Cosmetic scan

DIY - Do It Yourself. Tutaj umieszczamy sprawdzone przepisy na zrobienie np. mydła, proszku do prania, szmponu do włosów, pasty do zębów, itp...
Anuszka
Współtwórca

Cosmetic scan

Postautor: Anuszka » 05 sty 2017, 16:33

Dziś odkryłam aplikację Cosmetic scan .Jest to aplikacja sprawdzająca szkodliwość składników w kosmetykach. Bardzo ładnie wygląda, jest po polsku, dobrze działa, ładna szata graficzna. Na razie jest wersja BETA i póki co można używać bez płacenia za nią.

http://cosmeticscan.tech/

Ode mnie tylko dodam refleksję, na szybko pobieżnie sprawdziłam kosmetyki, których używam, a używam tylko kremu na dzień, kremu na noc i oliwkę do ciała po myciu i niestety obydwa kremy muszę wyrzucić, zwłaszcza ten krem na dzień, który ma Styrene - środek uważany za rakotwórczy:( a krem jest marki Vichy. Przykre, że płacąc więcej za lepszy produkt dostajemy truciznę...
Kochane Światełko, oddaję Ci w opiekę to forum i naszego maluszka, żeby wszystko było w porządku, a maluszek zdrowy. :) :) :) Niech światło będzie w Nas :) Dziękuję za uzdrowienie.

IwonkaZielonka
Sympatyk Forum

Re: Cosmetic scan

Postautor: IwonkaZielonka » 06 sty 2017, 20:21

Nie używam żadnych kosmetyków, poza mydłem , szamponem, olejem kokosowym. Mam 40 z plusem, a skórę 16-latki, no twarz tak 25-30, bo bardziej narażona. Nie używam makijażu i od 2 obcych osób w ostatnim czasie usłyszałam, że mam ładną buzię. Nie pisze tego po to, żeby się pysznić. Cieszę się i już. Za to, żeby pokazać, że kosmetyki nie są nam potrzebne. Woda-nawodnienie - to kosmetyk.
<serducho> <serducho> Miłość, jedność, równość-podstawa dobrego bytowania <serducho> :)

agar
Adept

Postautor: agar » 12 sty 2017, 6:58

od lat nie używam kupowanych kosmetyków,
Zimna woda, ocet jabłkowy i oleje, głownie z lnianki, czasem wprowadzam na krótko inne. Dobro, optymizm, sen. Radość życia.
Wewnętrznie woda, woda, owoce , warzywa.
Stosuje zasadę głownie produkty z mojej strefy klimatycznej i wyhodowane w obrębie 300km. Bywa trudne, ze względu na podróże, le stram się trzymać tej zasady.
Ostatnio odmłodziła mnie i miłość ;)
Rozumiem radość Iwonki. Mam podobnie, cieszę się z wyglądu,

Anuszka
Współtwórca

Postautor: Anuszka » 20 sty 2017, 16:09

Dziękuję za Wasze sugestie. Z chęcią bym zrezygnowała z tych trujących nas chemikaliów i zarabiających na nas, wszelkie rady chętnie poczytam. Za waszą radą zwiększyłam ilość wody, chyba już mam mniej suchą skórę:)
Kochane Światełko, oddaję Ci w opiekę to forum i naszego maluszka, żeby wszystko było w porządku, a maluszek zdrowy. :) :) :) Niech światło będzie w Nas :) Dziękuję za uzdrowienie.

Wróć do „Kosmetyki naturalne. Eko środki czystości”