Przebudzenie a proza życia...

Twój pamiętnik online.
.
<yahoo> Wszystko tu jest w temacie! Nic nie jest off top!
.
Może to być narracja szukającego obudzenia, obudzonego lub osoby, która zaciekawiła się ruchem obudzonych. Dziś intucja mi podpowiedziała to i tamto... albo wszystko co jest ważne, co przerobiłeś/zintegrowałeś/odkryłeś, co chcesz zachować, utrwalić. Może być to blog czasu realnego czyli każdego dnia wpis lub wpisy typu "jak mi się zachce/mam coś ważnego, to piszę jak nie to nie". Jeżeli spotkało Cię wydarzenie o którym nie masz z kim porozmawiać, aby to wyrzucić z siebie.
.
<chatownik> Wyżyj się na klawiaturze, żeby ciśnienie zeszło!
.
Tematy tutaj to ciekawostka z tego jak Ci zleciał dzień, choć pewnie wydaje Ci się, że nikogo to nie obchodzi, ale co tam, samo napisanie tego działa relaksująco...
.
<serducho>
.
Zachęcam wszystkich do pisania swojego bloga z poziomu serca i komentowania blogów innych. Nowy temat w tym dziale to Twój nowy Blog.
Awatar użytkownika
ZbyniuRoksana
Złoty Użytkownik
Posty: 1265
Rejestracja: 17 kwie 2016, 9:13
Lokalizacja: Gdynia

Przebudzenie a proza życia...Roksana

Postautor: ZbyniuRoksana » 26 lis 2017, 15:34

Przebudzenie.... fragment z filmu „Nasz dom”

Życie się nie kończy, a śmierć to mroczna iluzja.
Zamknięcie oczu nie przesądza o naszym losie.
Trzeba samemu kierować własnym dramatem lub komedią, dopóki nie przejdzie się wszystkich dróg duchowego rozwoju.
Dopiero wtedy odnajdzie się wody boskiego oceanu.
Jedno życie, to jeden czyn, jedno ciało, to jeden dzień. A śmierć? Śmierć jest oddechem odnowy.
Ale nie będę cierpieć z powodu wieczności.
Zawsze można zacząć od nowa.
Święty głos, przemawiający w sanktuarium mojej duszy, pełen jest przebaczenia....
Załączniki
Kadr z filmu - Nasz dom.jpg
Kadr z filmu - Nasz dom.jpg (53.57 KiB) Przejrzano 345 razy

Awatar użytkownika
ZbyniuRoksana
Złoty Użytkownik
Posty: 1265
Rejestracja: 17 kwie 2016, 9:13
Lokalizacja: Gdynia

10 PODSTAW BYTU – Pamiętaj, aby dzień święty święcić... Roksana

Postautor: ZbyniuRoksana » 30 sty 2018, 17:22

W tym momencie muszę zgodzić się w pewnej mierze z kościołem. Niedziela to dla dużej większości z nas dzień relaksu, odpoczynku od codziennych zmartwień. Gdyby instytucja kościelna nie wybrała dla nas czasu, w którym możemy na spokojnie wypocząć, pewnie wykorzystalibyśmy ten moment na wykonanie zaległych prac. Słowo „niedziela” od zawsze widniało w naszej głowie jako odświętny strój, sprzątnięty dom, wizyta w kościele. Skoro trwali wyznawcy ogólnej religii powierzają ten dzień Bogu, kościołowi, rodzinie, bliskim, to zróbmy to samo, jednak według naszego spostrzegania ogółu. Podczas przemijania ostatniego dnia tygodnia podarujmy sobie i swojej duszy przyjemność, jaką jest medytacja, spotkajmy się z rodziną, aby umilić im kilka chwil. Niby to niewiele, ale poczują się zauważeni przez kogoś bliskiego ich sercu. Pójdźmy na spacer - do parku, nad jezioro, do lasu - i naładujmy się jakże nieposkromioną i unikalną energią natury zamiast wpaść w bezcelowy maraton między półkami w galeryjnych sklepach. Ale dajmy swojemu ciału również dzień na żądanie (popłoch), też mu się należy. Aby dopełnić koniec tygodnia, uczyńmy ten dzień dniem dobrego uczynku, aby z otwartym sercem rozpocząć następny tydzień.
Jeżeli chodzi o kościelne święta powszechne, typu Dzień Najświętszej Maryi Panny, porozmawiajmy z „bohaterem” danego święta i poprośmy o obudzenie umysłów ludzi, pokój na świecie oraz wzrost świadomości osób rządzących światową gospodarką. Dzisiejszym celem mojego wpisu jest przede wszystkim pokazanie wam, jak można łączyć tradycję z niezależnością, system z rozwojem. Wystarczy odrzucić przekonania i dostrzec odmienne możliwości.
Nowe przykazanie mogłoby brzmieć: Niech każdy dzień wolny od zmartwień będzie świętem dla rozwoju twojego umysłu, serca i ciała.
Załączniki
relaks1.jpg
relaks1.jpg (31.05 KiB) Przejrzano 238 razy

Awatar użytkownika
ZbyniuRoksana
Złoty Użytkownik
Posty: 1265
Rejestracja: 17 kwie 2016, 9:13
Lokalizacja: Gdynia

Szyszynka - duchowość (Roksana)

Postautor: ZbyniuRoksana » 06 lut 2018, 10:18

Szyszynka
...mityczny organ, trzecie oko.


Część I
Tradycje mistyczne wschodu utożsamiają szyszynkę z najwyższym pierwiastkiem duchowym, co ostatnio potwierdzają również naukowcy.
Rozwinięta szyszynka umownie rzec biorąc, odpowiada za naszą łączność z światem duchowym. Gdy ta łączność jest z pozycji naszej pełnej świadomości, wtedy dopiero zaczyna być ciekawie. Ale dostrojenie się do duchowego wymiaru prócz naszej świadomości potrzebna jest zdrowa szyszynka, która w dzisiejszych czasach jest zatruwana (zwapnienie) na wszelkie możliwe sposoby, choć sami często nie mamy o tym pojęcia, stąd nasze problemy w odczuwaniu bardziej subtelnych przestrzeni.


Biologia
Pierwotnie odkrycie organu zwane szyszynką, przypisuje się greckiemu lekarzowi Herofilosowi z Chalcedonu (IV w.p.n.e), który stwierdził, że ten organ odpowiada za nasze życie duchowe i fizyczne.
Prawdziwy przełom nastąpił jednak dopiero w 1958 roku, kiedy to dr. Aaron Lernier odkrył melatoninę, czyli hormon produkowany i wydzielany przez szyszynkę.
Gruczoł ten jest umiejscowiony w centralnej części naszego umysłu, pozostając w ścisłym kontakcie z kresomózgowiem, który jest zaangażowany w większość procesów fizycznych i umysłowych. Jest również powiązany z siatkówką oka.
Jest wielkości ziarenka ryżu (długość ok. 10 mm, waga około 170mg) i wyglądem przypomina szyszkę. Dzięki temu gruczołowi mamy dostęp do całego wszechświata z poziomu duchowości, co również potwierdzają ostatnio naukowcy w swoich doświadczeniach.

Działanie
Podstawowym produktem szyszynki jest melatonina zwana hormonem snu, gdyż kontroluje pracę naszego biologicznego zegara – reguluje aktywność naszego rytmu dobowego, czyli snu i czuwania.
Melatonina pobudza produkcję hormonu wzrostu, dlatego też dzieci najszybciej rosną podczas snu. Odpowiada również za unormowany rozwój narządów płciowych.
Szyszynka wpływa na prawidłową pracę przysadki mózgowej, tarczycy, nadnerczy i wielu innych ważnych funkcji w naszym organizmie.
Szyszynka wraz z melatoniną ma wpływ na produkcję wazopresyny regulującej gospodarkę wodna organizmu; czyli tzw. strażnika tarczycy; kortyzolu, czyli hormonu stresu i niezbędnej w czasie akcji porodowej oksytocyny.
Jednak najciekawsze dla nas wrażenia związane są z silnie halucynogennym związkiem DMT.

DMT
Związek produkowany w szyszynce w minimalnych ilościach i jego wydzielanie jest nieodczuwalne przez nasz organizm. Gdy jednak szyszynka zachoruje, może dojść do specyficznych reakcji jak zaburzenia równowagi, halucynacje, stany euforyczne, skoki ciśnienia i wyrzuty hormonów.
U osób świadomie wchodzących w odmienne stany świadomości (medytacja, wyjście z ciała itp.), poziom DMT automatycznie wzrasta, powodując naturalne połączenie z bardziej subtelnymi wymiarami. W badaniach naukowych podawanie sztucznie spreparowanego DMT wprowadzało pacjentów właśnie w odmienne, lecz niekontrolowane stany świadomości.
Odkryty związek DMT w 1995 roku przez dr. Ricka Strassmana, pozwala duszy wniknąć do ciała oraz je opuścić, jak również osiągać głębokie stany medytacyjne. Ciekawym faktem jest, że największa intensywność naturalnego wydzielania DMT występuje przy narodzinach jak i przy zejściu z tego świata - czyli śmierci.

Mityczny organ
DMT jest uproszczeniem naukowym, ale też niezaprzeczalnym faktem. Ale aby osiągnąć prawdziwy odmienny stan świadomości, trzeba treningu, wzrostu własnej świadomości i dostrojeniu się do najwyższych energetycznie afirmacji z poziomu dobra, miłości i przebaczenia.
Osiągnięcie stanu „spokoju ducha”, czyli panowanie zarówno nad ciałem jak i umysłem (myśli) w powiązaniu i współgraniu z własną duszą, wpływa na bardziej intensywne wydzielanie DMT, co łączy się z mocniejszym kontaktem z innymi rzeczywistościami.
Szyszynka jest więc kluczem do naszego oświecenia i poszerzania własnej percepcji. Uważana jest za najpotężniejsze źródło najwyższej energii dostępnej dla ludzi.
Jest podstawowym organem naszego ciała w inicjowaniu nadprzyrodzonych mocy i talentów psychicznych. Jest źródłem „szóstego zmysłu”, duchowej wiedzy i inspiracji. Otwiera naszą świadomość, wewnętrzne poznanie, zdolności telepatyczne i kreatywność, pozwalające stać się istotą o bogatszym wnętrzu.

Niszczenie szyszynki
Żyjemy w takiej rzeczywistości, w której nie ma miejsca na indywidualny, nieskrępowany rozwój poza obowiązującym systemem prawno-religijnym. Rozwój zwłaszcza w stronę duchowości, powoduje wzrost niezależności i odporność na zachęty zarówno samego systemu jak i każde inne, wynikające z pośrednich wartości.
Szyszynka, zwłaszcza pobudzana do aktywności wznosi ciągle naszą świadomość na poziomy niedostępne dla osób, utkwionych w systemie. Dlatego system próbuje „jej” aktywność zagłuszyć jeszcze przed stadium rozwoju tego gruczołu w nowo narodzonym ludzkim organizmie.
W ludzkim embrionie szyszynka rozwija się dopiero w 49 dniu od momentu poczęcia. Zniszczenie szyszynki w czesnym okresie dojrzewania, zwłaszcza u małych dzieci powoduje przedwczesne pokwitanie.
Szyszynka jest bardzo czuła na wszelkiego rodzaju szkodliwe substancje, powodujące tzw. zwapnienie organu, które prowadzi do upośledzenia jego działania, co jednocześnie przekłada się na trudności w rozwoju duchowym, jak i bardziej prozaicznym, przyziemnym – zły nastrój, stany depresyjne, brak możliwości swobodnego, głębokiego snu, ciągłe zmęczenie.
Nigdzie nie wspomina się o profilaktyce tego organu, gdyż jest on w ciele ludzkim potencjalnym zagrożeniem dla sprawnego funkcjonowania współczesnego systemu i religijnych dogmatów.
Największe szkody powstają w wyniku używania fluoru, tak powszechnie stosowanego w pastach do zębów jak i wodzie pitnej, płynącej z naszych kranów.
Rtęć i aluminium używane min. w szczepionkach i podawanych od najmłodszych lat życia dziecka, również uszkadzają swobodny rozwój tego gruczołu.
Pestycydy w przemyśle rolnym, służące do oprysków płodów rolnych. Najlepszym przykładem jest Rand-ap firmy Mosanto, jako najbardziej toksyczny i trujący produkt używany w rolnictwie, nie tylko niszczący nasz organizm, ale wprowadzający również zmiany genetyczne w naszym ciele (Rand-ap i produkty GMO firmy Mosanto).
Większość konserwantów stosowanych w przemysłowo produkowanej żywności, którą bezwiednie kupujemy i zjadamy ze smakiem. Starajmy się unikać najbardziej przetworzonych produktów spożywczych i doszukiwać się tych, które są w jak najmniejszym stopniu zmodyfikowane w procesie produkcji. Nie można tego powiedzieć o wszelkiego typu zupkach, sosach, śmietankach itp. sproszkowanych produktach.
Niestety, w ty zestawieniu brylują również papierosy, alkohole i inne używki. Do tego dochodzą produkty wysoce rafinowane (oczyszczane) jak cukier, mąki oraz bisfenol A znajdujący się w plastikowych opakowaniach, na paragonach fiskalnych, a zwłaszcza na opakowaniach w sieciówkach z tanim śmieciowym jedzeniem.

Jak można odblokować, wzmocnić i pobudzić do działania naszą szyszynkę? Cdn...
Załączniki
Szyszynka.jpg
Szyszynka.jpg (256.32 KiB) Przejrzano 208 razy
Ostatnio zmieniony 06 lut 2018, 17:48 przez ZbyniuRoksana, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
Xardas
Aktywny Forumowicz
Posty: 76
Rejestracja: 28 gru 2017, 10:01
Lokalizacja: Andrychów

Re: Przebudzenie a proza życia...

Postautor: Xardas » 06 lut 2018, 12:04

Co do szyszynki mam tutaj bardzo ciekawą grafikę oraz również to opisałem w swojej medytacjii kiedy przez jakiś czas widziałem nić DNA

Moja wizja DNA. Komentarz z filmu że prawda i klucz jest w nas samych plus ten obrazek.
Załączniki
18342002_283984175393925_7420568756745262820_n.jpg
18342002_283984175393925_7420568756745262820_n.jpg (126.58 KiB) Przejrzano 195 razy
,,Chociażbym szedł przez najczarniejszą czerń, zła się nie ulęknę , ponieważ wiem że Ty jesteś ze mną,,

Awatar użytkownika
ZbyniuRoksana
Złoty Użytkownik
Posty: 1265
Rejestracja: 17 kwie 2016, 9:13
Lokalizacja: Gdynia

Szyszynka - duchowość cz. II (Roksana)

Postautor: ZbyniuRoksana » 22 lut 2018, 19:44

Szyszynka
...mityczny organ, trzecie oko.


Część II

Świadomość
Rozwój duchowy wzmaga się w nas wraz ze zmianą przyzwyczajeń, utwierdzonych w nas od dzieciństwa. Zwłaszcza w spożywaniu produktów pochodzenia mięsnego, które same w sobie posiadają świadomość danego zwierzęcia.
Może to się wydać absurdem, ale wystarczy spojrzeć na osoby, które zrządzeniem losu utraciły palec, kończynę górną lub dolną. Ich brak nie oznacza, że przy zmianie pogody i np. w wyniku stresów różnego rodzaju, odczuwają dyskomfort związany z tą nieistniejącą kończyną, bo ją czują. Czują ból nieistniejącej części ciała, mrowienie, czasem swędzenie. To jest właśnie ta świadomość.
Nasze ciało jest jedną całością, zatem nieświadome wprowadzanie obcej świadomości do naszego organizmu, nie tylko zaniża, zabuża nasze wibracje (energię), ale również oddala naszą szyszynkę od większego odczuwania.
Mało kto wie, że również strach i brak własnej woli, powoduje blokowanie się tego organu. Nie na darmo ciągle do znudzenia powtarzam, iż równowaga emocjonalna i fizyczna w połączeniu z duchową, ma moc uaktywniającą ten mały gruczoł.
Chcemy odczuwać, fruwać, doświadczać, ale przedtem trzeba pozamiatać wszelkie brudy w naszym życiu i powrócić na ścieżkę rozwoju poprzez dobro, miłość i ogromną moc przebaczenia sobie i innym, którzy w naszym życiu wprowadzili dysharmonię.
Warto zadbać o zewnętrzną przestrzeń, wykorzystując do tego celu naszą Matkę Naturę. Spacery w słońcu, którego zimą tak mało są lekarstwem dla naszego organizmu i naszego akumulatora zwanego ciałem. Zamiast w wolnych chwilach uprawiać sport w postaci wypadów do galerii handlowych, w których króluje klimatyzacja i sztuczne oświetlenie, skorzystajmy z uroków natury.
W Niemczech przeprowadzono doświadczenie przy użyciu sztucznego oświetlenia, z którego wynikły zaskakujące konkluzje dot. szkodliwości takowego oświetlenia na naszą szyszynkę, która jest światłoczuła:
- oświetlenie halogenowe do 40% negatywnego wpływu
- oświetlenie energooszczędne do 60% negatywnego wpływu
- oświetlenie LED do 88% szkodliwości
- tradycyjne żarówki to zaledwie 30 % szkodliwości?!
Emanowanie pozytywnymi emocjami i trwanie w nich, automatycznie odsuwa nas od oceniania, zadufania, rozdmuchanego ego itp. niezbyt nośne klimaty z życia wzięte, real nie pobudzając naszą szyszynkę do wzmocnionego współdziałania naszej fizycznej istoty z duchową.

Poprawianie funkcjonowania szyszynki
W kilku krokach można uściślić poczynania, które powinny zaowocować nie tyle lepszym funkcjonowaniem samego gruczołu, ale również za jego pomocą z czasem móc doświadczać coraz większych przestrzeni poza naszym trójwymiarowym wymiarem.
1. Eliminacja trujących substancji oraz oczyszczanie organizmu z toksyn.
2. Nawadnianie organizmu i utrzymywanie odpowiedniej diety opartej na naturalnych produktach organicznych, które nie są przetworzone przez przemysł rolno-spożywczy (nie należy do nich mięso, krowie mleko, produkty rafinowane np. biały cukier).
3. Dieta bogata w naturalny magnez, jod, witaminy z grupy B, bar, witamina K (nie posiłkujemy się suplementami diety na bazie sztucznych, chemicznych związków chociażby w tabletkach, które nasz organizm wykrywa jako toksynę, a jedynie na bazie naturalnych produktów pochodzących z natury).
4. Surowe kakao spożywane w dużej ilości oczyszcza szyszynkę oraz stymuluje jej działanie z uwagi na wysoka zawartość antyoksydantów.
5. Praktyki duchowe, a przede wszystkim medytacja.
6. Ćwiczenia oddechowe, zwłaszcza wywodzące się z praktyk starożytnych Chin (ogólnie rzecz biorąc, staramy się codziennie chociażby przez kilka, kilkanaście minut oddychać wolno z przeponą, by taki oddech stał się naszym naturalnym oddechem, który dodatkowo natlenia nasz organizm i wzmacnia w nas energię).
7. Bezwzględnie powinno się wyeliminować z własnego życia fluor, który jest najmocniej ze wszystkich wewnętrznych organów, przyswajany właśnie przez szyszynkę, co bezpośrednio prowadzi do zwapnienia (zgrubienia) tego gruczołu, a za tym utrudnionego kontaktu z subtelnymi przestrzeniami (duchowymi) lub braku dostępu do tychże sfer, poprzez jego uśpienia w następstwie zgrubienia.


Detoks szyszynki
Fluor
W latach 90-tych naukowiec Jennifer Luke przeprowadziła pierwsze badania dotyczące efektu wywieranego na szyszynkę przez fluorek sodu. Badania wykazały, że zlokalizowana pośrodku mózgu szyszynka jest celem dla fluoru. Szyszynka absorbuje o wiele więcej fluoru niż jakikolwiek inny narząd w ciele, w tym kości.
Szyszynka stanowi magnes dla fluorku sodu, który powoduje jej zwapnienie, a w efekcie spadek jej efektywności w balansowaniu całościowego procesu hormonalnego zachodzącego w ciele.
Od tamtej pory różni badacze udowodnili, że fluorek sodu trafia do najważniejszego gruczołu w mózgu. Jest to jedyna substancja, która atakuje główny gruczoł w naszym mózgu - szyszynkę. Fluorek sodu jest wszechobecny, występuje w produktach spożywczych, napojach, wodzie pitnej i użytkowej. Fluorek sodu jest stosowany w 90% zapasów wody w Stanach Zjednoczonych. Zwykle filtry do wody, kupowane w sklepach, nie usuwają fluoru, jedynie filtry z odwróconą osmozą lub filtry do destylacji wody. Najtańszym sposobem jest więc zaopatrzenie się w destylator wody.
Fluorek sodu jest dodawany do wody, produktów spożywczych, napoi gazowanych, kosmetyków, dosłownie wszystkiego! Całkowite wykluczenie go z diety jest niemal niemożliwe.

Konopie pomagają! Jak zapewne wiecie związek chemiczny aktywny w konopiach zwany THC atakuje wszystkie zmutowane komórki w ciele wzmacniając jednocześnie te zdrowe. W ten sposób zwalcza raka oraz inne choroby. W ten sam sposób oczyszcza szyszynkę. Im bardziej zwiększa się spożycie THC tym lepiej ono działa. Zalecane jest używanie oleju konopnego w kuchni lub spożywanie go w surowej postaci. Jeżeli nie chcesz lub nie możesz używać konopi możesz stosować inne ziołowe lekarstwa. Jednym z nich jest kolendra.  Najlepiej jest spożywać ją w dużych ilościach na surowo, ale jeżeli wolisz możesz używać jej do gotowania lub parzyć z niej herbatę (w tym wypadku polecane jest dosładzanie miodem lub szybkie wypicie naparu po wystudzeniu ponieważ w tej postaci jest bardzo niesmaczna).

Rtęć
to kolejny wyjątkowo szkodliwy dla szyszynki związek. Nie pozwól aby dostał się do Twojego organizmu. Amalgamatowe plomby dentystyczne zwierają rtęć i są wysoce toksyczne dla szyszynki. Pozbądź się ich. Wszystkie szczepionki zawierają rtęć. Thimersal (środek konserwujący stosowany w szczepionkach) to metylek rtęci, który kiedy raz dostanie się do mózgu jest bardzo trudny do usunięcia. Unikaj jedzenia ryb oraz owoców morza takich jak krewetki. Mięso tuńczyka i delfina zawiera duże ilości rtęci – im większa ryba tym więcej rtęci znajduje się w jej tkankach. Żarówki energooszczędne zawierają rtęć w postaci gazu, który ulatnia się po jej rozbiciu. Należy uważać na tego typu żarówki, zwłaszcza w pomieszczeniu.
Rtęć może zostać usunięta z organizmu za pomocą chlorelli (glon z gromady zielenic – składnik suplementów), trawy pszenicznej oraz spiruliny (algi). Ponadto, spożywana codziennie kolendra może usunąć rtęć z mózgu.

Inne toksyny
jeżeli coś jest toksyczne nie wprowadzaj tego do swojego organizmu. Toksyn znajdują się w  płynach do płukania ust, dezodorantach i odświeżaczach powietrza. Trujące substancje to sztuczne słodziki (aspartan), cukier rafinowany, phylenanine oraz wszystkie substancje z nr E od 1.     

Rozwój duchowy to nie tylko bujanie w obłokach. To dbanie o zrównoważony rozwój ciała fizycznego jak i duchowego. Kwintesencją optymalnego rozwoju jest zatem naturalne połączenie (zespolenie) ciała fizycznego z ciałem subtelnym (eterycznym, duchowym) i duszy w nas w jedną nierozerwalną całość.

Materiały źródłowe:
https://www.odkrywamyzakryte.com/szyszynka/
http://swiadomosc-ziemi.org/index.php/s ... apis-duszy
Załączniki
Zwapnienie szyszynki.jpg
Zwapnienie szyszynki.jpg (40.49 KiB) Przejrzano 114 razy

Awatar użytkownika
ZbyniuRoksana
Złoty Użytkownik
Posty: 1265
Rejestracja: 17 kwie 2016, 9:13
Lokalizacja: Gdynia

Kryształowe Dzieci (Roksana)

Postautor: ZbyniuRoksana » 06 mar 2018, 13:36

Kryształowe dzieci to nasza przyszłość

Dzieci Kryształowe w znacznym stopniu różnią się od dzieci Indygo. Wynika to nie tylko z koloru aury (opalizująca, świecąca), ale również cech charakteru, postrzegania rzeczywistości i trudności w przebywaniu w naszej fizycznej przestrzeni.
Źródło wie, co zrobić, by wibracja ziemi i idące za nią zmiany miały również przełożenie na naszym bezpośrednim planie doczesnego życia. Indygo odpowiada za wywracanie do góry nogami wartości i systemowych rozwiązań, niewspółgrających z przyszłością naszej planety. Dzieci Kryształowe mają scalać na nowo wyłącznie te wartości i rozwiązania, które zawierają w sobie wyłącznie pozytywne wibracje, od przebaczenia, dobroci, wrażliwości i miłości, do wzajemności, bezinteresownej pomocy i wielu podobnych cech tak niepopularnych w dzisiejszym odhumanizowanym świecie.
Indygo w pewnym sensie są wywrotowe i trudno takie dzieci wychowywać. Właściwie takie dzieci nie wychowuje się, a prowadzi przez życie, bo podświadomie wiedzą i czują, jak chcą się rozwijać. Są anty do zastygłych ram i praw (nauka, religia, praca), gdyż podskórnie wiedzą, że to rodzi stagnację, a nie rozwój.
W pewnym sensie Dzieci Indygo mają za zadanie burzenia skostniałych praw i dogmatów, rozsypywanie ich, by Kryształowe Dzieci ze swoją niezłomną wolą w okazywaniu wartości płynących z serca, od Źródła, mogły od nowa, od podstaw budować coś piękniejszego i wspanialszego, bardziej elastycznego na bazie współgrania wszystkich istot zamieszkujących ziemię, w wzajemnym poszanowaniu z poziomu dobroci i szczerej miłości do wszelkiego stworzenia.
Dzieci Kryształowe są odwrotnością w zachowaniu i działaniu, jakim kierują się Indygo. Posiadają pewną wyjątkową zewnętrzną cechę – ogromne oczy od urodzenia z przenikliwym spojrzeniem, które trudno określić, gdy się im możemy przyjrzeć. Rodzice tych dzieci mogą mieć sporo niespodziewanych doświadczeń, odczuć wymykających się tzw. standardom, w których żyjemy. Są często nieprzygotowani na nowe niezwykle doświadczenia (choć nie musi to być regułą), jednocześnie zwiastujące, że ich dziecko od samego początku jest i pozostanie na swój sposób niezwykle wyjątkowe. Nie każdy rodzić jest wstanie sobie poradzić z taką zjawiskowością, która burzy pewien schemat ukształtowanego doczesnego życia.
Kilka przykładów z książki Dorren Virtue „Kryształowe Dzieci”
- moja trzyletnia córka Abbie wyróżniała się już od momentu swych narodzin. Zaraz po porodzie położono mi ja na piersi. Zostałam ogarnięta przez o wielkie silniejsze uczucia niż przy porodzie pierwszego dziecka. Kiedy popłakiwałam, Abbie złożyła rączki, splotła palce i po prostu wpatrywała się w moje oczy. W ogóle nie płakała! Pielęgniarki były mocno zaniepokojone. Byłam zaskoczona i niemal przerażona tym doświadczeniem. Czułam się, jakbym patrzyła w oczy starożytnej istoty. Abbie nie mrugała, tylko wpatrywała się we mnie. Zdecydowanie odczułam, że ona się ze mną komunikuje.
- pewna kobieta powiedziała, że podczas ciąży otrzymała szereg przekazów od swego nienarodzonego dziecka. "Dziecko wiele razy mówiło nam, że jest dziewczynką. My jednak z uporem nie dawaliśmy temu wiary. Podawała nam także dokładną datę swoich narodzin. W tym dniu rzeczywiście się urodziła".
- Kaitlyn urodziła się trzy i pół tygodnia wcześniej. Przez pierwsze trzy tygodnie spała prawie cały czas. Kiedy mijał jej szósty dzień życia (a powinna być jeszcze wtedy w moim łonie), po raz pierwszy stałam się świadoma jej szczególnej obecności i mocy. Tego dnia wbrew własnemu rozsądkowi posłuchałam rad innych ludzi, by częściej ją budzić. Kiedy lekko ją trącałam Kaitlyn spojrzała na mnie, oznajmiając swą moc, pewność i godność. W ten sposób przekazała mi, bym jej nie przeszkadzała i pozwoliła spać. Naprawdę poczułam, że tamtej nocy znalazłam się w obecności bóstwa".

Kryształowe dzieci otacza szczególna aura, jakby były dorosłymi w maleńkich ciałach. Moc, jaką posiadają od swoich narodzin, nie pochodzi od brutalnej i stanowczej siły, lecz od niezłomnej determinacji i krystalicznie czystych intencji.
Mają niezwykle osobowości o bardzo wrażliwej i uczuciowej strukturze, tak nieprzystającej do naszej, szarej rzeczywistości. Są zrównoważone, cieple, kochające, z ogromną dozą wyrozumiałości w sobie. Niestety, powyższe cechy nie są zbyt popularne w dzisiejszych realiach życia, dlatego tym dzieciom trudno zadomowić się chociażby w szkolnym rygorze, wśród rówieśników, często nie mających w sobie rozwiniętych, subtelnych cech. Przez to cierpią, nie rozumiejąc systemowych prawideł rządzących w szkolnej grupie rówieśników itp. Aby dostosować się do płytkości postrzegania i komunikacji (mają naturalne telepatyczne zdolności) późno zaczynają mówić, dopiero w 3-4 roku życia, w zależności od zastanego środowiska, otoczenia, choć nie jest to regułą. Posiadają naturalny kontakt z naturą i zwierzętami. Są twórcze. Ich naturalne zdolności telepatyczne pozwalają na naturalną łączność z przewodnikami i opiekunami ze sfery duchowej. Posiadają w sobie niezachwiany system tylko sobie znanych wartości opartych wyłącznie na pozytywnych intencjach. Dlatego też często jako jednostki, bywają odsuwane na margines życia, jako nieprzystosowane do systemowych norm i wartości.
Mimo tych trudności, zwłaszcza w wieku młodzieńczym, są przyszłością naszej planety, która zmierza do tzw. złotego wieku. Wraz z Indygo, Kryształowe Dzieci powoli tworzą nową jakość, opartą na działaniu i wrażliwości z pozycji serca. Wspólnie odmienią rzeczywistość naszej fizycznej przestrzeni. Już to czynią...
Załączniki
Kryształowe dziecko.jpg
Kryształowe dziecko.jpg (55.98 KiB) Przejrzano 60 razy
Ostatnio zmieniony 08 mar 2018, 8:32 przez ZbyniuRoksana, łącznie zmieniany 1 raz.

IwonkaZielonka
Sympatyk Forum
Posty: 48
Rejestracja: 19 paź 2016, 0:46
Lokalizacja: Wrocław

Re: Przebudzenie a proza życia...

Postautor: IwonkaZielonka » 07 mar 2018, 22:37

Ja to się mam. W jednym domu indygo i kryształ. Bunt i harmoniczna miłość. Ścieranie się wartości.Najpierw przeżywałam mega bunty na system, a teraz niedostosowanie i smutek, a zarazem piękno absolutnej wrażliwości , mądrości i miłości. Moje dziecko mnie uczy kosmicznych wartości, gania, upomina. A ja nie mogę nic powiedzieć, bo ma racje, hehe. Buntownik na szczęście już trochę się okiełznał. Pozostaje mi ufać Bogu, Wszechświatowi i zachować spokój.
<serducho> <serducho> Miłość, jedność, równość-podstawa dobrego bytowania <serducho> :)


Wróć do „Blog.”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość