Czy żyjemy w symulacji komputerowej?

Awatar użytkownika
Glorian
Administrator
Posty: 1643
Rejestracja: 07 mar 2016, 11:32
Lokalizacja: Warszawa

Czy żyjemy w symulacji komputerowej?

Postautor: Glorian » 28 mar 2017, 23:18


Awatar użytkownika
TS77
Współtwórca
Posty: 246
Rejestracja: 15 kwie 2016, 15:19

Re: Czy żyjemy w symulacji komputerowej?

Postautor: TS77 » 29 mar 2017, 3:50

WIKIPEDIA:
Symulacja (łac. simulatio "udawanie" od similis "podobny") – przybliżone odtwarzanie zjawisk czy zachowań jakiegoś obiektu za pomocą jego modelu[1]. Szczególnym rodzajem modelu jest model matematyczny, często zapisany w postaci programu komputerowego, ale czasem niezastąpione jest wykorzystanie modelu fizycznego w zmniejszonej skali np. do badań aerodynamicznych.

Symulacja komputerowa – symulacja z wykorzystaniem modelu matematycznego, zapisanego w postaci programu komputerowego. Techniki symulacyjne są szczególnie przydatne tam, gdzie analityczne wyznaczenie rozwiązania byłoby zbyt pracochłonne, a niekiedy nawet niemożliwe, co często ma miejsce w systemach złożonych.

-----------------------------------------------------
To z definicji, wszystko co tworzy umysł to symulacja, żyjemy w tym co wyświetla umysł, tak więc żyjemy w symulacji :)
Pytanie tylko na ile ta symulacja odwzorowuje rzeczywistość. I czy dobre odwzorowanie jest korzystne czy nie. Czy jest alternatywa dla umysłu? Czy można żyć bez korzystania z umysłu?

Awatar użytkownika
g00rmik
Moderator
Posty: 343
Rejestracja: 14 mar 2016, 14:17

Re: Czy żyjemy w symulacji komputerowej?

Postautor: g00rmik » 29 mar 2017, 14:12

Nie ma symulacji idealnej, choć zapewne jeśli założyć, że żyjemy w symulacji, stopień jej komplikacji i złożoności wskazuje że istota, która ją stworzyła jest dla nas niedościgniona chociażby w obszarze percepcji, co raczej determinuje niemożliwość odkrycie niedoskonałości symulacji.
Tak więc poza przypuszczeniami filozofów, niespójnymi wynikami badań fizyków, wszystko to tylko piach hipotezy sypany na wietrze. Bo i tak na dziś nie znajdujemy twardego dowodu jej istnienie. Ba nawet nie mamy pomysłu na powtarzalną metodologię badawczą. Po prostu za mało jeszcze wiemy.
Ale napisałem jeszcze... więc nic straconego. My raczej nie, ale SI którą stworzymy za niedługi czas prawdopodobnie odpowie na to pytanie. Raz z racji ilości i szybkości przetwarzania, po wtóre podobieństwa modelu. A jeśli nawet nie odpowie, to pomoże określić metodologię badawczą.
Ja mam inne pytanie: czy jako ludzkość jesteśmy gotowi poznać taką prawdę już dziś? Moim zdaniem definitywnie nie.
Przestrzeń niefizyczna związana z portalem obudzeni.info jest czystym przekazem z poziomu Serca, czerpiącym z Nieograniczonego i Jedynego Źródła w nieograniczony i harmonijny sposób. Oddaję tą przestrzeń Opiece Źródła, niech prowadzi nasze serca.

Jedyny Boże, Źródło Wszechrzeczy i Wszechistnienia, dziękuję Ci za każdy rok, dzień, oddech, za każdy wschód i zachód Słońca, za każdy przejaw Twojej obecności w mojej przestrzeni. Bądź ze mną zawsze, ochraniaj, doświadczaj i prowadź Swoją drogą. Spraw bym najlepiej jak potrafię pomagał innym wznosić się do Ciebie.

Awatar użytkownika
Glorian
Administrator
Posty: 1643
Rejestracja: 07 mar 2016, 11:32
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czy żyjemy w symulacji komputerowej?

Postautor: Glorian » 29 mar 2017, 14:53

Poznać prawdę to jedno a drugie to odpowiedz na pytanie: "co potem?", "po co to nam?" i jak tu dalej żyć z tą wiedzą <mysli2>


Wróć do „Filmiki - do 15min”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość