko dzieje się dla mojego najwyższego dobra, w najlepszej harmonii dla mnie i innych
- akceptuję siebie
- jestem pewna swojej wartości
- moje fizyczne istnienie jest dla mnie wspaniałym przeżyciem
- pozwalam złoto-żółtej energii płynąć swobodnie przez moje ciało
- mogę realizować to czego pragnę.

4. Chcąc wyrównać energię czakry splotu słonecznego powtarzajmy na wydechu – samogłoskę „O”
- możemy więc w wolnych chwilach mantrować „O”, a odpowiednie wibracje spowodują jej zrównoważenie energetyczne.

5. Tak samo działa dźwięk mantry „RAM”
- ta mantra wprawia w pozytywne wibracje czakrę splotu słonecznego. Warto przy jej powtarzaniu wizualizować sobie złote promienie słońca, które promienieją z naszej czakry.

6. Olejki
- swoją czakrę splotu słonecznego możesz harmonizować zapachami.
Czakrze tej odpowiadają takie zapachy olejków jak: Lawenda, rozmaryn, bergamotka, cytryna.

7. Kontakt z naturą w słoneczny dzień
- to nawet nie wymaga komentarza ;))) Słońce dosłownie ładuje nasze baterie życiowe
- spaceruj, wchłaniaj w siebie wspaniałe promienie słońca, wizualizuj jak twoja czakra splotu słonecznego jaśnieje cudownym blaskiem.

8. Słuchaj dźwięków, które zsynchronizują twoją czakrę splotu słonecznego
- http://www.youtube.com/watch?v=Nf94BwDd6Rk

CZAKRA IV - SERCA
Załączniki
Czakry..jpg
Czakry..jpg (58.5 KiB) Przejrzano 1676 razy
Ostatnio zmieniony 29 gru 2016, 20:55 przez ZbyniuRoksana, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
ZbyniuRoksana
Złoty Użytkownik
Posty: 1373
Rejestracja: 17 kwie 2016, 9:13
Lokalizacja: Gdynia

Re: Energetyka...czakra serca

Postautor: ZbyniuRoksana » 27 gru 2016, 17:36

CZAKRA IV - SERCA
Odpowiada za poczucie twojego sensu istnienia.

Jeżeli energia płynie swobodnie przez tą czakrę...
Czujesz miłość do siebie, ludzi, matki natury. Jesteś szczera/y i ciepła/y.
Jesteś otwarta/y na miłość i emanujesz miłością. Jesteś wrażliwa/y na piękno otaczającego cię świata.

Jeżeli ta czakra jest zablokowana...
Masz w sobie przekonanie, iż nie zasługujesz na miłość. Nie potrafisz kochać. Masz ciągłe wahania emocjonalne. Trzymasz urazy w swoim sercu.

Energia jaka przepływa przez czakrę serca, odpowiada za bezwarunkową miłość do wszelkiego istnienia. Jeśli więc energia płynie swobodnie przez ten ośrodek:
- masz wspaniałe, harmonijne relacje
- jesteś czuły i kochający
- umiesz wybaczać
- emanujesz miłością i wyrozumiałością
- jesteś chodzącą dobrocią.

CZWARTA CZAKRA znajduje się w klatce piersiowej na wysokości serca i otwiera się do przodu. Odpowiada jej kolor: ZIELONY, RÓŻOWY, ZŁOTY
Odnosi się do żywiołu powietrza i zmysłu dotyku.

Jeśli chodzi o fizyczne ciało czakra ta:
- ma połączenie energetyczne z gruczołem grasicy (odpowiada ona za system immunologiczny- odpornościowy )
- wpływa na pracę serca, układ oddechowy, krążenie krwi i skórę.

Osoby, które mają harmonijnie pracującą czakrę serca:
- odczuwają harmonię w swoim życiu
- czują miłość do siebie , ludzi, matki natury
- nie trzymają urazów do drugiego człowieka, umieją wybaczać
- są wrażliwi na piękno otaczającego ich świata. Dostrzegają piękno w przyrodzie, sztuce, muzyce itp.
- są chętni do pomocy innym
- mają łagodne usposobienie
- akceptują innych tacy jakimi są, ponieważ rozumieją, że każdy ma swoją własną drogę do przeżycia
- potrafią dawać z radością i brać z radością
- są szczerzy i cierpliwi
- są otwarci na miłość i emanują miłością
- ich uczucia są harmonijne
- dają radość innym ludziom
- mają świadomość, że źródło miłości znajduje się w nich samych i jej odczuwanie nie zależy od nastroju innych ludzi
- są wspaniałomyślni bo dawanie innym czegoś od siebie sprawia im mnóstwo radości
- są osobami, z którymi miło się przebywa
- są dla siebie i dla innych istot są kochający i czuli.

Osoby, u których przepływ energii przez czakrę serca jest zaburzony:
- trzymają urazy w swoim sercu, mają problemy z wybaczaniem innym
- ich uczucia jakie mają są miłością warunkową ( “kochają” wyłącznie za coś”, nie odczuwają w sobie miłości bezwarunkowej)
- nie odczuwają empatii, ani współczucia dla innych istot
- mają w sobie przekonanie, iż nie zasługują na miłość
- okazywanie jakichkolwiek uczuć wprawia ich w zakłopotanie, zmieszanie, przez to stawiają mentalny mur pomiędzy sobą, a innymi nie potrafiąc okazywać miłości
- czują się dobrze tylko wtedy gdy inni  okazują im swoje zainteresowanie
- mają ciągłe wahania emocjonalne (od wielkiej euforii do gniewu)
- chcą dawać miłość, ale boją się otworzyć, ponieważ obawiają się  odrzucenia i zranienia (chciałabym, abyś zauważył drogi czytelniku, iż cały czas wynika to z tego, iż uważają że źródło miłości jest w innych ludziach, a nie w nich samych)
- często odczuwają smutek
- nie są wyrozumiali
- są zaborczy, drugą osobę uważają za swoją własność
- są pełni pesymizmu.

Na tą czakrę mają wpływ myśli związane z:
- miłością
- wybaczaniem
- relacjami z ludźmi.

Poprzez czwartą czakrę można pozytywnie wpływać na pola energetyczne innych ludzi – energia tej czakry dysponuje wielkim potencjałem, uzdrawiania i wybaczania.
Czakra serca jest środkową czakrą, łączy świat fizyczny – dolne czakry, ze światem duchowym – górne czakry.

PRACA Z CZAKRĄ SERCA
...techniki.


Załączniki
czakra-serca2.jpg
czakra-serca2.jpg (36.53 KiB) Przejrzano 1628 razy
Ostatnio zmieniony 01 sty 2017, 12:08 przez ZbyniuRoksana, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
ZbyniuRoksana
Złoty Użytkownik
Posty: 1373
Rejestracja: 17 kwie 2016, 9:13
Lokalizacja: Gdynia

Re: Energetyka...czakra serca

Postautor: ZbyniuRoksana » 30 gru 2016, 21:06

PRACA Z CZAKRĄ SERCA

OCZYSZCZANIE CZAKRY Z NEGATYWNYCH WPŁYWÓW
- uspokój się, zrelaksuj, odpręż
- wyobraź sobie, że swoimi „mentalnymi” rękoma oczyszczasz swoją czakrę serca np. zgarniasz cały brud do rąk i wyrzucasz zanieczyszczenia, jakie w ten sposób zebrałeś, do zielonej kuli energii, która oczyszcza tą negatywną energię w pozytywną, czystą
- afirmuj przy tym ” Moja czakra serca, zostaje oczyszczona i napełnia się czystą, nieskazitelną, zieloną energią, która rozchodzi się po całym moim ciele”

WPROWADZANIE HARMONII W CZAKRĘ SERCA
1. Jako, że czakrze tej odpowiada kolor zielony oraz różowy wzmacniamy ją właśnie tym kolorem:

- miej w zasięgu swojego wzroku coś zielonego bądź różowego
- niechaj element twojego ubrania będzie w tym kolorze ( ciuch bądź dodatek )
- pal świeczki w tym kolorze, bądź wkładaj świeczki do zielonego bądź różowego świecznika
- jedzenie w kolorze zielonym, także wpłynie na twoją czakrę serca
- wspomnienie czegoś w kolorze zieleni, a także różu pobudzi twoją czakrę np. dziko rosnące kwiaty, intensywna zieleń natury
- kontakt z naturą w deszczowy dzień, pobudzi twoją czakrę serca.

2. Technika „oddychania” przez czakrę
- zamknij oczy i oddychaj swobodnie. Skieruj uwagę na środek klatki piersiowej i wyobrażaj sobie w tym miejscu piękną szmaragdowo-zieloną kulę światła.
Z każdym twoim oddechem kula ta jest bardziej intensywna i większa. Poczuj, jak ciemno-zielony kolor oczyszcza twoją czakrę i harmonizuje ją. Poczuj przypływ miłości w swoim ciele.

3. Pieszczoty ze zwierzętami
- jeśli masz pupila w swoim domu, jak najczęściej poświęcaj mu swoją uwagę. Głaszcz go, przytulaj się do niego ( jeśli możesz oczywiście ) złote rybki zostaw w spokoju, niechaj pływają w swoim akwarium!
- chodzi oto, aby skupiać na nim swoją uwagę, aby cieszyć się tym, że jest, to pomaga wzbudzić i odczuć W SOBIE bezwarunkową miłość.

4. Odprężający, spokojny spacer
- gdy cała przyroda, aż kipi zielonym życiem wspaniale zharmonizuje twoją czakrę serca.

5. Bądź świadomy, że jest
- twoja świadoma uwaga skierowana na tą czakrę, ożywi przepływ energii przez nią.

6. Afirmacje
- pragnę obdarowywać miłością każde istnienie
- wsłuchuje się w głos mojego serca
- wszystkie moje myśli, słowa i uczucia wychodzą z mojego serca
- żyję w harmonii ze swoim sercem
- wybaczam sobie i innym, ponieważ uczucie wewnętrznego spełnienia jest najważniejsze
- promienieje bezwarunkową miłością, ponieważ źródło miłości jest we mnie
- akceptuje siebie i innych, pozwalając aby każdy rozwijał się w swoim tempie, najlepszym dla niego
- moje uczucia są zrównoważone i harmonijne
- jestem radością
- jestem miłością
- pragnę, aby wszystkim żyło się dobrze.

7. Słuchaj dźwięków, które zsynchronizują twoją czakrę serca
- ta muzyka, moim zdaniem jest przepełniona czystą miłością 
http://www.youtube.com/watch?v=lPw6eLxM58s

8. Chcąc, aby energia przez czakrę serca płynęła swobodnie powtarzajmy na wydechu – samogłoskę „A”
- w wolnych chwilach mantruj samogłoską „A”, a odpowiednie wibracje spowodują jej zrównoważenie energetyczne (to piękne prawa? To jak dźwięki na nas wpływają).

9. Tak samo działa dźwięk mantry „YAM” (wymawiany jako jammm)
- ta mantra wprawia w pozytywne wibracje czakrę serca.

10. Olejki
- swoją czakrę serca możesz harmonizować zapachami. Czakrze tej odpowiada olejek RÓŻANY.

CZAKRA V - GARDŁA
Załączniki
Czakry - stopy.jpg
Czakry - stopy.jpg (40.84 KiB) Przejrzano 1575 razy
Ostatnio zmieniony 03 sty 2017, 19:38 przez ZbyniuRoksana, łącznie zmieniany 1 raz.

dogon
Współtwórca
Posty: 112
Rejestracja: 24 paź 2016, 15:10
Lokalizacja: Wrocław

Re: Energetyka...czakry

Postautor: dogon » 30 gru 2016, 21:26

A ty masz otworzone wszystkie czakry , czy otworzone przez Kundalini ?
Przekazuje wszystkim moją miłość i dar czynienia dobra ,BO w każdym z nas jest stwórca <yahoo>
<serducho> <serducho> <serducho>


Wróć do „Porady”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość