Tymczasowe zawieszenie czata

mars
Moderator
Posty: 137
Rejestracja: 16 mar 2016, 14:36
Lokalizacja: Kraków

Tymczasowe zawieszenie czata

Postautor: mars » 26 maja 2016, 23:25

Kochani, jest mi niezmiernie przykro poinformować Was, że zostaliśmy zmuszeni do tymczasowego zawieszenia czatu.

Ostatnimi dniami, atmosfera na czacie daleko odbiegała od atmosfery, którą powinni sobą prezentować ludzie mający się za obudzonych.
Ludzie wchodząc na czat czuli się naprawdę źle, ponadto co wrażliwsi czuli jak bardzo zostaje zabrudzona ich dusza i serce. Będąc świadomym kierunku, w którym to zmierza w porozumienie z grupą moderatorów doszliśmy do wniosku, że musimy tymczasowo zawiesić działalność czatu, gdyż działał on odstraszająco na nowo przychodzących ludzi, którzy niejednokrotnie znajdują się na początku swojej drogi duchowej. Takie osoby powinny być szczególnie chronione przed niewłaściwymi wzorcami oraz przed możliwością złapania podczepień. Tak, mówię tu o podczepieniach, więc zdajcie sobie sprawę z powagi sprawy. Pełniąc funkcję porządkowe, nie możemy pozwolić na takie zagrożenia dla ludzi.

Ponadto zaczęło dochodzić do licznych błędnych diagnoz użytkowników czata i insynuacji, że mają podczepienie, że są od mroku. Przeradzało się w to liczne inwektywy w kierunku pewnych osób, ze szczególnym uwzględnieniem inwektyw w stronę nikoli2, która najbardziej ucierpiała na tej sytuacji. Dochodziło również do takiego absurdu, że egzorcyzmy były odprawiane częściej niż były prowadzone uduchowione rozmowy. Ludzie zaczęli wpadać w psychozę strachu i wszechogarniającego mroku. Czat stał się pożywką dla ego i sił mroku.

W obliczu powyższej sytuacji czat zostaje zamknięty do odwołania. Przepraszam, za popełnione błędy, ale czat wkrótce powróci w lepszej formie. Proszę was kochani o refleksję nad tym co się stało i niech źródło Was prowadzi.

Awatar użytkownika
Ire33
Moderator
Posty: 235
Rejestracja: 12 mar 2016, 21:57
Lokalizacja: Wszechświat

Re: Tymczasowe zawieszenie czata

Postautor: Ire33 » 26 maja 2016, 23:50

Moszę powiedzieć mars, że niesamowicie zaskoczyłeś mnie tym postem. Wiem że dawno mnie tam nie było i nie jestem na bieżąco, ale nie spodziewałem się takiego obrotu sprawy a już szczególnie że takie rzeczy pojawią się na czacie. Zdaje sobie sprawę, że jednak czat jest o wiele ciężej moderować ale żeby dochodziło od razu do takich ekstremalnych sytuacji to niewiarygodne.

Jednak widzę rozwiązanie, a jest ono proste. Każdy użytkownik czatu powinien być akceptowany i porównywany z forum, aby nie był anonimowy i w przypadku przejawiania niepożądanego zachowania banowany. Wierzę, że można to w taki sposób zorganizować.
~~~ CZAS NADSZEDŁ ~~~

Awatar użytkownika
TS77
Współtwórca
Posty: 246
Rejestracja: 15 kwie 2016, 15:19

Re: Tymczasowe zawieszenie czata

Postautor: TS77 » 27 maja 2016, 0:51

Ire33 pisze:Jednak widzę rozwiązanie, a jest ono proste. Każdy użytkownik czatu powinien być akceptowany i porównywany z forum, aby nie był anonimowy i w przypadku przejawiania niepożądanego zachowania banowany. Wierzę, że można to w taki sposób zorganizować.


Dodatkowo proponuję aby historia czatu jednak była zachowywana w pełni. Wtedy się ludzie zastanowią zanim będą pisać głupoty.
Dużym minusem czatu też jest, że wiedza i informacje które tam przelatują są niedostępne dla tych, którzy akurat nie byli zalogowani.

Wtedy też dużo ludzi wypowiada się tylko na czacie, a dużo myśli, które powinny trafić do całej społeczności jest tracone. Więc nie dziwne, że jest lekcja :)

W sumie też, po leniwemu - wystarczyła by informacja, że wartościowe treści publikujemy na forum, a czat służy tylko do luźnych konwersacji. Wszelkie magie i mistycyzmy obarczone są wyłączeniem możliwości wypowiadania się na czacie <czytaj>

Awatar użytkownika
Glorian
Administrator
Posty: 1643
Rejestracja: 07 mar 2016, 11:32
Lokalizacja: Warszawa

Re: Tymczasowe zawieszenie czata

Postautor: Glorian » 27 maja 2016, 7:45

Po osobistej rozmowie z Aronem, między innymi o tym jak możliwe jest zainfekowanie się podczepem oraz jak działają istoty demoniczne, poniżej dzielę się tą wiedzą z wami. Szkoda, że go nie nagrałem ale pamiętam co mówił a to jest tak proste, że coś Pięknego...

Kochani, bądźcie świadomi, że:

1. Rozmowa (przez Czat i forum też) jest wymianą energii. Jeżeli czyjaś energia Ci nie pasuje to nie rozmawiaj i po problemie.

2. Zainfekowanie się podczepem jest możliwe wtedy, jak zejdziesz na jego poziom (np. strach, bluzgi, poczucie winy, itp) i rezonujesz z nim - to znaczy masz W SOBIE coś z tych wartości mroku. Jeżeli czujesz, że chcesz pomóc osobie zainfekowanej to podczas rozmowy z nią poproś o ochronę swojej energii.

3. Na forum i czacie jest sporo osób czekających na oczyszczenie u Arona. Zdarzają się przypadki ciężkie i beznadziejne, którym nawet zawodowcy od chorób psychicznych (psychozy o których wspomniałeś mars) i rozwoju duchowego - nie są w stanie pomóc - Ty też im nie pomożesz, mają założoną naukę i sami muszą sobie pomóc, bo inaczej się nie zmienią. Patrz punkt 1 lub 2.

4. Są osoby, które świadomie lub nieświadomie sieją podczepy, przywołują istoty demoniczne do niszczenia. Jeżeli czujesz, że taka energia Cię atakuje poproś "Niech to wróci skąd przyszło". Z wiedzy egzorcystów wynika, że istota demoniczna nie jest w stanie powiedzieć prawdy - taka jej natura. Jej odpowiedzi np. "przyszłam z forum od tego czy tamtego użytkownika..." służą tylko i wyłącznie "infekowaniu". Błędem jest branie ich za prawdziwe.Wszystko na ten temat.


PS. Osobiście byłem na czacie razy kilka, bardzo krótko z powodu braku czasu ale jeżeli faktycznie stał się pożywką dla mroku to dobrze, że mars go zawiesił.

PS2. Jeżeli czat ma wrócić to nie jako anonimowy IRC a na zasadzie, że można tam gadać tylko i wyłącznie po zalogowaniu się SWOIM profilem z forum. Czyli jako w pełni zintegrowany z forum a nie tylko podlinkowany na innej platformie.

Awatar użytkownika
g00rmik
Moderator
Posty: 343
Rejestracja: 14 mar 2016, 14:17

Re: Tymczasowe zawieszenie czata

Postautor: g00rmik » 27 maja 2016, 9:42

Mnie też boli fakt zamknięcia czatu, raz z racji tego że spędziłem tam wiele miłych, przyjemnych chwil i fajnych dyskusji, ale też poświęciłem wiele pracy, żeby wspólnie budować atmosferę, która naprawdę bywała bajeczna. Dalej utrzymuję, że czat to świetne narzędzie tak do wymiany poglądów, odpowiedzi na pilne pytania, ale również na bycie z takimi jak my duszami, dające poczucie fajnej, ciepłej i uduchowionej atmosfery.
Wielokroć pytałem duszę dlaczego tak się dzieje, że zdarza się, że logują się tu ludzie naprawdę dziwni, bądź za dziwnych się chcący uważać, ale nie uzyskałem jednoznacznej odpowiedzi. Często ich energetyka sama w sobie jest tak egzotyczna, że sama w sobie może być powodem niezdrowych emocji u osób wrażliwych.
Wydaje mi się, że w wersji pierwotnej czuło się jakąś moc wspólnej kreacji pozytywnej wibracji. Bo jako ludzie obudzeni, często zdarza się że taki "wskaźnik kreacji" jest u nas dużo większy. Więc jak się mentalnie takich ludzi zbierze odpowiednia ilość, tworzy się pewnego rodzaju pozytywne zakłócenie energetyczne w rzeczywistości. Tak pozytywne, że powiem Wam, jak jedna osoba zaczynała coś pisać z serca naprawdę wysoką wibracją, to zanim wysłała to na czat, żeby to wszyscy przeczytali, zdarzało się że zaczynaliśmy w parę osób pisać prawie to samo. Szły szczere słowa modlitwy, że się łezka w oku nieraz kręciła :)
Jednak każdy medal to ma również drugą stronę ... do każdego światła ciągnie ciemność, czy ludzie w różnych sytuacjach życiowych (i energetycznych) poszukujących pomocy, ale również ludzi o niskich wibracjach, którzy chcą koniecznie burzyć to co razem chcemy zbudować lub wykorzystać do niecnych celów naszą energetykę. Tak czy inaczej, czuję że czat był niesamowicie efektywną próbą dla wielu z nas, próbą siebie, próbą wiary, próbą odwagi czy człowieczeństwa. Jak przeszliśmy te próby, niech każdy oceni we własnym sercu.

Poniższej moje osobiste refleksje jak i obserwacje z dłuższej perspektywy czasu:
  • Czat jest potrzebny i co do tego nie mam wątpliwości, jednak wszystko wskazuje, że konieczne jest rozdzielenie na multiroomy, jeden dostępny dla wszystkich, drugi wewnętrzny tylko za zaproszeniem z wewnątrz. Może również kwestia "poczekalni" albo "pracowni" dla osób zgłaszających się jako potrzebujące pomocy. Wiele z nich ma ze sobą naprawdę taki bagaż, który u ludzi wrażliwych może powodować fizyczne odczucia dyskomfortu.
  • Inteligenty dobrze oskryptowany bot musi pomagać utrzymać porządek... w moim odczuciu za użycie słów kluczowych jak imiona demonów, czy samo słowo demon, powinien kickować użytkowników.
  • Musi być pełna identyfikacja osób korelująca z forum, żeby było wiadomo kto się loguje i co pisze.
  • Pełny log rozmów z czatu z archiwizacją danych i jasna informacja, że nic w przyrodzie nie ginie.
  • No i niestety większy nacisk ze strony moderujących, żeby sytuacje patologiczne gasić w zarodku zanim się rozkręcą. Byliśmy zbyt liberalni i otwarci, jak to mamy w zwyczaju na obudzeni info :)
  • Będę za tym nie by nie było halfopów z uwagi na to, powoduje to naturalną próbę siebie w ujęciu żądzy władzy, którą nie zawsze przechodzimy pozytywnie.

PS. Podzielę się jeszcze czatową modlitwą przy ognisku, bo czuję że jest warta zapamiętania i że to było dobre dla wszystkich...

Boże Jedyny, Najwspanialszy Stwórco Wszechświatów, Wielki Architekcie, dziękuję Ci za działające Ognisko czatu obudzeni info. Wzmocnij proszę jego obecne cechy, by wciąż emitowało Twoją Boską Energię, napełniając ludzi ciepłem, szlachetnością, miłością, refleksją, by ludzie przy nim siedzący byli szczerzy i ulegali tylko pozytywnym emocjom. Boski Rodzicu, niech też jak każde ognisko od wieków i to chroni siedzących przy nim ludzi przed wszelką negatywną energią, czy też energii utratą. Wlewaj proszę w serca chłodne żar miłości, płoche wzmocnij odwagą, nieroztropne mądrością, te które nadzieję porzuciły nadzieją znów napełnij, a wszystkim wlewaj wiarę, by Twoją drogą kroczyli.
Przestrzeń niefizyczna związana z portalem obudzeni.info jest czystym przekazem z poziomu Serca, czerpiącym z Nieograniczonego i Jedynego Źródła w nieograniczony i harmonijny sposób. Oddaję tą przestrzeń Opiece Źródła, niech prowadzi nasze serca.

Jedyny Boże, Źródło Wszechrzeczy i Wszechistnienia, dziękuję Ci za każdy rok, dzień, oddech, za każdy wschód i zachód Słońca, za każdy przejaw Twojej obecności w mojej przestrzeni. Bądź ze mną zawsze, ochraniaj, doświadczaj i prowadź Swoją drogą. Spraw bym najlepiej jak potrafię pomagał innym wznosić się do Ciebie.

Awatar użytkownika
Glorian
Administrator
Posty: 1643
Rejestracja: 07 mar 2016, 11:32
Lokalizacja: Warszawa

Re: Tymczasowe zawieszenie czata

Postautor: Glorian » 27 maja 2016, 10:09

Proponuję zrobić shout box. Coś jak poniższe....
...ale sam tego nie umiem wykonać a nie za bardzo mam kiedy się uczyć....

shoutbox.jpg
shoutbox.jpg (228.79 KiB) Przejrzano 1209 razy

shoutbox2.jpg
shoutbox2.jpg (223.41 KiB) Przejrzano 1209 razy


W tym rozwiązaniu nie ma pokoi (tą rolę może przejąć skype lub inny komunikator), wszystkie inne postulowane funkcjonalności są dostępne.

Erlok
Adept
Posty: 7
Rejestracja: 15 maja 2016, 23:35

Re: Tymczasowe zawieszenie czata

Postautor: Erlok » 27 maja 2016, 14:53

Witam Serdecznie :)
A ja próbowałem wejść na chat po wczorajszym usunięciu wszystkich i zamknięciu chatu. Myślałem, że od dzisiaj wszystko będzie już funkcjonować, ale niestety. Pewnie macie rację z tą decyzją. Ja jestem jeszcze na początku tej podróży z wami. Jeszcze niedawno nic nie odczuwałem będąc na chacie, natomiast często ktoś pisał, że coś "idzie" od kogoś z chatu. I wczoraj, w czwartek 26 maja odczułem to po raz pierwszy w postaci bardzo szybkiego bólu głowy i prawie całej lewej ręki zaraz po wejściu stałego bywalca - nie istotne kogo - który sam się przyznał, że przechodził obok procesji, czy też szedł obok. I przed wejściem na chat nie oczyścił się.

No i teraz pojawia się kolejny dylemat. Nowe osoby, które wchodzą po raz pierwszy na taki chat, które dopiero, co dowiedziały się o nagraniach Arona, o tym Forum i jeszcze nie należą do grona "Obudzonych" - mam tu na myśli to, że jeszcze nie medytują, nic nie wiedzą o oczyszczaniu się - przecież od takiej, nowej osoby na chacie - nie koniecznie, ale możliwe - może od razu być zupełnie nieświadomy atak na wszystkich uczestników chatu.

Jeżeli chodzi o osobę o nazwie nicku: nicola2
to trochę dziwna historia. I tutaj chciałbym zapewnić tą osobę - mam nadzieję, że to przeczyta - że nigdy nikogo nie szykanowałem, już wielu, wielu miesięcy nikogo nie obraziłem, jestem ostatnią osobą do jakiegokolwiek ataku na kogokolwiek. Nie raz nicola2 była z wieloma osobami na tym chacie i zawsze pamiętam bardzo dobrą atmosferę. I nagle zostałem oskarżony o atak na nią. Uwierz mi nicola2, że z mojej strony nigdy nie było jakiegokolwiek ataku na Ciebie, czy na kogokolwiek na tym chacie. Zresztą wiele osób posiada nadzwyczajne zdolności i może to sprawdzić nawet teraz.

Czasami też ze strony paru stałych bywalców pojawiały się wulgaryzmy, co jest niedopuszczalne na takim chacie - nie ważne w jakiej intencji, do czego miałyby się odnosić, to nie istotne - nie może być miejsca na takie rzeczy w takim miejscu. Więc tutaj musiałby być stale na takim chacie Moderator, który by od razu reagował na takie rzeczy, np banem na jakiś okres czasu, np na 7 dni. Wtedy każdy by się kilka razy zastanowił, zanim wprowadziłby jakieś dziwne słownictwo w swoich wpisach.

No nic, to tyle ode mnie :)
Mam nadzieję, że chat powróci i że przestaniemy na siebie naskakiwać.
Ponieważ, jeżeli mamy tworzyć grupę ludzi, dusz, które żyją, czy też chcą żyć w miłości i poszanowaniu do każdej istoty żyjącej na planecie i poza nią, to sami powinniśmy tworzyć przyjemną atmosferę wokół siebie. Ja mam jeszcze dużo nauki, wiem o tym. Jeszcze daleka droga przede mną, ale wiem też, że nie przypadkiem zostałem tutaj skierowany, do waszego grona.
Pozdrawiam Wszystkich :)

Awatar użytkownika
Glorian
Administrator
Posty: 1643
Rejestracja: 07 mar 2016, 11:32
Lokalizacja: Warszawa

Re: Tymczasowe zawieszenie czata

Postautor: Glorian » 27 maja 2016, 15:57

Znalazłem tutaj:
https://www.phpbb.com/customise/db/mod/ ... w_version/

Ktoś ma czas i ochotę go zainstaliwać?

Erlok
Adept
Posty: 7
Rejestracja: 15 maja 2016, 23:35

Re: Tymczasowe zawieszenie czata

Postautor: Erlok » 27 maja 2016, 16:12

Potrafię pracować, tworzyć za pomocą DIV i CSS, ale na PHP się nie znam, nigdy nie było mi to potrzebne, ale pewnie są tutaj fachowcy :)

Awatar użytkownika
ZbyniuRoksana
Złoty Użytkownik
Posty: 1373
Rejestracja: 17 kwie 2016, 9:13
Lokalizacja: Gdynia

Re: Tymczasowe zawieszenie czata

Postautor: ZbyniuRoksana » 27 maja 2016, 16:15

W moim mniemaniu, co niektóre osoby, zamiast zajmować się utrzymaniem miłej atmosfery na czacie, ostatnio próbowały doszukiwać się za wszelką cenę złej aury, żywiąc tym odczuciem niepewności w sposób nieświadomy pozostałych uczestników forum. Po wczorajszym zajściu, osobiście, wolę pisać posty niż mieć przeświadczenie, że na siłę próbuje się nami sterować. Jeżeli coś czujemy, to opuszczamy czat i dajemy suche info pozostałym. Nie wszyscy muszą być tak przewrażliwieni czy tak czuli na pewne zjawiska. Jeżeli czujesz się mocny (odporny), zostajesz, jeśli nie, to lepiej zrezygnować w danym dniu z czatowania. I to w zupełności wystarczy.
Proponujecie posunięcia żywo wyjęte z obowiązującego systemu (nakazy, zakazy). Gdy ktoś obnosi się wulgarną pisownią, to go omijacie i nie odpisujecie. Reagujecie wyłącznie na pozytywne wibracje. Negatywne, jeśli nie mają odzewu, same rezygnują. Najlepiej zacząć obserwować swoje reakcje i nie popadać we wszystkie stany emocjonalne, które tu się zdarzają. Każdy odczuwa inaczej i każdy sam musi się uczyć wyczuwać, co jest czym. To my sami powinniśmy uczyć się umiejętności wyszukiwania pozytywnych treści na czacie. Moderator za nas tego nie zrobi. Czasem wręcz przeciwnie...ale ten temat przemilczę.


Wróć do „Wszystko co potrzebujesz wiedzieć”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość